Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 8941 wyświetleń

Kiermasz rękodzieła w MBP


 Kiermasz rękodzieł twórczości regionalnej  - pod takim hasłem 15 grudnia br. w siedzibie MBP w Grajewie odbyło się spotkanie lokalnych twórców. Swoje prace prezentowały Panie: Bożena Bylica, Renata Łajewska, Marta Pichalska oraz Liliana Jaśkowska.

 Na wystawie oglądać można było: biżuterię, ozdoby świąteczne, obrazy haftowane i tkane, kwiaty i inne przedmioty. Obrazy wyszywane haftem krzyżykowym, były wykonane przez Bożenę Bylica z Białogrąd. Kolejna osoba promująca dorobek kultury swojej wsi to Renata Łajewska, która uwielbia rysować portrety i postacie ludzi, jak również zwierzęta i kwiaty. Artystycznie wykonaną biżuterię i inne ozdoby zaprezentowały Marta Pichalska i Liliana Jaśkowska.

 Uczestnicy spotkania przy dźwiękach kolęd z wielkim zainteresowaniem oglądali wystawę. W dalszej części spotkania przy kawie była recytacja wierszy o tematyce nawiązującej do Świąt Bożego Narodzenia w wykonaniu Stanisława Bałdygi. W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Halina Jagłowska
Aneta Romanowska


piątek, 14 czerwca 2024

Piknik z Folklorem 2024

Komentarze (1)

Piękne! Szkoda, że nie mogłam zobaczyć tego na żywo :(

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.