poniedziałek, 2 października 2023

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 11529 wyświetleń

Kiedy strajk w szpitalu ?

Warszawa, Białystok, Suwałki, Łomża – kolejne szpitale przyłączają się do strajków pracowników służby zdrowia. Postanowiliśmy sprawdzić, czy nadszedł już czas na referendum i strajk w Szpitalu Ogólnym w Grajewie.

Wszystko wskazuje na to, że fala protestów personelu medycznego powoli dociera do Szpitala Ogólnego w Grajewa. Zdaniem przedstawicieli wszystkich Związków Zawodowych, decyzja o przeprowadzeniu referendum oraz strajku, została już praktycznie podjęta.

- Referendum oraz strajk w naszym szpitalu, to tylko kwestia czasu, na razie czekamy na koniec urlopów pracowników szpitala. Aby referendum było ważne musi w nim wziąć udział ponad 50 proc. załogi. Być może referendum uda się przeprowadzić jeszcze w lipcu - mówi Zbigniew Sołowiej z Związku Zawodowego Solidarność 80 w Grajewie.

Udział w referendum oraz pełną solidarność z pracownikami placówki, zapowiada dyrektor szpitala.

- Do strajku zapewne dojdzie. Nie jesteśmy przecież w lepszej sytuacji finansowej, niż pozostałe placówki służby zdrowia na Podlasiu. Ponadto to co proponuje nam rząd przypomina tzw. ustawę 203, przez którą od dziś szpital jest potężnie zadłużony – mówi Grzegorz Dembski, dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Pracownicy grajewskiego szpitala, podobnie jak ich koledzy w kraju, domagać się będą 30 proc. podwyżek płac, zwiększenia nakładów finansowych na służbę zdrowia oraz poprawy warunków pracy. Podobnie jak dyrektor placówki nie wierzą w zapewnienia rządu i ministerstwa zdrowia o podwyżce płac od 1 października 2006 r.

Szpital Ogólny w Grajewie ma już 16 mln zł długu. Dyrektor szpitala twierdzi, że gdyby nie obsługa kosmicznie wysokiego zadłużenia, placówka byłaby w wstanie na siebie zarabiać.  W 2005 r. Szpital miał ok. 800 tys. zł zysku, który zamiast na inwestycje, trafia na konto komornika.


e-Grajewo.pl

niedziela, 1 października 2023

Ulica Wilczewo - pożar budynku!

Komentarze (9)

A MOŻE NASTĘPNY KREDYT DLA SZPITALA CO?

to jest chore co ci ludzie wygadują,ządają podwyzki,a czym nasi grajewscy lekarze sobie na to zasłuzyli?oni porównuja sie do lekarzy z białegostoku-baaaaardzo daleko im do nich.ja bym nikomu nie dała podwyzki żadnemu grajewskiemu lekarzowi a..

Brawo Kaśka .... Przez naszych chirurgow moje problemu ciągnoł sie juz ponad 6miesiecy, przez 3 miesiące nosiłem gips albo jakąs szyne co było wcale nie potrzebne... pojechałem prywatnie do lekarza w białym hm i noga jakos nagle wyzdrowiała to chyba cud ;p a lakarz w g-wie powiedział '' a coz ja moge na to panu zrobic '' hm panaroja

Co konkretnie zrobiono w szpitalu przez ostatnie kilka lat? Wystarczy porównać się do szpitali ościennych i wnioski nasuną się same. Najlepszy szpital w generowaniu długu, a tłumaczenie, że to wszystko przez obsługę zadłużenia -też lansowane przez kilka lat-jest już nudne. Wymyślcie coś nowego(do dyrekcji), a najleoiej dajcie to robić komuś kto na tym się zna i zrobi lepiej!

Teraz urlopik potem strajk, podwyżka. Żadanie podniesienia warunków pracy (gdzie jest inspekcja pracy, przecież dyrektor zgadzający się z takim żadaniem podpisuje na siebie mandat z PIP-u na powiedzmy 5000 zł) Jak nie podniosą to znowy strajk urlopik i tak w kółko. Czy nie jest poniżej godności grajewskich pielęgniarek i lekarzy pracować za tak niesprawiedliwie niskie wynagrodzenia. Tyle dobrej pracy czeka na zdolnych, pracowitych, sumiennych, pracowników służby zdrowia zagranicą. Nie marnujcie swojego życia, talentów, przyszłości swoich dzieci. Wyjedźcie za granicę. Proszę Was uprzejmie

Tak jest zgadzam sie :] . Lezałem kiedys w szpitalu , no i tak lezalem i lezalm i nic . Nie mogli nic wykryc a zamiast wyzdrowiec jeszcze bardziej sie rozchorwalem. Wiec nie wiem po co robia ten caly zachod. Heh to wszystko ;] .

;/;/ a ja sie z wami nie zgadzam;/

mowicie tylko o lekarzach.A co z personelem średnim.Przeciez one zarabiaja marne grosze,a robotę robią za wszystkich.

hmm ale grajewscy lekarze chyba nie naleza do najbiedniejszych... chyba nie narzekaja na zarobki te i tamte...ja myśle, ze pieniadze to by sie im przydaly, ale na remont szpitala.. i na nowe sprzety...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.