poniedziałek, 29 maja 2023

Wiadomości

  • 29 komentarzy
  • 14101 wyświetleń

Karwowski - List otwarty

Szanowni Państwo,


Wobec zarzutów stawianych mi przez organy ścigania pragnę oświadczyć, że wszystkie one są bezpodstawne. W bardzo bolesny i dotkliwy sposób dowiedziałem się, że wszelka pomoc udzielana organizacjom społeczym i firmom państwowym jest niezgodna z obowiązującym prawem i uznawana jest za przestępstwo , które wymaga interwencji Centralnego Biura Śledczego. Tak bowiem właśnie potraktowałem sponsorowanie Dnia Strażaka. Tak samo jak traktuję wszelkie inne prośby o pomoc czy sponsoring. Nie pierwszy raz udzieliłem pomocy. Wielokrotnie finansowałem różne społeczne inicjatywy: pomoc finansową i rzeczową dla Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku, dotowanie zakupu sztandaru dla Policji, pomoc finansową dla czekającej na przeszczep skóry dziewczynki, finansowanie budowy Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie, pomoc w organizacji wyjazdu na kolonie ubogich dzieci ze Starych Jabłonek, dotowanie Parafii Rzymskokatolickiej w Świętej Wodzie, zakup słodyczy i napojów dla dzieci z Domu Pomocy Społecznej na ul. Nowickiego w Grajewie, sponsorowanie zawodów WOPR Łomża w Rajgrodzie,   czy za te wszystkie dotacje i sponsoring również zostaną mi postawione zarzuty o wręczanie korzyści majątkowych? Czy każda taka pomoc będzie się teraz kończyła wizytą w moim domu uzbrojonych funkcjonariuszy, przystawianiem mi do głowy broni i całym tym przedstawieniem, którego świadkami była moja rodzina i sąsiedzi? Dziś przede mną leży prośba Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie o sfinansowanie zakupu podręczników dla dzieci. Czy w przypadku spełnienia tej prośby narażę się na kolejne zarzuty prokuratury i czy będę mógł w przyszłości uczestniczyć w przetargach na zakup oleju opałowego do tej szkoły?
Oświadczam, że wszystkie sprawy firmy prowadzę w sposób zgodny z obowiązującym prawem, przetargi wygrywam nie dlatego, że sponsoruję obchody Dnia Strażaka, lecz dlatego, że moja oferta jest uznawana za najkorzystniejszą przez komisje przetargowe. Gdybym nie oferował w tych przetargach odpowiedniej ceny to znajomość z członkiem komisji przetargowej nic by mi nie pomogła. Na odpowiedniej polityce cenowej polega bowiem prowadzenie biznesu i zarabianie pieniędzy, bo przecież nie prowadzę swojej firmy charytatywnie lecz w celu zarobkowym. Branża paliwowa jest mi znana od wielu lat i doskonale orientuję się, że sposób wygrywania przetargów zarzucany mi przez prokuraturę jest niezgodny z prawem i generalnie krótkofalowym podejściem do biznesu. Plotki i pomówienia nieżyczliwych mi osób to jedna sprawa, a sposób w jaki rzeczywiście prowadzę swoje interesy od lat to zupełnie co innego. Przez 13 lat funkcjonowania mojej firmy żadna kontrola nie doszukała się rażących uchybień, a proszę mi wierzyć, kontrolowany jestem nagminnie, kilkanaście razy w roku przez różne organy kontroli państwowej.
Strażacy szukając finansowania imprez okolicznościowych odwiedzali znanych im w mieście przedsiębiorców, którzy są w stanie przeznaczyć pewne środki na ten cel. Nie jest ich znów w Grajewie aż tak wielu, więc trafili również do mnie.
O sposobie w jaki przeprowadzono zatrzymanie mnie nie będę sie w tym miejscu wypowiadał, bo nie tego dotyczy moje oświadczenie. Pragnę jednak nadmienić, że na pewno złożę skargę na zatrzymanie mnie w sposób, który narusza ludzką godność. W państwie prawa nie przestrzega się bowiem podstawowych praw człowieka i obywatela.


                                                                                                Lucjan Karwowski

poniedziałek, 29 maja 2023

19 Podlaski Rajd Moto Retro w Grajewie

niedziela, 28 maja 2023

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Komentarze (29)

w "2" jest cenralne z Ciepłowni więc można śmiało dać na te książki

Ma pan rację ,prawdziwi łapówkarze nadal biorą i śmieją się z "prawa"!!!

ma pan racje ale nie do konca ,czlowieka nachodze pajace

grajewskie szkoły, organizacje społeczne , fundacje, stowarzyszenia i Inne jezeli potrzebuja kasy, do tylko do naszych miejscowych prowadzacych swój biznes (tak czesto wysmiewanych w tym forum). Jak trwoga do do miejscowych jEST PRZECIEZ JESZCZE BIEDRONKA , LIDL,????
p. Karwowski proponuje panu od dzisiaj ZERO kasy , Zero sponsoringu

Co za czasy? Spac spokojnie nie mogę , kazdy szmer w nocy stawia mnie na nogi, ponieważ na Świeta B. Narodzenia dostałem od znajomego DWA Śledzie. Czekam , az przyjada z CBŚ bojowym wozem piechoty z granatnikami i możdzierzem.

p.Lucjanie wielu jest z Panem a incydent z zatrzymaniem to trzeba sobie poczytac za pkt honoru ze az tak jest Pan biznesmenem jK TEN z telewizji na dworcu centralnym w podobny sposob tak trzymac i z warcholami walczyc automaniak

Miał Pan chyba na myśli organa ścigania, bo organy, to mi się z czymś innym kojarzą...

To czego jesteśmy ostanio świadkiem ośmiesza CBŚ i Prokuraturę, i jest niewątpliwie skandalem. Działalność charytatywna powinna być powodem do dumy a Pan i Pan Komendant zostaliście potraktowani jak przestępcy. Przetarg na dostawę benzyny na pewno wygrał Pan, ponieważ zaoferował najlepsze warunki, w tym cenę. W przetargu publicznym może brać udział każda firma. Proszę pomyśleć co by było gdyby przetarg publiczny wygrała firma oferująca gorsze warunki i wyższą cenę niż firma Pana Karwowskiego???? Co do sposobu zatrzymania, to obawiam się że odbyły się w domu Pana Karwowskiego ćwiczenia antyterrorystyczne. Skuteczne w przypadku takich osób jak Pan Karwowski, Pan Modrzejewski czy Pan Kluska. Jak się takie ćwiczenia kończą w zetknięciu z prawdziwymi bandytami mamy przykład Magdalenki. I STRASZNO I ŚMIESZNO

Ale przecież są umowy na sponsoring i td przecież to wzystko można zaksięgować. Darowizna czy cos takiego. Dziwne tez ze straż taknuje tylko ..w jednostce. Przecież za paliwo dla straży placi państwo a ceny skaczą jak chcą to mysle ze te 8 groszy na litrze taniej u... nie ma zadnej różnicy. Ale przecież w jakis sposób trzeba sobie zapewnić stałego klijenta...... Popieram działania CBŚ Bo w Polsce musi być w końcu lepiej. A W nocy nasłuchuja co=i którzy mają coś na sumieniu. No i na koniec : jeszce sie nie spotkałem z sytuacją zeby CBŚ umawiał sie z potencjalnym podejrzanym na wizyty np w czsie pracy lub lanczu. Pozdrawiam "skorumpowane Grajewo"

Owszem tankowanie na litrze mniej o 8 groszy jest to zasadnicza różnica w długim okresie czasu. Widać że "no name" nie umie liczyć. A działania CBŚ są rodzajem manipulacji opinią publiczną, tzw. "społeczny dowód słuszności", wykorzystywany powszechnie, również w reklamie. Zatrzymanie Pana Karwowskiego nie wymagało użycia aż takiej siły!!!!!!!!! Z całym szcunkiem, Pan Karwowski nie jest typem Rambo.

p.Lucjanie ma pan całkowitą racje!!!!! Mysle ze komendant OSP pełniac funkcjć dobrze płatną, nie pokusił by się byle na 500zł.
Wszystkim w prokuraturze sie w głowach po przewracało!!!!!!! Powinien Pan podac do sadu o zniesławienie Pana i o naruszenie Pańskiej godnosci osobistej! Bowiem jest to nie dopuszczalne wpadac komus z rana do domu przystawiac bron do głowy i wyprowadzac nadwór!!!!!!! Przy sąsiadach!!! bo jak wiadomo każdy szuka sensacj i plotkuje!!!!!!!!!!!!!
JESTEM Z PANEM PROSZĘ WALCZYĆ!!!!!!!!!!!

PANIE KARWOWSKI, ZADAM PANU PYTANIE CZY CZASEM NIE GŁOSOWAŁ NA PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ? JEŻELI TAK NO TO MA PAN NA RAZIE TYLKO PRZEDSMAK TEGO CO CZEKA NAS WSZYSTKICH - POLAKÓW. JEŻELI NIE NO CÓŻ, MOŻE WARTO BYŁO PRZEZNACZYĆ TE 500 ZŁ NA KAMPANIĘ KONKURENCYJNEJ PARTI? MYŚLĘ, ŻE NIESTETY PANA PROBLEMY JESZCZE SIĘNIE SKOŃCZYŁY I BĘDZIE PAN MIAŁ JESZCZE ICH MNÓSTWO W ZWIĄZKU Z TĄ MOIM ZDANIEM ŚMIESZNĄ SPRAWĄ. PRZYCZYNA JEST PROSTA. MAMY TERAZ PO DOJŚCIU OSZOŁOMÓW DO WŁADZY CHWILOWĄ MAM NADZIEJĘ NOWĄ MODĘ NA WŁAŚNIE TAKIE POPISOWE AKCJE. STAŁ SIĘ PAN PO PROSTU NIEWINNĄ OFIARĄ NA OŁTARZU BUDOWY IV RZECZPOSPOLITEJ PIS-OWSKIEJ.

Dziwne jest zachowanie ludzi. Gdy pojawila się wiadomość o zatrzymaniu Pana Karwowskiego to wszyscy krzyczeli, że to cwaniaki, dobrze im tak, a teraz wszyscy zmienili zdanie. Nie jestem ani za, ani przeciw, bo niewiele mnie interesuje co robi w swojej firmie Pan Karwowski.Ale zacchowanie ludzi jest dziwne

e grajewo cenzor nie puszcza wszystkich postów

dalej falsz i obluda w tem waszym portalu
nie drukujcie dalej wszyskiego to stracicie czytelnikow ja trybuna

Czy e-grajewo tankuje się w stacji panów K.?? Rozumiem niepublikowanie komentarzy wulgarnych czy obraźliwych ale pod tym tematem nie ma żadnych negatywnych postów!!! Oto moja wypowiedź:
Stacja Silwer to oaza uczciwości. A panowie K. to wyjątkowi filantropi i społecznicy. I nigdy nikogo nie oszukali. Wzorowali się na naukach Jezusa. Pomylili tylko ciecz. Jezus zamieniał wodę w wino a panowie K. wodę w benzynę i olej opałowy w olej napędowy.

Panie Karwowski jesteś Pan tak czysty jak
moję rece przy pracy a ja jestem kominiarzem

dużo czytelników pisało negatywną opinię o panu Karwowskim i Jego firmie gdzie one się podziały,

cenzor ile figus ci płaci że nie puszczasz wypowiedzi a może po prostu trzeba cię zmienić

I PO CO TEN CAŁY LIST OTWARTY.My Grajewianie i tak wiemy kto kim pachnie.
Natomiast e-grajewo ma w tym jakiś cel ?Prokuratura nie czyta takich głupich komentarzy na usprawiedliwienie listu .Wiadomo że te wszystkie serdeczne życzenia piszą ludzie Pana Karwowskiego.
Co dziwniejsze że komentarze złośliwe nie są publikowane.

Wg mnie, ta sprawa jest o wiele poważniejsz niż podano do publicznej wiadomości.CBŚ nie wkracza na kilkaset zł.łapówki.

OŚWIADCZAM ŻE I JA DOSTAŁEM OD PANA KARWOWSKIEGO DAR W POSTACVI BRELOCZKA Z NAPISEM SILWER

a ja dostałem od neigo dar w postaci zapaniczki z napisem silwer!!!!!! Wzywac cbś zamknonc mnie i karwosia

To jest chore ja czytam te posty i nie wierzę własnym oczom.Tyle ludzi jest niby za nim a ile jest krytyki na mieście
pod jego adresem.

NIECH NIE WIE LEWICA CO ROBI PRAWICA!!!!

BRAWO CBŚ - BIAŁYSTOK

PANIE KARWOWSKI JA OSOBISCIE PANU WSPÓŁCZUJE ,BO JEDYNĄ OFIARĄ TUTAJ ZOSTAŁ PAN PORZĄDNY CZŁOWIEK ,JA PANU DOBRZE RADZE ,NIECH PAN POWIE PRAWDĘ PROKURATOROWI BO STRAŻACY KTÓRZY PANA DOILI ,DOILI WSZYSTKICH KTÓRZY PRZEKROCZYLI PRÓG KOMENDY I CO PRACUJĄ DO DZIS I SZYKUJĄ ZMOWĘ PRZECIWKO PANU

panie karwowski ,powiedz pan prawde w sadzie bo strazacy sie z tego chca wykrecic i pana utopic,a przeciez musiales pan dawac bo sie upominali

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.