Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 9446 wyświetleń

Kaplica cmentarna w budowie

Kaplica cmentarna w budowie

Prace budowlane nowej kaplicy cmentarnej w Grajewie posuwają się do przodu. Obiekt powstaje przy nowej kwaterze cmentarza komunalnego - na wysokości skrzyżowania ulic Pułaskiego i Sportowej. Według projektu kompleks będzie miał powierzchnię blisko 1000 metrów kwadratowych. Powstaną dwie sale przedpogrzebowe, kaplica do odprawiania nabożeństw oraz zaplecze tj. chłodnie, przebieralnia, sklep z artykułami pogrzebowymi. Teren wokół obiektu także zostanie zagospodarowany.

Pierwszą łopatę pod budowę wbito we wrześniu ubiegłego roku, widać już efekty zaawansowanych prac. Właśnie wykonywane są szalunki pod strop, następnie ekipa budowlana przystąpi do jego wylewania. - Zakładamy, że w tym roku zakończą się prace nad stanem surowym – poinformował nas Mirosław Mielczarek, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Grajewie.

Zrodzony przed kilkunastoma laty pomysł doczeka się realizacji. Inwestorem i wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Grajewie. Całość prac powinna zakończyć się w 2019 r. Przewidywany koszt inwestycji to ponad 3 mln zł.

 
/e/
 
 

Komentarze (10)

fajnie ! tylko czemu tak pozno z ta inwestycja , moglo to juz istniec na poczatku zalozenia cmentarza komunalnego. Z tego co czytam - kompleks a czy do tego bedzie i sala na stype ?

SUPER inwestycja da tyle zysku co kaplica w nowym kościele wybudowana przez poprzedniego proboszcza, zdaje mi się że jeden pogrzeb zaliczyła na tyle lat.

NAJGLUPSZA inwestycja, pieniadze zgubione w BLOCIE,kto bedzie w czasie wystawienia zwlok chodzil na cmentarz, a potem na pogrzeb. Zrobic jeszcze sale bankietoeo na STYPE i bedzie wesolo.

"katolik" odpuść sobie

najmądrzejsza inwestycja
ludzie nie trzymają teraz zwłok w domu do pochówku;

"kto będzie w czasie wystawienia zwłok chodził na cmentarz, a potem na pogrzeb"

będą chodzić do kaplicy tak jak teraz czuwać przy zmarłym i w dniu pogrzebu przeniosą go na cmentarz, uważam, że to jest dobre;
transportować nie trzeba, miasta zamykać itp.

zamknijcie sie wszyscy dobrze wiemy ze w polsce inwestycje sa o wiele drozsze niz w innych krajach

Popieram Ciebie katolik, to co piszesz wielu ludzi tak myśli ,kto tam bedzie chodził pare razy tak daleko. starsi juz nie pójda . to na odludziu prawie.strach tam bedzie przebyawć. Dlaczego przedsiębiorstwo Komunalne nie pomyślalo wczesniej i nie inwestowało w pierwszej częsci swojego cmentarza.

Szybko się uwijają. Bardzo dobry pomysł.

Katolik jak się nie godzisz, żeby twoje truchło było tam wystawiane to zaznacz to w testamencie.Zamiast pisać głupoty wzioł byś się za jakąś sensowną robotę.

miasto wybuduje za swoje pieniądze, zakład pogrzebowy wydzierżawi za psie pieniądze i będzie zarabiał - tak to się zwykle odbywa

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.