niedziela, 5 lutego 2023

Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 7625 wyświetleń

Kampania "Zero Tolerancji!"

Ostatnie miesiące przyniosły intensyfikację działań skrajnej prawicy na terenie całej Polski. Daleko idące zawłaszczanie sfery publicznej przez organizacje nawołujące do nienawiści i przemocy nie byłoby możliwe bez cichego lub nawet niekiedy jawnego przyzwolenia ze strony instytucji publicznych – zarówno na szczeblu centralnym jak i lokalnym.
 
Działalność organizacji skrajnych była wcześniej bagatelizowana i ignorowana, przez co miały one czas i środki aby urosnąć w siłę. Dziś neonaziści są nierzadko traktowani przez władze państwowe jako równorzędny uczestnik debaty publicznej. Nie zgadzamy się na przedstawianie nienawiści, rasizmu i ksenofobii jako poglądów akceptowalnych w demokratycznym państwie.
 
Kolejne zgłoszenia o zatrważających incydentach spływają z całej Polski. Nasz region również dołożył swoją cegiełkę do tego niechlubnego procederu: wystarczy wspomnieć głośną sprawę neonazistowskiego koncertu organizowanego na terenie Politechniki Białostockiej po marszu ONR-u czy prezydenckiego patronatu nad hajnowskim marszem ku czci Romualda Rajsa „Burego”.
 
Aby nagłaśniać tego typu przypadki rozpoczynamy ogólnopolską akcję „Zero Tolerancji”. Będziemy zbierać i upubliczniać każdy przypadek flirtu instytucji publicznych ze skrajną prawicą. Na stronie http://www.zero-tolerancji.pl/ będziemy przyjmować zgłoszenia i interweniować.
 
Zachęcamy do zgłaszania kolejnych incydentów i rozpowszechniania informacji o naszej inicjatywie.
 
Patologiczny mariaż Państwa i neonazistów musi się zakończyć!

Komentarze (10)

w nawiązaniu do powyższego tematu polecam książkę "Miasta śmierci" Mirosława Traczyka. Warto wiedzieć do czego prowadzi tolerowanie takich zachowań. Być może historia zatacza kolejny krąg.

Jesteście żałośni. Prawice i konserwatystów nazywacie neonazistami. A Wy kim jesteście? Marionetką Niemiec,czy nagimi służącymi Unii Eurpoejskiej. Żal was mocno ściska po przegranych wyborach,ale to jest DEMOKRACJA. Z każdym dniem stajecie się coraz bardziej śmieszni,ale wiem że zapracowaliście na to,przez ostatnich kilka lat.

Hehe co to ma byc

Organizator kampanii Partia Razem ktorej lider Zandberg wystepowal na wiecach w koszulce z Marksem i innymi kreaturami , dajcie spokoj

Co to za idiotyczny artykuł ? Jaka skrajna prawica ? Zero tolerancji należy skierować w stronę lewaków!

Zalosne srodowisko. Maja na ustach "tolerancje" ale dla ludzi majacych inne poglady jest... "zero tolerancji". Bardzo tolerancyjne podejscie... Hipokryzja tego specyficznego srodowiska nie zna granic. "Patologiczny mariaż Państwa i neonazistów musi się zakończyć!". Komunisci i sowieci tak nazywali polskich patriotow z panstwa podziemnego... wymowne. Przy okazji mamy czarno na bialym kim sa osoby tworzace e-grajewo. Wczesniej mozna bylo sie domyslac po niektorych tresciach a teraz mamy deklaracje wprost.

Polska skręca w bardzo niebezpieczną stronę ,póki pora należy temu zapobiegać. Widzę jednak, źe dla wielu skrajne działania ONR oraz wydarzenia pełne nienawiści do obcych zupełnie nie przeszkadzają.Nie bubudźmy demonów, których w historii Polski nie brakło.

Bardzo dobrze, że ktoś się w końcu bierze za rosnących w siłę brunatnych. Państwo nie powinno ich popierać i umacniać, Kukiz wprowadził ostatnio do sejmu kilku nazioli, a później na sławetnych taśmach ich przeklinał i nic dziwnego.
Z lewej strony nie ma żadnych organizacji nawołujących do przemocy, więc mnie nie dziwi, że zero tolerancji odnosi się do ludzi, którzy chcą tej przemocy używać, krzywdzić innych, zakazywać i nakazywać.

To prawda, organizacje neonazistowskie nie powinny mieć miejsca w naszym kraju biorąc pod uwagę historię państwa Polskiego.Niestety ludzie tacy jak osoba która utworzyła ten temat nie powinni mieć prawa głosu bo pod pretekstem propagandy antyrasistowskiej propagują skrajną lewicę która nie odróżnia rasizmu od obawy przed skrajnym islamem.Nie zmienia to faktu,że dzisiejsza władza daje takim ludziom ciche przyzwolenie.

Cała nasza Polska polityka w społeczeństwie ODCINAM SIĘ OD JEDNYCH JAK I OD DRUGICH BO MI WSTYD UTOŻSAMIAĆ SIĘ Z SKRAJNĄ PATOLOGIĄ

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.