sobota, 29 stycznia 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11476 wyświetleń

Kamery nie dla wszystkich

We wrześniu br. szkoły składały wnioski o dofinansowanie monitoringu na swoich terenach. Rząd przygotował program wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w publicznych placówkach.

 W ramach dotacji szkoły, w których uczy się (lub przebywa) nie mniej niż 200 uczniów mogą założyć nowy lub zmodernizować i rozbudować funkcjonujący już system monitorowania wizyjnego. Złożone wnioski rozpatrywała komisja powołana przez Wojewodę Podlaskiego. W tegorocznym rozdaniu jednak z kwoty 40 mln zł przeznaczonej na ten cel z budżetu państwa naszym szkołom miejskim nie przypadnie nic. Wnioski będzie można składać w kolejnych latach, rząd zamierza wygospodarować podobne środki w 2008 i 2009 r.

- Niestety, żadna szkoła podstawowa, ani gimnazjalna z Grajewa nie dostała dofinansowania na monitoring. Uznano, że nasze wnioski są zbyt drogie. My uwzględniliśmy wymagania sprzętowe, które były zawarte w uchwale Rady Ministrów w tej sprawie. Wpisaliśmy urządzenia dobrej jakości, takie jak doradzili nam specjaliści. Inne gminy postawiały na dużo tańsze urządzenia i im zostały przyznane dotacje. Będziemy próbować w kolejnej edycji. – informuje sekretarz miasta R. Wolwark.

Dotacji nie przyznano również Szkole Podstawowej oraz Gimnazjum w Rajgrodzie. W lepszej sytuacji znalazły się placówki powiatowe. Kamery zostaną zamontowane w Zespole Szkół nr 1 i Zespole Szkół Specjalnych w Grajewie, otrzymają one po 12 000 zł. Pozytywną decyzję uzyskał też Zespół Szkół w Niećkowie, gdzie za kwotę 17 600 zł zostanie zakupiony sprzęt i kamery do obserwacji rozległego terenu wokół kompleksu budynków.

e-Grajewo.pl

piątek, 28 stycznia 2022

Echa sesji Rady Miasta

piątek, 28 stycznia 2022

Rekrutacja do przedszkoli

Komentarze (1)

nasza szkoła podstawowa nr.2 w grajewie ma monitoring i nawet radiowęzeł dzięki naszej pani dyrektor

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.