wtorek, 21 września 2021

Kultura i rozrywka

  • 2 komentarzy
  • 5762 wyświetleń

Kabaret z Teatru Żydowskiego

Kabaret z Teatru Żydowskiego

15 czerwca 2014 roku w MDK w Grajewie gościliśmy Kabaret z Teatru Żydowskiego w Warszawie. Występ artystów odbył się w ramach VII Festiwalu Kultury Żydowskiej ZACHOR – KOLOR i DŹWIĘK.
                    Na program artystyczny Kabaretu złożyły się popularne monologi, skecze i piosenki z przedwojennego żydowskiego kabaretu autorstwa J. Tuwima, M. Hemara, J. Jurandota, B. Norskiego – Nożycy do muzyki H. Warsa, J. Petersburskiego i Z. Białostockiego. Usłyszeliśmy również popularne szlagiery żydowskie w języku jidysz. W koncercie wystąpili artyści Teatru Żydowskiego:
Monika Chrząstowska, Marek Węglarski, Henryk Rajfer przy akompaniamencie oraz konferansjerce Teresy Wrońskiej.
                      Było wesoło, śpiewnie, a czasami nostalgicznie i z morałem. Kameralność spektaklu, zgrany zespół, świetna muzyka oraz zgrabnie podany ze sceny humor żydowski przydały przedsięwzięciu jeszcze większej wartości.  Z pewnością występ Kabaretu Żydowskiego z Warszawy to cenne i nowe doświadczenie w kulturze naszego miasta.
                                                                                     
                                                                                       MDK

poniedziałek, 20 września 2021

Wystawa "Komiksy i ilustracje Jacka Skrzydlewskiego"

poniedziałek, 20 września 2021

Kabaret Czesuaf w Grajewie (2.10)

Komentarze (2)

Komu I PO CO ma służyc ta wiadomośc skoro już '' po ptokach''. Mieszkańców należałoby informowac wcześniej/ przed wystepem / o spotkaniach w Domu Kultury . Nie widziałam tez informacji w gablotach . Dlaczego takiej informacji nie umieszczono na tej stronie? Czy to miała byc tajemnica??????????

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.