środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 13094 wyświetleń

Już dziś pomyśl o nowych oknach

Przed nami długie coraz zimniejsze dni. Chłodna część roku rodzi u większości z nas obawę o wysokie rachunki za ogrzewanie.

Nowe okna chronią mieszkanie przed utratą ciepła i zapewniają ciszę. Ale wymiana okien w całym domu to spory koszt. Najczęściej przyczyną wymiany okien jest ich zły stan techniczny: nieszczelność, zniszczone i wypaczone ramy oraz kłopoty z ich użytkowaniem, zamykaniem, otwieraniem.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grajewie partycypuje w kosztach wymiany okien w lokalach spółdzielczych. Zwrot (do 20% wartości okna) następuje po przedstawieniu faktury ze specyfikacją. Wcześniej należy dopełnić formalności, czyli złożyć podanie, poczekać na akceptację i sprawdzenie.

 

Koszt okien plastikowych i wymiany  na terenie miasta kształtuje się w zależności od firmy, następująco:
okno standardowe /2-skrzydłowe/ 1,5 x 1,5m -  od 546 zł do 560 zł /brutto/, okno razem z wymianą od 560 zł do 670 zł,
okno balkonowe – od 450 zł do 480 zł /brutto/, okno razem z wymianą – od 457 zł do 570 zł

Okna plastikowe praktycznie nie wymagają konserwacji, a ramy okienne nie zmieniają koloru w długim okresie czasu.

 

Większość ciepła ucieka z naszych domów przez nieszczelne okna i drzwi. Sprawia to, że aby osiągnąć komfortową temperaturę we wnętrzu – ok. 20°C, musimy mocniej je ogrzewać. Chociaż strat ciepła nie sposób wykluczyć, to jednak można je zminimalizować.

Okna najlepiej montować przed ociepleniem elewacji. Prace w odwrotnej kolejności mogą doprowadzić do uszkodzenia warstwy ocieplenia przy demontażu starych i montażu nowych okien. Podczas montażu temperatura na zewnątrz nie powinna być niższa niż 5°C.

czyli, aby do wiosny...

 

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (15)

nikt z producentów plastykowych okien nie powiem wam ze po 3 latach zaczyna sie ulatnianie szkodliwych substacji do otoczenia :) kupujta plastiki !

Największy błąd popełniany przez montażystów to źle zamontowanie okna.Należy zwracać szczególną uwagę na izolację . Pianka montażowa nie zabezpieczona i po pięciu latach dmucha przy ramie.To tz suchy ciepły montaż.Folię paroizolacyjną od wewnątrz i folię paro przepuszczalną na zewnątrz .

gdzie można kupić dobre okna w niskiej cenie?

SZANOWNY PANIE MONTER ! Ma Pan racje ! U nas pewna firma wstawiła okna a wykończenie zleciła Solidnemu ( tylko z nazwy ) Janowi ! Nie trzeba czekać było 5 lat ! Już 1 zimy i teraz dokoła okien wieje , że czuć to na odległość 3 metrów ! Bledem montujących jest to - że sama pianka nic nie da jeśli naokoło okien było jak u mnie po bokach i od góry wykuta wnęka 20 / 30 cm powyżej obecnych okien a od dołu 50 cm ! Należało się im te puste miejsca zamurować cegłą albo pustakiem a nie samą pianką ! Teraz nawet nic nie daje od zewnątrz przybijanie kilku warstw wykładziny dywanowej jeśli w środku ściany jest pustka – można z łatwością ręką gwoździa wsadzić jak w masło ! Zrobiłem błąd prosząc ZADM na wymianę tych okien ! Gdy byli drewniane – nawet stare to było w mieszkaniu o wiele cieplej ! Ale jest i tego plus – latem nie potrzeba zakładać żadnej klimy ! Jest gotowa ! POZDRAWIAM I ŻYCZĘ CIEPŁYCH ŚWIĄTECZNYCH I NOWOROCZNYCH DNI !!!

Najlepsze są okna Urzędowskiego ,drewniane .Można wybrać dębowe ,mahoniowe .Nie są tanie ale są super

szkodliwe substancje wydzielaja sie pod b.wysoka temp. poczytaj troche a cos sie dowiesz , pozatym w drewnie wiecej chemii jest (lakiery itp.). co do montazu to sie zgadzam sa mostki termiczne i sa od tego folie ktore parez l kosztuja

Ja mam okna plastikowe i ciągle na tych oknach rosa się zbiera nie wiem jaka to przyczyna.

jesl chodzi o Grajewo to w Almxie ul. Magazynowa (za Juanem) Skorzystałam z ich produktu i jestem naprawde zadowolona a i w razie serwisu tez wiem ze bez problemu

musisz przekrecic raczke o 45 stopni by byly w trybie rozszczelnienia

zainteresowana w twoim przypadku to brak wentylacji

no mi się wydaje że w środku jest ciepło , a na zewn zimno -to chyba rosa się będzie zbierała? -nie mam racji ,poprawcie mnie

Nie do końca.Przy dużej wilgotności powietrza w pomieszczeniu to np: Jedna szyba i ogromna różnica temperatur np - 10 na zewnątrz i 20 w środku to ci okno mróz zamaluje. Ale już przy dwóch nawet szybach ta różnica spowoduje tylko wykropienie wilgoci z powietrza.Przy dobrej wentylacji wilgotność powietrza nie jest duża ( no chyba że to łazienka albo kuchnia) więc w pierwszym przypadku jedna szybka pokryje się tylko delikatnym szronem a przy dwóch skroplin nie będzie. Tak więc u pani zainteresowanej wentylacja zbyt sprawnie nie działa .

A ja okna zamówiłam w firmie na Wojska Polskiego (zaraz przy światłach) OKNEX. Jestem bardzo zadowolona nic nie wieje a okna mam już 2 rok!!! Super robota!!!!

Do zainteresowanej. Może się zdarzyć, że przy wystarczającej wentylacji okna rosieją - przy zakupie należy zapytać o szybę. Zwykła jest tańsza, ale ma słabe parametry termiczne. Trochę drożej kupujemy okna z szybą - jeśli pamiętam - nazywa się termofloat. Te szyby od środka są "cieplejsze" więc nie skraplają wody w takiej ilości jak zwykłe. Same szyby można również wymienić. To oczywiście dodatkowy koszt. Dodam, że w moim mieszkaniu właściwie brak wentylacji, okna trzymam na mikrowentylacji (to, co ktoś już podpowiadał - klamka na 45 stopni, co też nie każde okno posiada) i rosieje mi tylko jak gotuję w szybkowarze. Poza tym jest sucho.

UWAGA najgorsze okna sprzedaje firma na ul kopernika... Co innego maja na wystawie dla potencjalnego klienta a co innego sie dostaje. Bardzo słaba jakość tych okien jeszcze gorsza obsługa ( miła do momentu podpisania umowy)w przypadku reklamacji wielkie problemy z tą pania i cała firmą. Niby okna z sokółki co ma przyciągać ludzi na markę a tak naprawdę robione są chyba u "zdziska w grazu". Popełniłem wielki błąd kupując u nich okna i dlatego przestrzegam potencjalnych klientów. Kupujcie okna u grajewskich producentów przynajmniej nie będziecie mieć problemu z reklamacją tak jak ja miałem

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.