Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 9853 wyświetleń

Jubileusz ZNP w Grajewie

   W tym roku Związek Nauczycielstwa Polskiego obchodzi jubileusz 110 rocznicy powstania tej organizacji, która od lata broni nauczycieli oraz wspiera rozwój polskiej oświaty. Z tej okazji w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie odbyły się uroczystości zorganizowane przez Zarząd Oddziału ZNP obejmującego swa działalnością powiat grajewski.

   Na uroczystość przybyli m. in. prezes Zarządu Okręgu ZNP w Białymstoku - Andrzej Gryguć, starosta powiatowy - Jarosław Augustowski, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin z całego powiatu, przedstawiciele placówek oświatowych oraz członkowie związku i nauczyciele. Otwierając uroczystość prezes Zarządu Oddziału ZNP w Grajewie Bogumiła Kierznowska podkreśliła rolę organizacji w polskiej oświacie. Później w interesującej prezentacji multimedialnej przedstawiono najważniejsze fakty z działalności  ZNP w Polsce oraz na terenie powiatu grajewskiego. Świetnym uzupełnieniem były piosenki w wykonaniu nauczycielek ZSM    nr 2.

     W trakcie imprezy grupa członków związku otrzymała Odznaki „Za 50 - lecie przynależności do ZNP”: Maria Kapcia, Zofia Wierzbicka, Elżbieta Dawidowska, Danuta Kamińska, Regina Stypułkowska, Jadwiga Saciłowska, Danuta Milewska, Ryszard Witkowski, Janina Witkowska i Janina Czarnecka. Była też okazja do wręczenia Statuetek za współpracę z Zarządem Oddziału, a otrzymali je: Regina Abramczyk, Andrzej Gryguć, Aneta Dąbrowska, Grażyna Cudna, Jarosław Augustowski, Andrzej Raczyło, Marianna Niewulis, Elżbieta Dawidowska, Janusz Rutkowski, Barbara Ciszewska, Beata Szewczyk, Urszula Kowalczuk, Grzegorz Curyło, Henryk Chrzanowski i Wiesław Jerulank.

    Na zakończenie na ręce prezes ZO Bogumiły Kierznowskiej zaproszeni goście złożyli podziękowania za działalność oraz złożyli życzenia kolejnych lat dobrej pracy na rzecz środowiska oświatowego.

                               WJ

     

poniedziałek, 6 lutego 2023

Miniony weekend na drogach

Komentarze (5)

Czy na tym spotkaniu był obecny pan Mroczkowski, prezes gminnego oddziału ZNP Radziłów, radny gminy Radziłów, który jako pierwszy podniósł rękę w głosowaniu Rady Gminy Radziłów nad zamiarem likwidacji Szkoły Podstawowej w Kramarzewie ? Przecież ZNP ma stawać w obronie nauczycieli ! Co o tym sądzicie ? Czy taki związkowiec powinien jeszcze być członkiem ZNP ?

Jeżeli związek to tylko np. Oświata- z zewnątrz....

A gdzie były związki , kiedy zamykano i Lączono szkoly w zespoły/

Gdyby związki w Grajewie rzetelnie wypełniały powierzone im zadania to nie rozdano by teraz dyplomów i orderów... proszę wyciągnąć wnioski

Czy związki wyciągną jakieś konsekwencje w stosunku do radnego - związkowca z Radziłowa który tak zawzięcie głosował nad zamknięciem szkoły w Kramarzewie a tym samym łamał statut ZNP ? Czekamy na reakcję !!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.