piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 16057 wyświetleń

Jubileusz E. Borawskiego

W maju minęło 25 lat od objęcia przez Edmunda Borawskiego stanowiska Prezesa Spółdzielni Mleczarskiej MLEK POL w Grajewie.

Trudno wymienić wszystkie ważne dla spółdzielni wydarzenia, jakie miały miejsce od 1982 roku, kiedy to Edmund Borawski został Prezesem  spółdzielni. Do ważniejszych z pewnością należy odważna decyzja podjęta ponad 10 lat  temu o stworzeniu marki Łaciate, która przyczyniła się do tego,  że obecnie co trzeci Polak najchętniej wybiera mleko Łaciate, a spółdzielnia z Grajewa ma największy udział w rynku mleka UHT w Polsce. Kolejną ważną sprawą był rozpoczęty proces konsolidacji i włączanie do MLEKPOLU mniejszych spółdzielni. Obecnie wszystkie zakładu MLEKPOLU są mocno doinwestowywane i ukierunkowywane na specjalizację w produkcji. Dziś, po ponad 25 latach pracy na stanowisku Prezesa Zarządu, SM MLEKPOL jest liderem polskiego mleczarstwa. Świadczą o tym rankingi prowadzone przez niezależne ośrodki badawcze, potwierdzają wyniki ekonomiczne. Ta niekwestionowana  pozycja MLEKPOLU jest zasługą właściwej polityki zarządzania spółdzielnią konsekwentnie prowadzonej przez ponad 25 lat przez Prezesa Borawskiego. Watro przy tym podkreślić bardzo dobrze układającą się współpracę Pana Prezesa z kolejnymi Radami Nadzorczymi SM MLEKPOL. To właśnie dzięki tej współpracy i mądrym decyzjom podejmowanym przez rolników pozycja spółdzielni jest tak wysoka.

Edmund Borawski jest absolwentem Akademii Rolniczo – Technicznej w Olsztynie. Ukończył Wydział Technologii Mleczarstwa i Żywności. Jego dotychczasowe życie zawodowe związane było tylko z mleczarstwem. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej doskonale poznając pracę w strukturach spółdzielczości mleczarskiej. Początkowo pracował w spółdzielniach mleczarskich w Sanoku i Krośnie. Na stanowisko prezesa SM MLEKPOL powołany został 1 maja 1982 roku. Wieloletnia praktyka zawodowa, znajomość od podstaw problemów polskiej wsi, umiejętność podejmowania trudnych, ale i trafnych decyzji w okresie transformacji rynkowej sprawiły, że MLEKPOL stał się jednym z najpotężniejszych zakładów w kraju. W 2001 i 2005 roku Edmund Borawski został posłem na Sejm RP. Angażując się w pracę zawodową nie zapomina, że najważniejsza jest rodzina. Żona Marianna oraz córki Izabela i Małgorzata to także absolwentki ART w Olsztynie. Syn Tomasz ukończył Wydział Matematyczny na Uniwersytecie Warszawskim.
Każdą wolną chwilę Edmund Borawski stara się spędzić z rodziną, a w szczególności z wnukami Kubą, Olą i Kacprem.

e-Grajewo.pl 
na podstawie „Echo Mlekpolu”

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (1)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.