wtorek, 21 września 2021

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 5948 wyświetleń

Język angielski w przedszkolach

Język angielski w przedszkolach

Od lat obserwujemy nasilający się trend nauki języków obcych. Są osoby, które stawiają na naukę języków azjatyckich lub skandynawskich, nie można też zapominać o językach zachodnioeuropejskich. W dzisiejszym świecie posługiwanie się językiem angielskim to niemalże konieczność. W dobie globalizacji i otwartych granic umiejętności lingwistyczne nie tylko zwiększają szanse na sukces zawodowy, ale przede wszystkim pomagają odnaleźć się poza granicami kraju.

Szansę uczenia się języka angielskiego oraz podnoszenie umiejętności językowych od najmłodszych lat stworzył grajewski magistrat. W Przedszkolach Miejskich nr 1, 2, 4 i 6 rozszerzono ofertę  edukacyjno – wychowawczą o dodatkowe zajęcia z języka angielskiego. Ponad 400 dzieci w wieku przedszkolnym, przyjętych na rok szkolny 2016/2017 w formie zabawy poznawać będzie język angielski, przyswajać drobne zwroty, słówka i sceny. Dodatkowo, do prowadzenia zajęć zakupione zostaną pomoce dydaktyczne w tym tablice interaktywne, projektory, laptopy. 

Projekt „Nauka poprzez zabawę – dodatkowe zajęcia z języka angielskiego w Przedszkolach Miejskich w Grajewie” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020. Przedsięwzięcie o wartość ponad 137 tys. zł, dofinansowanie otrzymało w kwocie blisko 116 tys. zł.

Inwestycja w naukę języka angielskiego procentuje. Według raportu EF English Proficiency Index, Polacy są wśród dziesięciu najlepiej władających językiem angielskim narodów na świecie. W tym roku wyprzedziły nas Niemcy, Austria, kraje skandynawskie (Dania, Szwecja, Norwegia i Finlandia) oraz stojąca na czele listy Holandia. Za nami uplasowali się Czesi  (16 miejsce), Węgrzy (18 miejsce)  Słowacy (21 miejsce). Daleko za Polakami znaleźli się Hiszpanie (25 miejsce), Włosi (28 miejsce), Francuzi (29 miejsce). Badanie przeprowadzono w 72 krajach na grupie ponad 950 tys. osób powyżej 18. roku życia. 

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (5)

Co u innych jest normą dziś w Grajewie jest luksusem :D Angielski już dawnooo jest wszedziej, więc to żadna nowość. Dlaczego tak pozno? No ale przeciez lepiej pozno niz wcale :P

a w gimnazjum uczą rosyjskiego

I dobrze niech uczą angielski i rosyjski

do miki ...nawet nie wiesz jaki to przydatny język w tych czasach...a z tego co wiem to w gimnazjum jest tez i język niemiecki...

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.