czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 12800 wyświetleń

Jest praca ... w Augustowie

Nie 200, a 250 nowych miejsc pracy chce stworzyć w swojej fabryce w Augustowie firma tytoniowa British American Tobacco - poinformowali 3 listopada br. jej przedstawiciele. Łącznie w fabryce będzie pracowało ponad 1000 osób.

W lipcu firma informowała, że w związku z planowanym przeniesieniem części produkcji z Niemiec do Polski, pracę w augustowskiej fabryce znajdzie 200 osób. Teraz BAT zwiększa zatrudnienie.

W lipcu rozpoczął się proces rekrutacyjny; do tej pory w fabryce zatrudniono ponad 190 nowych pracowników. Są to przede wszystkim osoby zatrudnione do działów produkcyjnych: operatorzy, mechanicy i elektronicy oraz osoby z przygotowaniem inżynieryjnym czy doświadczeniem w obsłudze i budowie maszyn przemysłowych.

"Rozwijają się również działy wspierające produkcję, takie jak dział serwisów technicznych, jakości, logistyki oraz usługi utrzymania porządku na terenie zakładu" - mówi Anna Mikosz z BAT. Poszukiwani są również m.in. inżynierowie jakości, koordynatorzy specyfikacji produktu czy operatorzy maszyn.


Na polskim rynku Grupa British American Tobacco działa od 1991 roku. Ma fabrykę wyrobów tytoniowych w Augustowie, w którą - jak podaje - dotychczas zainwestowała 1,7 mld zł. Fabryka ta produkuje dla blisko 50 krajów na całym świecie. Po zatrudnieniu dodatkowych osób, w sumie w British American Tobacco w całej Polsce będzie pracowało ok. 3,4 tys. osób. (PAP)
 

Komentarze (9)

Nie żle jest pracować ale całkiem dobrze jest wtedy gdy za zarobione pieniądze można spokojnie przeżyć. Niestety często miejscowi pracodawcy zapominają o tym.

Następny obóz pracy.

jak jest praca to niech zami ido ja wole 500+ i zasiek

Chaaaa cha cha... praca jest.. a co z zarobkami ?!
W czasach niewolnictwa, niewolnicy mieli dużo lepiej, ponieważ mieli zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie ! Sytuacja w "chorej demokracji" wygląda dla przeciętnego obywatela następująco ,że z "przeciętnej pensji" wyżyć się nie da ... o opłatach takich jak czynsz już nie wspomnę.

Ciekawe jakie zarobki.

Praca jak praca aby na papierosy zarobić...

dają umowę o pracę i kto chce pracować ten pracuje

Tylko polski pracownik za najniższą krajową, bo tytoń z plantacji koncernu z Ameryki południowej, papier też z fabryki amerykańskiego koncernu itd. podatki też zapewne jak markiety.

Gdy zarobim dwieście złoty, to ci kupim piękny dom, będziesz spała jak królewna na łóżeczku z białych róż dobranoc oczka zmróż.......to były dawne lwowskie czasy...
Kto chiałby pomarzyć o godnej pracy w nie odlegych czasach w systemie który nie istnieje, a z którym ciągle walczy chory Kato-Pislam,polecam film "Daleko od szosy ".

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.