niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 11814 wyświetleń

Jesienne przesilenie

Wcześniej zapada zmrok, temperatura się obniża. Nadeszła jesień a z nią czas nostalgii i smutku. Śpimy dłużej niż zwykle, nie czujemy się najlepiej, objadamy się, jesteśmy przygnębieni i smutni, najchętniej nie wychodzilibyśmy z domu. Taki czas sprzyja depresji oraz przeziębieniom.


Jak temu zapobiec?

- Przede wszystkim spacer - przynajmniej godzina dziennie. Należy ubierać się stosownie do pogody, a dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, żadnych "sztuczności" i będzie dobrze -  radzi lekarz rodzinny dr Danuta Mejzner

Przez kilka minionych tygodni obecna pora roku nie przypominała tej pięknej "złotej jesieni", którą większość z nas bardzo lubi. Dopiero ostatnie dni zaskakują ładną pogodą i widokami  przeróżnych kolorów koron drzew i krzewów. Niesamowite barwy liści tworzą całe bajkowe aleje. Może więc warto nie dać się jesiennemu przesileniu, posłuchać rad specjalisty i wybrać się na spacer. Na pewno poprawi to nam nastrój, a regularne spacery wspomogą organizm, by pozostawał w zdrowiu.
e-Grajewo.pl


Komentarze (6)

A ja lubię jesien... W parku jest kolorowo, można zbierać liście.. Itp. Co prawda temperatura nie jest za wysoka i czasem pada deszcz.. Ale to nic. Co prawda jesień przypomina nam, że idzie zima I to wielkimi krokami I , że zaraz nowy rok, a po nim będziemy starsi. Ale to nic cieszmy się życiem bo naprawdę warto ;)

jesień jest piękna i kolorowa tylko trzeba ją umieć dostrzec i pokochać

zgadzam sie z wami trzeba umieć korzystać z uroków tak piękej pory jak jesień :
spacery w parku
zbieranie grzybów
jest wiele rozryki tylko ze niektórzy wolą siedzieć w domu pozdro

Wiecie ... ja chyba lubię wszystkie pory roku ;) I jesień również. Jest cudownie gdy na ziemi leża liście. ;) Pozdrawiam.

a ja lubie wszystkie cztery pory roku bo kazda z nich: wiosna, lato, jesien, zima przypomina mi Ciebie ........ to slowa pieknej piosenki Czerwonych Gitar - pamietacie? POZDRAWIAM BOLEK Z CHICAGO

Zgadzam się z ;)) Ahh! Jesień! Wszystkie pory są ładne :P Noo może ta Wiosna. Wiosna- W wiosnę to deszcz pada ale jest fajnie. w lato- w lato jest gorąco wręcz i jeździmy nad morze nad jezioro do lasu na maliny i jagody ;) Jesień :) jest piekna można na grzybki do lasu do parku pospacerować i zbierać liście, a w zime jest biało i ładnie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.