środa, 29 czerwca 2022

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 12797 wyświetleń

"Jedź Łośtrożnie"

W dniu 27 października 2008r., w godzinach 9.00 -13.00 pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Rajgród., Knyszyn, Augustów wraz z patrolem Policji przeprowadzili akcję informacyjną „Jedź Łośtrożnie” dla uczestników ruchu na drodze nr 65 - trasa Białystok - Ełk na odcinku pomiędzy Mońkami a Rudą (miejsce częstego przekraczania drogi przez łosie). Pojazdy były zatrzymywane przez Policję za miejscowością Ruda.

Kierujący byli informowani o niebezpieczeństwie zderzenia z łosiem na tym odcinku trasy. Otrzymywali naklejki na samochód w formie znaku drogowego z przebiegającym łosiem i napisem Jedź łośtrożnie! oraz ulotkę z zasadami ruchu na odcinkach, gdzie można spotkać te zwierzęta. Biebrzański Park Narodowy i policja radzą w niej m.in., by zwracać uwagę na znaki ostrzegające przed dzikimi zwierzętami, być czujnym zwłaszcza rano i wieczorem, gdy zwierzęta są szczególnie aktywne. 
sierż. Ewa Jabłońska


W dniu wczorajszym w godzinach wieczornych  doszło do zderzenia samochodu osobowego z łosiem na trasie nr 65 Grajewo - Mońki ( koło m. Ruda ).

Komentarze (1)

to miejsce tuż za Rudą to jakieś pechowe.Widziałam ten wypadek i aż mnie ciarki przeszły....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.