sobota, 25 września 2021

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 2746 wyświetleń

Jednak WYSOKI POZIOM ZDAWALNOŚCI MATURY

Jednak WYSOKI POZIOM ZDAWALNOŚCI MATURY

U nas, w Koperniku, czyli w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Grajewie jednak WYSOKI POZIOM ZDAWALNOŚCI MATURY!!!

Maturę zdało 96,20% uczniów (ci, którzy jej nie zdali, mają prawo do poprawki w sierpniu). Wyniki są satysfakcjonujące! Szkoła, która przyjmuje w swoje podwoje każdego młodego człowieka chcącego zdobywać w niej wiedzę, szkoła, w której wszyscy abiturienci przystępują do egzaminu dojrzałości, może pochwalić się swoimi maturalnymi wynikami.

Jeśli sięgniemy po ogłoszony na stronie OKE w Łomży Biuletyn Informacji Publicznej, w którym opublikowano wyniki matury w województwie podlaskim, to będziemy mogli tam przeczytać, że I LO w Grajewie uzyskało w tym roku wśród liceów ogólnokształcących:
- z historii (PR) – III miejsce – ex aequo VI LO Białystok (I miejsce – II LO Białystok, II miejsce – I LO Białystok),
- z języka polskiego (PP) – V miejsce - ex aequo XI LO Białystok (I miejsce – II LO Białystok),
- z geografii (PR) – V miejsce,
- z wiedzy o społeczeństwie (PR) – V miejsce,
- z chemii (PR) – VI miejsce,
- z języka polskiego (PR) – VII miejsce.

 

ZS nr 1

 

 

Poziom zdawalności matury

 

piątek, 24 września 2021

Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19

piątek, 24 września 2021

Akcja "Sprzątanie Grajewa" (27.09)

Komentarze (1)

Nie dziwię się, że LO im. Mikołaja Kopernika zareagowało w tej wiadomości na wcześniejszą ? informującą o słabych wynikach egzaminów maturalnych w naszym powiecie. Zawsze twierdziłam, że inne znaczenie ma matura w LO, a inne w Technikum. W rozmowach z ósmoklasistami podkreślałam zawsze, że decydując się na naukę w LO decydują się też na naukę na studiach, bo LO właśnie do tego ich przygotowuje. Muszą całe cztery lata pamiętać, że przystąpić do matury to za mało ? powinni zdać ją jak najlepiej, bo tylko to otworzy im drogę na dobre studia. Natomiast w Technikum matura jest egzaminem nr 2; uczeń decydując się na naukę w technikum przede wszystkim uczy się zawodu i raczej po ukończeniu, podejmuje pracę. Zachęcam e-Grajewo do napisania wiadomości nt. ilu absolwentów naszych szkół technicznych otrzymało dyplom w swoim zawodzie ? podkreślam ? w zawodzie, a nie w poszczególnych kwalifikacjach i w odniesieniu do liczby wszystkich absolwentów ? to będzie wymierna wartość jakości nauczania w szkole technicznej. Oczywiście, dyrektor każdego technikum będzie robił wszystko, aby poziom zdawalności matury był jak najwyższy, ale w związku z powyższymi argumentami, w technikum zawsze wyniki matury będą słabsze, choć zdarzają się odstępstwa?..

Gratuluję I LO wyników.

Zdzisława Choynowska - były dyrektor

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.