niedziela, 5 lutego 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 7666 wyświetleń

Jechał o 53 km/h za szybko

Policjanci grajewskiej "drogówki" zatrzymali kolejne prawo jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kontrola została przeprowadzona w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierowca osobowego Volkswagena jechał o 53 km/h za szybko. To kolejny taki przypadek na terenie powiatu grajewskiego.

5 lutego, tuż przed godziną 19:00 grajewscy policjanci dokonywali kontroli prędkości w miejscowości Guty na trasie K61. Wybór tego miejsca wynikał ze zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w związku ze zdarzającymi się tam przypadkami przekraczania prędkości przez kierujących pojazdami. W trakcie pomiaru prędkości nadjeżdżającego pojazdu policyjny miernik prędkości wskazał 117 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki KIA do kontroli drogowej.51–letni obywatel Litwy, przyznał się do popełnionego wykroczenia. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Z uwagi na fakt, że „pirat” drogowy przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.


Przypominamy, że kierowca jadący zbyt szybko stwarza zagrożenie zdrowia i życia nie tylko dla siebie, ale również dla innych osób korzystających z dróg. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów, a także przypominamy, że przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym ponad 50 km/h,  skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. - KPP w Grajewie

Komentarze (2)

Karac za pretkosc jak najwiecej

ciebie powinni slownikiem pokarac

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.