Warto przeczytać

Jak wybrać oświetlenie rowerowe, by jeździć bezpiecznie? 4 wskazówki

Ze statystyk prowadzonych przez Komendę Główną Policji wynika, że w 2022 roku rowerzyści uczestniczyli 3685 wypadkach. Dokładnie 3365 z nich zostało rannych, a 170 zginęło. Możemy jedynie się domyślać, jaki procent wypadków miał swoją przyczynę w braku oświetlenia rowerowego. Ale z pewnością nie jest to mały procent. Wniosek mamy taki, że lampki rowerowe mogą uratować Ci życie. Ponadto zapewnią Ci komfortową jazdę. Bez niespodzianek w postaci nieoczekiwanych nierówności terenu, czy dziur. Dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości oświetlenie rowerowe. W tym poradniku dowiesz się, jak wybrać odpowiednie oświetlenie. Poznasz 4 wskazówki, o których warto pamiętać, kiedy wybierasz światła rowerowe. Ponadto dowiesz się, dlaczego jedna lampka kosztuje 500 złotych, a druga 50. Poznasz również powód, który sprawia, że zakup tej drugiej nie ma większego sensu. Zapraszamy!

Dlaczego tanie lampki rowerowe, czy światło tylne nie zapewnią Ci bezpieczeństwa i komfortu jazdy? Sprawdź, a wybierzesz wysokiej jakości oświetlenie rowerowe

Przy rozpoczęciu poszukiwań lampki rowerowej możesz się nieco zdziwić rozbieżnością cenową. Wpisujesz w internet te same hasła typu światło pozycyjne barwy białej albo światło pozycyjne barwy czerwonej rowerowe, czy generalnie lampki rowerowe i przeglądasz produkty. Szereg lampek za 20–50 złotych. Kilka za 300–500 i jak tu się połapać? Ale różnica cenowa wynika z prostej przyczyny.

Tanie lampki do roweru mają sprawić, że staniesz się choć trochę widoczny dla pozostałych uczestników ruchu. Lampka rowerowa za 30 złotych jest punktem świetlnym, dzięki któremu kierowca samochodu ma szansę Cię dostrzec. Zrobi to w ostatniej chwili, przez co Twoje bezpieczeństwo wzrasta minimalnie. A komfort praktycznie wcale. Co Ci po lampce, która nie oświetla drogi? Droższe lampki rowerowe są wyposażone w diody LED, dzięki czemu oferują mocne światła. Na tyle mocne, że widzisz, co dzieje się na Twojej trasie na dystansie kolejnych kilku metrów. To sprawia, że jesteś widoczny, bezpieczny i masz możliwość zadbania o swój komfort podróży. W razie nierówności drogowych będziesz w stanie je ominąć. Zakładając, że wybierzesz odpowiednie lampki rowerowe. Wykorzystaj 4 poniższe wskazówki, a szybko uporasz się doborem oświetlenia rowerowego.

Niezawodność - oświetlenie rowerowe nie może Cię zawieść

W opisach lampek bez problemu znajdziesz informacje dotyczące źródła zasilania, czy poznasz tryb świecenia. Żeby dowiedzieć się trochę więcej o praktycznych aspektach używania danej lampki, będziesz musiał przejrzeć nieco inne miejsca. Bogatą skarbnicą wiedzy są fora tematyczne i blogi z recenzjami. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę nazwę lampki i dopiszesz recenzja albo forum. W ten sposób szybko poznasz zalety i wady danego urządzenia. Zapoznaj się z opiniami, a ułatwisz sobie wybór lampki rowerowej.

Bateria, która potrafi zniknąć w mgnieniu oka

Dokładnie przejrzyj specyfikację danej lampki. Zwłaszcza jeśli szukasz budżetowych rozwiązań. To częsty minus tanich lampek. W opisach znajdziesz mnóstwo zalet. Ale dopiero w praktyce okazuje się, że długo się nimi nie nacieszysz, bo lampka działa maksymalnie 2 godziny. Nieco droższe lampki do roweru są wyposażone w duże baterie, które wytrzymają naprawdę długie godziny. Dzięki temu nie musisz obawiać się o utratę swojego bezpieczeństwa i komfortu. Tak to powinno wyglądać.

Moc ma bezpośredni wpływ na Twoje bezpieczeństwo

Im większa moc lampki, tym dalszy zasięg oświetlenia. Uwzględnij tę zależność przy zakupie, a wybierzesz lampkę zapewniającą komfortowe przemierzanie kolejnych kilometrów.

Najważniejsza wskazówka - Pamiętaj, kiedy wybierasz lampki rowerowe

Nawet najlepsza lampka rowerowa nie sprawi, że staniesz się niezniszczalny. Pamiętaj, że kierowcom, których codziennie mijasz, zdarzają się gorsze dni. A w "starciu" z nimi jako rowerzysta nie masz szans. Zachowuj ostrożność przy wykonywaniu wszelkich manewrów i zwracaj szczególną uwagę na pozostałych uczestników ruchu. Kiedy połączysz takie nawyki z odpowiednim oświetleniem, zwiększysz swoje bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Sprawdź sam!

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.