Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 14067 wyświetleń

Jak studenci WATu…

8 października 2009 r. uczniowie szkół średnich z Grajewa zostali studentami! I choć to wyróżnienie trwało zaledwie jeden dzień, zmierzyli się z najprawdziwszą rzeczywistością.

Na Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie zostały w ramach ARCHIMEDESA (projekt unijny) oddelegowane cztery podlaskie licea. Doceniając rangę uczelni, dwunastoosobowy zespół z I LO i szesnastoosobowy z II LO w Grajewie – przybyły punktualnie!
Po otrzymaniu przepustek i przywitaniu przez władze uczelni w SALI SENATU licealiści poczuli się jak przyszli studenci, których portrety mogą ją kiedyś zdobić… Już prawie zdobyliśmy pagony generalskie i tytuły naukowe,  gdy tymczasem marzenia i wielkie aspiracje należało odstawić na półkę.
Kolejne cztery godziny to prawdziwe wyzwanie dla naszych uczniów, którzy zgodnie z wytycznymi profesora akademickiego, przeprowadzali ćwiczenia laboratoryjne: „Pomiar  składowej poziomej ziemskiego pola magnetycznego”!
Inklinacja, deklinacja, paralaksa, sigma, przenikalność, statystyka, trygonometria i doskonały warsztat matematyczny – to tylko część zagadnień  i umiejętności którym sprostali!

Mimo początkowej tremy, uczniowie Zespołu Szkół Nr2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie, stanęli na wysokości zadania, osiągając wyznaczony cel! Wcielając się w stuprocentowych studentów najlepszej uczelni w kraju – udowodnili, że są jej godni.


Beata Strzałkowska

Komentarze (15)

z tą najlepszą w kraju to bym się nie rozpędzał, jest jeszcze AGH, Politechnika Warszawska, Poznańska, Śląska, Wrocławska,... potem ewentualnie WAT

Nie wiem czy w pierwszej 15-nastce się mieści ta uczelnia. Wystarczy spojrzeć na każdy ranking np. perspektyw,rzeczypospolitej,wprost. UW, UJ, SGH,AGH,PW,UWR,PWR i wielee wiele innych ma większą rangę.

bylo swietnie, dziekujemy pani Strzałkowskiej za taka przygode :D

nie ma wprawdzie o co kruszyć kopii, ale pewnie Pan Remigiusz jest w stanie wymienić wielee wiele lepszych uczelni... WOJSKOWYCH? :-P

Z TEGO CO WIEM, OD KILKU LAT WAT JEST UCZELNIĄ WOJSKOWO-CYWILNĄ, WIĘC "CYWILNI" MOGĄ JĄ OCENIAĆ NA WIELU PŁASZCZYZNACH ...JEŚLI SIĘ NA TYM ZNAJĄ ;) CO ZAŚ DO RANGI WOJSKOWEJ, GDZIE STUDENT-ŻOŁNIERZ POZA STOPNIEM OFICERSKIM ZDOBYWA TYTUŁ INŻYNIERA MAGISTRA np. INFORMATYKI, BUDOWNICTWA I MOŻE W KAŻDEJ CHWILI ZAMIENIĆ SŁUŻBĘ OJCZYŹNIE NA CIEPŁĄ POSADKĘ W BIURZE - TO CHYBA NIE MA O CZYM MÓWIĆ!

no prosze, jak zwykle polska natura musiała dać o sobie znać :-)))) :-( takie szukanie dziury w całym, sprzeczanie sie, aby sie sprzeczać czy mądrkowanie to narodowa specjalność zakładu! a przecież nie oto chodzi!!! dlaczego swoimi dyrdymałami zabieracie młodzieży radość z wyjazdu, z nowego doświadczenia, może dla niektórych czegoś bardzo waznego???? w szkole średniej uczą sie mądrzy, prawie dorośli (i dorośli!) ludzie - dajcie im szanse na własne przeżywanie, sukcesy i porażki, na żyyycie bez wyświechtanych niczego nie wnoszących opinii... :-0 pozdrowienia dla wszystkich studentów! nawet jednodniowych!!!!!!

e tam wnikacie.. najlepsza czy nie ale byle kto się tam nie dostaje..
bardziej bym na Waszym miejscu wnikała to że uczniowie zs2 i lo1 byli tam na zajęciach..
i normalnie wymiataamy nie?? :D
kozackie równania do opanowania :))
było bardzo fajnie i dziękuję naszemu opiekunowi - Pani Strzałece za genialne rozplanowanie czasu!!!!

Czy najlepsza to nie wiem, ale przynajmniej geodezja ma certyfikat.
No i jak jesteście na wojskowych, to macie pracę jak w banku (zaliczenia też) + szybka emerytura.
W sumie WAT polecam, bo ma fajny klimat.

"Mimo początkowej tremy, uczniowie Zespołu Szkół Nr2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie, stanęli na wysokości zadania, osiągając wyznaczony cel! Wcielając się w stuprocentowych studentów najlepszej uczelni w kraju – udowodnili, że są jej godni."

Taak tylko ta szkoła stanęła na wysokości zadania ;) Pozdrawiamy ;))

Najbardziej mi się podoba jak Tomek mierzy .... spoko ....

Wycieczka jak najbardziej udana... Szkoła niezbyt cieszy oko :), ale sposób nauki i organizacji jest bardzo zachwycający... Profesorzy bardzo przyjaźni :) doskonale tłumaczą :) Każdy na owej uczelni może znaleźć coś dla siebie... Myślę, że jednak zdecyduje się na tą uczelnię :) Pozdrawiam ZS2 =)

Dziękuję. Przede wszystkim moim kochanym uczniom, za poważne podejście do tematu, za solidną pracę oraz za to, że jak zwykle potrafili połączyć przyjemne z pożytecznym. Pragnę zaznaczyć, iż nie była to wizyta kurtuazyjna, czy też w ramach promocji uczelni, kiedy to zasady przyjmowania gości są zupełmnie inne. Dziękuję też za glosy powyżej - te rozsądku. Pisząc "najlepsza" głównie miałam na myśli profil wojskowy, co wynikało też z tekstu i planów niektórych moich uczniów. Zapewniam, że są oni zdolni do podejmowania samodzielnych dezyzji oraz wyrażania własnych opinii i sądów. Nie byli zachwyceni, ani mało zachęcajacym wyglądem uczelni, ani dyscypliną wojskową, czy też priorytetami postawionymi przez dziekana (chemia, fizyka i matematyka jako przedmioty maturalne i wiodące w przyszłości). Potrafili jednak dosknale porozumieć się z profesorami i "wsiąknąć" w tę bądź co bądź specyficzną wojskowo-naukową atmosferę. Dziękuję też Pani Profesor Poślednik i uczniom I LO za miłe towarzystwo. Pozdrawiam uczestników wyprawy - JESTEŚCIE WIELCY!

a na jakim poziomie są wymagane te przedmioty? Jestem zainteresowany, tą uczelnią .

Teraz może się zmieniło, ale za moich czasów było tak (przynajmniej na geodezji):
- za polski max 10 pktów,
- za angielski (j. obcy) max 15 pktów,
- za fizykę max 45,
- za matmę max 30.
Nie wiem jakie są przeliczniki, ale jak nie zdajesz jakiegoś przedmiotu, to nie jesteś zdyskwalifikowany. Mnie się udało z polskim 74% podstawa, ang. 75% rozsz., i matmą rozsz. na 62. Z fizyki miałam zero! Ale też nie wiadomo jaki nowi kandydaci mają poziom. ;)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.