środa, 26 stycznia 2022

Warto przeczytać

Jak najlepiej wysłać paczkę do Irlandii?

Nadawanie paczki do Irlandii dla wielu osób jest sporym problemem. Często mylą one ten kraj z Irlandią Północną i kierują się nowymi zasadami transportu towarów i odprawami celnymi. W rzeczywistości usługi kurierskie na tych trasach pozostają bez zmian, a nadanie przesyłki jest proste szybkie i pozbawione zbędnych formalności.


Wysyłka paczek do Irlandii bez zmian po brexicie


Chociaż brexit znacząco wpłynął na kontakty z Wielką Brytanią i Irlandią Północną, Irlandia w ogóle ich nie odczuła. Pomimo bliskości geograficznej i oddzielenia jedynie granicą w tym kraju nadal obowiązują zasady przyjęte przez Unię Europejską. Te z kolei wynikają z Unii Celnej, dzięki której wszelkie formalności importowo-eksportowe zostały maksymalnie uproszczone. Dotyczy to również przesyłek prywatnych.


W związku z powyższym kurierzy Irlandia-Polska kursują na dotychczasowych zasadach, a nadanie paczki nie wymaga wypełniania deklaracji celnych czy ponoszenia dodatkowych opłat. Okoliczności te sprzyjają wysyłaniu prezentów na święta, chociaż będą one szły nieco dłużej niż np. do Niemiec czy Belgii. Ile idzie paczka z Irlandii do Polski i w drugą stronę? Standardowy czas doręczenia to 3-4 dni robocze.


Kurierzy Irlandia-Polska - zamów usługę online


Jeśli planujesz podarowanie bliskim prezentów świątecznych i zastanawiasz się, jak najlepiej wysłać paczkę do Irlandii, zrób to online. Dzięki możliwościom, jakie stwarza Internet, nie musisz nawet wychodzić z domu. Paczki do Irlandii wygodnie wyślesz w serwisie Euro Paka, w którym znajdziesz wiele ofert przewoźników nie tylko do tego kraju. Kurierzy Irlandia-Polska dostarczają przesyłki w systemie door-to-door w maksymalnie krótkich terminach.


Kolejne kroki wysyłki do Irlandii to:

  • przygotowanie paczki, zapakowanie jej, zważenie i zmierzenie,
  • dokonanie jej wyceny na stronie serwisu po wpisaniu wymiarów i wagi do tabeli i wyborze kraju docelowego,
  • wybór jednej z firm kurierskich obsługujących trasę do Irlandii,
  • wypełnienie formularzy adresowych online,
  • wniesienie opłaty,
  • wyznaczenie daty odbioru paczki przez kuriera.

Wszystkie czynności możesz przeprowadzić z własnego komputera, po czym pozostaje Ci oczekiwanie na odbiór przesyłki i dostarczenie jej do adresata.


Jak przygotować paczkę do wysyłki do Irlandii?


Nadanie paczki do Irlandii z firmą kurierską jest najlepszym i najszybszym sposobem na jej dotarcie do adresata. Do dyspozycji masz też kilka innych opcji, takich jak możliwość ubezpieczenia, jeśli wysyłasz cenne przedmioty lub śledzenia statusu przesyłki na portalu. Aby jednak usługa była zrealizowana terminowo i nie naraziła Cię na dodatkowe kosztu, musisz zadbać o odpowiednie przygotowanie paczki.


Pierwszym krokiem zawsze powinno być zapoznanie się z regulaminem przewoźnika. Dzięki temu dowiesz się, jakie maksymalne gabaryty czy waga są dopuszczalne w transporcie. Sprawdzisz też, co nie powinno się znaleźć w paczce. Przykładowo jedną z grup produktów zabronionych jest żywność. Jeśli wiec włożysz do kartonu słoik z domowym sokiem, a ten stłucze się i zniszczy nie tylko Twoją, ale też inne przesyłki, przewoźnik obciąży Cię kosztami.


Problemy może też stwarzać niewłaściwe zapakowanie paczki. Odklejająca się taśma, niestarannie zabezpieczone zamknięcie czy miejsca łączenia kartonu mogą spowodować rozpadnięcie się paczki podczas przenoszenia. W takiej sytuacji to Ty ponosisz winę i nie otrzymasz odszkodowania. Bardzo istotne jest też odpowiednie zaadresowanie przesyłki. Brak jakichkolwiek danych czy numeru telefonu może utrudnić, a nawet uniemożliwić jej doręczenie.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.