piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

  • 27 komentarzy
  • 27367 wyświetleń

IV Zjazd LO (cz. I 16.10.2009)

IV Zjazd Absolwentów LO odbędzie się w dniach 16-18 października 2009 roku, w 90. rocznicę powstania szkoły.


Program
Piątek (16 X 2009 r.)
12.00 - 15.30 Recepcja (holl LO).
16.00 - 18.00 Uroczystość otwarcia (sala kina)
- inauguracja Zjazdu przez przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego
- przemówienie dyrektora LO
- wystąpienia Gości Zjazdu
- spektakl uczniowski
18.30 22.00 Bankiet, koncert specjalny: "Przeżyjmy to jeszcze raz" (stołówka szkolna)

sobota (17 X 2009 r.)
9.30 – 9.45  Odsłonięcie stałej ekspozycji Patrona LO (holl Szkoły).
10.00 – 11.00  Uroczysta Msza Św. z koncelebrą księży – absolwentów w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej.
11.30 – 13.00  Koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego z Łomży pt. „Sacrum et musica” (sala kina).
– Złożenie kwiatów na grobach pedagogów na cmentarzu parafialnym.
15.00 – 16.00  Mecz piłki siatkowej „Absolwenci contra uczniowie” (hala MOSiR).
20.00 – 4.00  Bal Zjazdowy.

Niedziela (18 X 2009 r.)
10.00 - 12.00 Pożegnania i wyjazdy
Podczas Zjazdu będzie funkcjonowała również:
- Multimedialna sala wspomnień,
- Bufet.

W okresie 90-lat funkcjonowania szkoły jej mury opuściło ponad 6000 absolwentów, z których wielu osiągnęło znaczące sukcesy życiowe i zawodowe. Lata spędzone w murach szkoły, wspomnienia z nią związane i sentyment, którym darzeni są byli profesorowie, powodują nieodparta potrzebę kontaktu ze swoją macierzystą szkołą, nauczycielami i kolegami sprzed lat. Najlepszą okazją ku temu są organizowane Zjazdy Absolwentów. W przypadku LO im.M.Kopernika w Grajewie pierwszy z nich odbył się w 1973 r. W bieżącym roku grajewskie Liceum Ogólnokształcące im. M.Kopernika obchodzi 90-rocznicą powstania, a jego dzieje są ściśle związane z przeszłością regionu, dlatego planowany IV Zjazd Absolwentów nabiera szczególnego znaczenia. Pragniemy również zaznaczyć, że jego głównymi organizatorami są sami byli absolwenci Liceum, co daje gwarancję rodzinnej atmosfery Zjazdu i niezapomnianych wspomnień, które pozostawi wśród jego uczestników.

 

Patronat medialny
Portal e-Grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (27)

Kto może przyjść na ten zjazd. Czy ludzie, którzy nie zdal maatury nie są absolwentami naszego LO? Czy szkoła wstydzi się takich osób i wykreśla ich z list? Ja mam ochotę spotkać się z ludźmi, z którymi przetrwałem te 4 lata ale szkoła ma mnie gdzieś bo nie zdałem matury.Pisałem o tym na stronie szkoły ale brak było odzewu.

Pozwolę się wypowiedzieć w swoim wyłącznie imieniu- i szkoły oczywiście.
Różnie rozumiano pojecie Absolwent w przeciągu tych 90.lat- w tym i jako maturzysta.
Dla mnie Absolwent to ten, który ma świadectwo ukończenia szkoły - nie umiem znaleźć sposobu na inną jego identyfikację niż jako Matura X- choćby jej nie zdał.
I dalej- nie wyobrażam sobie sytuacji, w której jako Maturzysta TB w Białymstoku rocznik 1983 nie pozwalam na udział w spotkaniu absolwenckim naszej klasy komuś, kto był z nami przez choćby 1,2,3,4 lata i dzisiaj chce spotkac się z tymi, co dotrwali.
Znaczy- nie marudź Koleś tylko zapisuj się:-)

nieabsolwencie - jeśli ukończyłeś szkołę, to jesteś jej absolwentem. Matura nie jest obowiązkowa, więc chyba to twój wstyd po latach nie pozwala ci się spotkać z kolegami, bo nie jest to winą szkoły ani organizatorów.

do absolwent: z tego co wiem to w Słynnym LO wszyscy zdają maturę - a Ty tu jakiś fermencik siejesz, hmmm, a może jednak nie wszyscy.

czy na Zjazd zaproszeni są też absolwenci Korespondencyjnego Liceun Ogólnokształcącego- wszak istniało ono w murach tejże Szkoły.Wiem,że uczyli się tam inni uczniowie,ale oni też zdobywali wiedzę i Maturę na tych samych zasadach,co uczniowie dzienni,może tylko trudniej im ona przychodziła.Ja dzieki temu,że uczyłem się w KLO,w tym samym czasie zdobywałem wiedzę praktyczna ,ucząc sie w Zespole Szkół Zawodowych Chemiczno-Sożywczych w Ełku.I teraz mam dylemat- czy mogę śmiało zgłosic sie na Zjazd ,czy nie będdę tam intruzem,wszak nie kończyłem Liceum im.Kopernika dziennie tylko w systemie zaocznym.Proszę o informację na tym forum Organizatorów m Zjazdu,najlepiej Przewodniczącego,którego znam .bo uczył mnie jeszcze w szkole podstawowej Nr 4 muzyki,a ksywkę miał wtedy >BEMOL< lub telefonicznie 791085410.Będę bardzo wdzięczny za informację

Może teraz zdają wszyscy ae nie zawsze tak było.Jestem z rocznika,z którego nie zdało o 15 osób.Jest oficjalna lista absolwentów i nie ma ich na niej. Też pisałem o tym na oficjalnej stronie szkoły. Ne wiem czy może przyjść na tą imprezę ktoś kogo nie ma na liście absowentów.Uważam,że powinno to być wyjaśnione przez kogoś z organizatorów.Moim zdaniem, listy absolwentów powinny być uzupełnione o te brakujące nazwiska.

Na Zjazd zaproszeni mogą się czuć wszyscy, którzy spędzili w murach tej szkoły jakikolwiek okres swego życia i chcą w chwili obecnej przyznać się do tego uczestnicząc w tej imprezie. Tak więc zapraszamy zarówno absolwentów Liceum zaocznego jak i tych, którzy uczyli się w LO a nie zdawali w nim matury. Zapraszamy.

Panie Tomaszu Dyrektorze Organizatorze Dudziński! przecież propaganda gminna mówi, że maturę w LO zdaje się na 100%, tak, czy nie?

Przepraszam bardzo - nie wydaje mi się by Tomek był adesatem takiego pytania.
Nie wiem czy ja nim jestem - bo nie zajmowałem się nigdy propagandą gminną. Stan faktyczny jest taki, że maturę zewnętrzną (od 2005 roku jest taka) zdaje corocznie ok.95% przytępujących do niej - dane są dostępne na stronie szkoły.

Panie Dyrektorze powyższe teksty sugerują jednoznacznie, że popełniacie społeczny błąd. Wykreślacie osoby, które z różnych przyczyn do matury nie podchodziły, renomowanych uczelni nie kończyły, zaszczytnych funkcji nie pełnią; ten zjazd nabiera charakteru ZJAZDU VIP, ja jestem rocznik 2000/01 - mam już zupełnie nowe przemyślenia i ta "historyczna" formuła jest trudna do przyjęcia. Takie lokalne promowanie "gwiazdorstwa" -nie będę wskazywał imiennie, lecz niektóre gwiazdy tylko lokalnie świecą i to z miernym efektem - ależ jak to się potem fajnie opisze i takie tam. Wielu z mojej klasy uważa, że promuje Pan ilość, a nie jakość.


Panie Pawle zacytuję ponownie tekst, który napisałem kilka postów powyżej. Proszę go przeczytać jeszcze raz - tym razem ze zrozumieniem.
"Na Zjazd zaproszeni mogą się czuć wszyscy, którzy spędzili w murach tej szkoły jakikolwiek okres swego życia i chcą w chwili obecnej przyznać się do tego uczestnicząc w tej imprezie. Tak więc zapraszamy zarówno absolwentów Liceum zaocznego jak i tych, którzy uczyli się w LO a nie zdawali w nim matury. Zapraszamy."

Panie Pawle! Szanowni Państwo!
Mam ogromną prośbę -jeśli chcecie Państwo porozmawiac ze mną o szkole- zapraszam na inne wątki. Jesli na temat IV Zjazdu- proszę nie zadawac pytam mi.
Szkoła i Zjazd są ze sobą w oczywisty sposob związane - ale to oddzielne byty: Pan Tomasz Dudziński niewiele Państwu powie o dzisiejszych maturach, ja niewiele wiem o zasadach organizacji Zjazdu (poza kwestiami technicznymi). Pozdrawiam.Andrzej Jasinski.

w takim razie moja sugestia jest następująca: SKORO DO TEJ PORY NIKT Z ORGANIZATORÓW NIE WIEDZIAŁ, ŻE PRZY LICEUM I,.KOPERNIKA ISTANIAŁO TAKŻE KORESPONDENCYJNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE, PRODUKUJĄCE TAKŻE ABSOLWENTÓW I TAKŻE MATURZYSTÓW, ŻEBY WZOREM LIST ABSOLWENTÓW I MATURZYSTÓW LICEUM DZIENNEGO,OPUBLIKOWAĆ TAKŻE LISTY TYCH ZAPOMNIANYCH - dla przypomnienia dla nich samych- ,że są także Absolewentami i Maturzystami tego szanowanego Liceum.Dla niektórych z Nas ,zdobycie w tamtych czasach szkoły średniej i matury, było być albo nie być w dalszej pracy.Pozdrawiam

O tym, że na Mickiewicza/Strażackiej były i są inne niż LO im.Kopernika szkoły wiemy wszyscy. Lista Absolwentów LO jest efektem pracy wykonanej przez samych Absolwentów tej szkoły - nie ma zadnych przeszkód byście Państwo taką samą prace wykonali w stosunku do swojej szkoły.

na zadnym z dotychczasowych 3-ech Zjazdów nikt nawet nie wspomniał o"TYCH"" zapomnianych z KLO.Więc w jaki sposób MY- właśnie Ci Zapomniani mamy zrobić takowe listy.nie mając do siebie nawet adresów,nie mówiąc nawet o nazwiskach.Myślę,ze gdyby chciano Nas w tym gronie widzieć,napewno nie byłoby problemu.Wystrczyłoby na przyklad dodanie do treści oficjalnego Zaproszenia dopisku i powstało by ogłoszenie o nagłówku: IV ZJAZD ABSOLWENTÓW LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO I KORESPONDENCYJNEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM.MIKOŁAJA KOPERNIKA W GRAJEWIE. Wszyscy zainteresowni by się dowiedzieli,że to także i ich dotyczy. Panie Dyrektorze Andrzeju Jasiński!.Nie chodziło mi o kłotnię.Poprostu zasygnalizowałem " mały " - tak mały problem.Skoro to ma być wyjątkowy Zjazd,pamiętajcie o Wszystkich ,bo wśród nas są takze wybitne Osobowosci,piastujemy nie jedno wysokie stanowisko w Rzeczpospolitej Polskiej.A Pana arogancja w stylu..."najlepiej zróbcie sobie sami listy Absolwentów,a wtedy Was takze zaprosimy" - potwierdziła tylko to. Dziekuję w imieniu Kolegów i Koleżanek za tzw. Pamięć pokoleń,wszak mamy juz po kilkadziesiat lat i bliżej nam na ten INNY ZJAZD.Ale tam będziemy napewno My o takich jak Pan ,,ludziach o dwu obliczach ,, pamiętali.Czterdzieści lat temu wiedzę w KLO takze zdobywali ludzie,a nie matoły. Dziekujemy i życzymy wspaniałych wspomnień i zabawy.

szanowny Panie Tadeuszu - organizatorami zarówno III jak i obecnego IV Zjazdu Absolwentów jest komitet organizacyjny złożony z byłych absolwentów szkoły, którzy się zebrali i postanowili coś zrobić dla siebie, ale i dla innych. Szkoła i Pan Dyrektor Jasiński są na tyle uprzejmi, że włączyli się w organizację tych Zjazdów m.in. poprzez udostępnienie swoich murów nam - byłym jej uczniom. Wszystkie osoby z komitetu organizacyjnego poświęcają swój prywatny czas, by w sposób odpowiedni przygotować całość Zjazdu, a proszę mi wierzyć, ze logistycznie jest to dość znaczne przedsięwzięcie, ale nie miejsce tu, by pisać o szczegółach. Równie wiele swojego cennego czasu poświęciłem 5 lat temu, by z materiałów zachowanych w archiwum szkoły, z których mogłem skorzystać dzięki uprzejmości dyr. Jasińskiego, sporządzić listę absolwentów LO "dziennego". Myślę, że jeżeli się znajdzie chętna osoba, by sporządzić analogiczną listę dla LO korespondencyjnego - dyrekcja szkoły nie będzie stawiać przeszkód w dostępie do stosownych materiałów. Na koniec powtórzę po raz kolejny - na IV Zjazd zapraszamy wszystkich, którzy czują się związani z tą szkołą i którzy chcą w tym zjeździe uczestniczyć.

Panie Tomaszu Dudziński !!!.Satysfakcjonuje mnie w pełni Pana odpowiedz.Powiem szczerze- liczyłem się z tym,że tak będzie wyglądała- poprostu zrobiliśmy swoje listy ,zrobcie Wy Swoje i takze możecie wpaść na Nasz Zjazd.Nie w tym rzecz.Ja myślałem,ze skoro obie szkoły mieściły się w jednym budynku,to rzadnym problemem będą listy Absolwentów i maturzystów.Przeciez co roku wychodzi nowy rocznik z murów szkoły i juz jest lista kompletna.Zadnego szukania,szperania w Archiwum,w zakurzonych piwnicznych izbach.Ja kończyłem KLO w 1976 roku i myślę,ze dane naszego rocznika Absolwentów są napewno w murach tej szkoły,Naszej Szkoły.W tzw. 96 kartkowym brulionie mozna zmiescić spisy 192 klas maturalnych i co roku zapełniac następne strony nowymi Absolwentami.Ot i na chłopski rozum - CAŁE ARCHIWUM LO i KLO sporządzone .Bez szukania i sprawdzania.napewno tych brulionów byłoby kilka,moze kilkanaście,no ale to wszystko zajęłoby tylko troszke miejsca w jednej szafie.Raz zrobione i tylko uzupełniane na bieżąco wpisy każdego roku. ALe żyjemy w drodze komputeryzacji,wiec napewno jedna mała płytka pomieściłaby wszystkie dane .Nas tak uczono, ,,Jak najmniej papierów,,.Ale miało być krótko i do rzeczy. Panie Tomaszu ! Po tak obfitej i rzeczowej korespondencji, postaram się przełamac i po latach odwiedziC Swoje Rodzinne miasto i wziaść udział w tym Zjeżdzie.Myślę,że nie będę jedynym przedstawicielem KLO.
Pozdrawiam i do zobaczenia

Kochani, moim zdaniem nieuzasadnione sa pretensje do Tomka, że o kimś zapomniał, przecież nic nie stoi na przeszkodzie aby zgłosic sie do Komitetu Organizacyjnego i pomóc zorganizowac tak aby nikt nie czuł się zapomniany. Wiem ile trudu trzeba włozyc w organizację takiego przedsięwziecia i chylę czoła przed organizatorami, jestem jednak bardzo niepocieszona tym, ze tak niewielu z mojego rocznika 1974 zgłosiło się na ten zjazd. Tak bardzo bym chciała spotkac wiele kolezanek i kolegów, z ktorymi wraz ze zdaną maturą kontakt został przerwany. Nie rozumiem wypowiedzi Pawła, co oznacza ZJAZD VIP, przeciez tak prosto było zapisac sie tylko i opłacić wpisowe. Od mojej matury były 2 zjazdy na ktorych uczestniczyłam, uwierzcie mi sa to niezapomniane chwile. Rocznik 1974 było nas 4 klasy, a tylko kilka osób jest ciekawych co u innych przez te 35 lat się działo.

Do absolwent: ja przerwałam naukę w IV klasie, maturę zdawałam zaocznie, ale nie było problemu żeby się zarejestrować i uczestniczyć w całej imprezie, tylko wpłata na konto i już - pozdrawiam

"Licealista" z całym szanuckiem do Twojej osoby ale żałuj że nie kształciłeś się w "słynnym" liceum w latach przykłądowo 80-tych wtedy to ciążko było przejść z klasy do klasy, luzacy wtedy nie mieli szansy. Zaś teraz to co jest w szkołach średnich to dl amnie przeczkole a może i już złobek

Tegoroczny zjazd już na samym wstępie zrobił na mnie ogromne wrażenie. Przyjemnie jest popatrzeć na ludzi witających się po latach i spontanicznie reagujących mimo wieku czy stanowiska. Oprawa wspaniała, uroczystość w sali kina - przednia, a dekoracja w szkole - mucha nie siada. Za 5 lat kolejna impreza więc wszyscy niezdecydowani rezerwujcie czas. Wspaniała uroczystość!!!

Zgadzam się z panem oj. Rzeczywiście oprawa artystyczna zjazdu robiła wrażenie. Gratuluję gustownej dekoracji zarówno w MDK, jak i w liceum. Nisko się kłaniam uczniom, którzy uprzyjemnili nam czas swoim przedstawieniem. Jesteście bardzo utalentowani, bawiliśmy się dzięki Wam wyśmienicie. Gratuluję p. Emilii Świderskiej - reżyserce tego spektaklu - wspaniałych pomysłów. Wszystkim, którzy pozwolili nam przenieść się w sentymentalne lata szkolne z całego serca dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich "zjazdowiczów". Cieszę się, że skorzystałam z zaproszenia. Będę czekała na kolejne spotkanie. A część artystyczna - rzeczywiśie - była na wysokim poziomie. Gratuluję, Emilko, zmysłu artystycznego. Należy Ci się wielkie dziękuję, którego zabrakło. A szkoda...

Tak - czesc artystyczna zasluguje na gratulacje , to bylo wspaniae, ale nic poza tym . Jedzenie bylo kiepskie , a zespol na balu byl ponizej pasa i dziwie sie ,ze pan profesor Czajkowski wspanialy profesjonalny myzyk zangazowal na bal takie beztalencie. Juz pisalem ze w remizie strazackiej na zabitej wsi sa lepsze zespoly. Takze pozostanie ten bal na dlugo w zlej pamieci i niecheci na nastepne spotania, mimo ze idea zjadow jest wspaniala.

A co sie stalo ze zdjaciami i komentarzani z balu , czy prawdziwe - krytyczne uwagi byly powodem do zniesienia z portalu.

Prawda w oczy kole ? a szkoda!

Pan Jerzy ma racje - ja sie tez pod tym podpisuje.
Czesc artystyczna byla na wysokim poziomie, ale moimb zdaniem rezyser tego spektaklu byl niezauwazony, natomiast zespol muzyczny na balu byl mniej niz "O".

Jaki byl powod ze zdjecia z balu zostaly wykasowane , a bylo ich bardzo duzo, czyzby prawda o kiepskim zespole muzycznym byly powodem.... a moze nie tylko...

KIEDY V ZJAZD............?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.