Podlaskie: 100 mln zł z UE na inwestycje w energię odnawialną
100 mln zł z UE na różne inwestycje w odnawialne źródła energii przeznaczono w Podlaskiem dla samorządów, firm czy spółdzielni mieszkaniowych. 3 marca rusza nabór wniosków w konkursie. Priorytetem będzie produkcja energii na własne potrzeby.
Wnioski do urzędu marszałkowskiego będzie można składać od 3 marca do 14 kwietnia 2017 r.
piątek, 13 września 2024
piątek, 13 września 2024
Dlaczego wyrzuca się dotacje na drogie panele słoneczne, o nieznanych kosztach utylizacji pod płaszczykiem inwestycji ekologicznej. Dla mnie inwestycją ekologiczną będzie rozwijanie miejskiej sieci ciepłowniczej zwłaszcza w centrum miasta i na osiedlach domów jednorodzinnych tam gdzie jest tzw mała emisja. Pozbycie się kopcących kominów w centrum miasta i na osiedlach to powinno być priorytetem inwestowania w ekologię, a nie montaż paneli i nabijanie kieszeni chińczykom.
brawo, przynajmniej mniejsze koszty utrzymania w lato dla domów wolnostojących, ciepła woda w lato bez palenia w piecu. A kopcące kominy zawsze były i zawsze będą, nie podoba się to się wyprowadź na wieś, tacy mądrzy, to składać petycje a nie tylko w komentarzach, przyjdzie co do czego, to nie ma komu gęby otworzyć na takie tematy. POZDRAWIAM!
Podpisuję się pod wyżej wymienionym tekstem, ponieważ ludzie spalają takie śmierdzące śmieci, że dusi niemiłosiernie, a jednocześnie wiem z rozmów z mieszkańcami różnych osiedli domków jednorodzinnych, że chętnie podłączyliby się do sieci miejskiej ciepłowni. Analizując koszta związane z zakupem opału, dodatkowo drewna na rozpałkę, z pracą lub kosztem za wrzuceniem tego do piwnicy, już pomijam ciągły bród i kurz z popiołem, to na jedno wychodzi...., czyli i drogo i ciężko, a szczególnie tam, gdzie mieszkają osoby starsze lub samotne.....
wierzba energetyczna produkowana przez PEC na opal,bardzo trafna i oplacalna inwestycja na medal oby tak dalej.Brawo
PEC też mógłby zejść na ziemię z cenami za węzeł i przyłącze. Zdobywa klienta na lata i każe mu za wszystko zapłacić i jeszcze chce na nim zarobić. Więc ludzie jak mogą omijają dziadów szerokim łukiem
Normalnie eksploatacja węzła cieplnego w domku jednorodzinnym powinna być niższa niż eksploatacja starego pieca kopciucha opalanego węglem. Na dzień dzisiejszy jest dokładnie odwrotnie - dlaczego? Działania proekologiczne powinny iść w kierunku obniżenia kosztów korzystania z miejskiej instalacji ciepłowniczej. Ludzie umieją liczyć i szybko wybiorą korzystniejsze rozwiązanie bez montażu chińskich paneli na słońce, którego zimą przecież nie ma, a latem po co komu ogrzewanie? I jeszcze jedno - za panele pieniądze trafiają do Chin, a nie do firm budujących i eksploatujących instalacje CO.
Ojoj a w PECu to produkują energię bezdymną. Węgiel nie musi być kopciuchem popatrzcie na eko groszek, przecież to węgiel z tej samej kopalni co w pecu i domowych kotlowniach. Wystarczy poczytać trochę jak nie kopcic i palić ekonomicznie i ekologicznie.