Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 10044 wyświetleń

Inwentaryzacja łosi 2014


  Nadleśnictwo Rajgród w lutym br. przeprowadzi inwentaryzację zwierząt kopytnych metodą próbnych pędzeń.


  Pędzenia obejmą około 10% terenów leśnych i bagiennych zasięgu terytorialnego Nadleśnictwa, czyli około 2000 ha. Działania nasze będą zsynchronizowane z działaniami Biebrzańskiego Parku Narodowego.

   Z uwagi na rozmiar przestrzenny i skomplikowaną logistykę przedsięwzięcia zapraszamy do pomocy wolontariuszy – osoby pełnoletnie i zdolne do kilkugodzinnego marszu po lesie w warunkach zimowych.

  Liczymy na zainteresowanie uczniów szkół średnich, studentów i miłośników przyrody. Zapewniamy gorący posiłek, survivalowy wysiłek i wiele wrażeń w kontakcie z dziką przyrodą. Pragniemy aby czynność badawczo-gospodarcza stała się również interesującą lekcją edukacji przyrodniczo-leśnej przybliżającą jak największej grupie ludzi problematykę ochrony przyrody.

  Zdając sobie sprawę jak duże emocje wiążą się z dyskusją o gospodarowaniu populacją łosi (zwłaszcza na naszym terenie) zapraszamy do roli obserwatorów przedstawicieli samorządów, organizacji ekologicznych i media.

  Kontakt w celu uzyskania wszelkich informacji o miejscu zbiórki i innych szczegółach organizacyjnych:
  e-mail: m.marcinkiewicz@bialystok.lasy.gov.pl lub pod nr tel.: 661 660 158

  Zainteresowani uczestnicy proszeni są o kontakt najpóźniej do 12 lutego 2014r.

          

               Harmonogram działań:

18 lutego 2014 r.,  9.00  - 15.30 - Leśnictwa Białaszewo, Przechody 

19 lutego 2014 r.,  9.00  - 15.00 - Leśnictwa Bełda, Przejma

20 lutego 2014 r.9.00  - 15.00 - Leśnictwa Kędziorowo, Ruda, Podlasek

 (za: Lasy Państwowe / Nadleśnictwo Rajgród w Tamie)


Komentarze (7)

Panie nadleśniczy jak pan śmie ekologów do roboty zapraszać.NIE po to zakłada się takie organizacje.

Dwaj soltysi calkiem łysi, ale jednak nie bezwłosi (kazdy bowiem brodę nosi), wyzeł w łyżwach, czterej Włosi (...)wszyscy sie w tym Łosiu tloczą, bo Łoś aure ma uroczą... cytat za Pania Agnieszką Fraczek z wiersza dla dzieci. Odwagi,sołtysie, pędź łosia z ekologiem wespół.

a potem skutki że łoś na drogę wbiegł, po co płoszyć dzikie zwierzęta . Policzcie sobie lepiej pojemność mózgu a nie liczbę łósi...

Jacek a tera sołtys prawde ci oipowie ,to bajeczke schowasz w teczke.Jak bezprawnie po szlachcie lasy się dziedziczy to nic sie nie robi tylko łosie się liczy.

Do kierowcy!!! Kierowca chce chyba, żeby i jemu policzyć pojemność mózgu hehe jak wogole takowy posiada.

Sołtysie, nie martw Ty się! Można liczyć łosie albo mieć to w nosie, ale każdy dobrze zniesie zimowy spacer po lesie, odziedziczonym czy własnym, aby nie z mózgiem ciasnym! Dawaj łosia od strony włosia :-)

Z powyższych wypowiedzi wnioskuję,że znakomita większość przedmówców nie ma zielonego pojęcia na czym polega pędzenie łosi. Panie kierowco jeden oddział (a było ich siedem) kończył się przy szosie. Pozostałe jednak nie były zlokalizowane w takim miejscu, aby mogły spowodować że łoś wybiegnie na uczęszczaną drogę. A tak poza tym macie nikłe pojęcie o tym kim jest ekolog. Wynika to z niesamowitej podatności na to, co słyszycie w mediach. Proponuję ruszyć czasem mózgownicą :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.