Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 11816 wyświetleń

Interpelacja z 28.01.2006

Grajewo 28.01.06r.


Radny RM Grajewo
Aleksander Krzysztof                                                            Burmistrz Miasta Grajewo
Szymczak


Interpelacja
 
Z pewnym zdziwieniem obserwuję zabiegi wokół mojej inicjatywy uniemożliwiające wyjaśnienie przetargu na wywóz śmieci z posesji będących w gestii ZADM.
Trzeba dużej odwagi i desperacji, by przyjść na sesję R.M. i poinformować wszystkich o możliwości przekrętu na w/w przetarg.
Taki sygnał od mieszkańców powinien być natychmiast sprawdzony, bo to uderza w interesy miasta. Padło stwierdzenie o zastosowaniu dumpingowych cen a w domyśle o możliwości dostępu do miejskiego wysypiska śmieci (co grozi szybkim zasypaniem). Jest to o tyle realne, że przetarg wygrała firma z Białegostoku. Sprawa bardzo łatwo sprawdzalna, zaczyna być coraz bardziej "smrodliwa", zwłaszcza, że moja inicjatywa o powołanie komisji do zbadania wątpliwości została przez 13-tu radnych odrzucona w głosowaniu.
Przecież gdyby działać szybko, może byłoby coś jeszcze do uratowania.
Nadzieją napawa stwierdzenie Pana, "iż chętnie by się dowiedział o stanie faktycznym".
Dlatego zwracam się z pytaniem:
1. Dlaczego do tej pory nie została sprawa w/w przetargu wyjaśniona?
2. Czy zamierza Pan zlecić zbadanie tej sprawy przez Komisję Rewizyjną RM?


Nie oczekuję odpowiedzi pisemnej, ale działania.


Informacja na temat przetargu powinna znajdować się na stronach BIP prowadzonych przez UM (czytaj tu...)
e-Grajewo.pl

Komentarze (15)

Walczy Pan z wiatrakami!W tym kraj chce Pan uczciwości,chyba Pan żartuje!

hahahah sliczny Pan jest Panie szymczak !!

To tak jak skrót od PIS: Po nas I Smród tylko pozostanie.

Po co to Panu. Betonu Pan nie przebije, a zrobią z Pana szaleńca, wywrotowca, mąciciela.... Nikt za to Panu orderu nie da, a klaskać będą tym co na urzędzie. Smutne ale prawdziwe.

dpanie radny proszę zapoznać się z ustawą prawo zamówień publicznych a dopiero potem pisać fachowe komentarze

Do radny inny-Proszę w prosty sposób przytoczyć te przepisy i podać nr rozporządzeń,a nie tylko coś wytykać.Pan Szymczak pisze o tym co wy wyrabiacie na sesjach i w swoich innych działaniach,prosi o wyjaśnienia a wy co ......

Ciekawy z Pana radny jeżeli rzuca pan zarzuty w formie zasypania naszego wysypiska przez firmę z zewnątrz. Ludzie byłem na sesji to oszczerstwa ten radny pomimo wiadomości, że śmieci trafiają na wysypisko do Prostek wprowadza całe społeczeństwo w błąd sprawdzcie to sami jaki samochód odbiera śmieci z ADM-u

Do radny-inny kolego w partyzantke się bawisz?Napewno obiecywałes swoim wyborcom że bedziesz ich reprezentował i walczył o ich dobro.A tymczasem wyskoczyłeś jak Filip z konopi za krzaka.Moja propozycja dla wszystkich radnych więcej aktywności i nie stosujcie rzadnych pseudo typu "inny",bo tak naprawde co to oznacza,czy aby nie to że jestes z kosmosu.Proszę o więcej odwagi i jeżeli Pan K.Szymczak w czymś się myli to z tak wieloosobowej Rady Miasta powinien to ktoś skomentować i sprostować podpisując się pod tym.

Panie Szymczak popieram Pana w całej rozciągłości.Jednak zazdroszczę Panu uporu i walki z ludzmi układu w Grajewie.
Jesteśmy obaj Grajewiakami z dziada pradziada i to co się dzieje w naszym mieście mnie też bulwersuje.Ja nie mam tyle odwagi i zapału co Pan.Jednak niech Pan zobaczy na swoich radnych jak się rozsiedli w ławach i pozałatwiali sobie ewentualnie rodzinom posadki.Dla przykładu podam Panu dwa zakłady powiązane z radnymi ZWiK ,ZADM. Jak Pan się dokładnie przyjrzy to zobaczy Pan znane nazwiska.
Pozdrawiam i życzę Panu Uporu i wytrwania

Panie Szymczak , czy to Radio Maryja uczy Pana posądzać ludzi o przekręty przed sprawdzeniem stanu faktycznego ?Może Pan spać spokojnie , a może ma Pan smrodliwe koszmary ? Może czasem warto sie zastanowić , czy pochopne oskarżenia nie krzywdzą uczciwych ludzi ? a może to chwyt przedwyborczy? Bo jeżeli lokatorzy ADM zapłacą o 40.000zl mniej za wywóz śmieci to Pan nazywa przekrętem , a może Pan z własnych srodków chce dołożyć dla tych ludzi . Gratuluję pomysłowej reklamy swojej osoby bo my lokatorzy ADM napewno nie zagłosujemy na Pana. Mysli Pan ,że można namącić ludziom w głowach ponieważ przeciętny mieszkaniec Grajewa nie zna faktów i uwierzy Panu na słowo a to pan chce na naiwności ludzi zarobic jak Rydzyk - ma Pan dobrego nauczyciela grajtuluję - Proponuję odszczekać te smrodliwe oskarżenia bo w przeciwnym razie ja postaram się rozliczyć Pana za branie naszych pieniędzy i żyrowaniu na niewiedzy potencjalnego wyborcy.

Szymczak czujesz, że już zbliżają się następne wybory – proponuję zdjęcie to wpiąć w klapę i bić się w piersi – a może chcesz z naiwności ludzi kupić odrzutowca . Obok zdjęcia powinieneś napisać co takiego zrobiłeś dla miasta , czym się zasłużyłeś w tej kadencji skoro chcesz prześlizgnąć się do następnej. Mam nadzieję że po sprawdzeniu owego „ przekrętu” przeprosisz ludzi których skrzywdziłeś tu na łamach e-Grajewo.....

Tak czy inaczej osiągnąłeś swoje – bo to nic innego jak krypto reklama . Gratuluję pomysłowości . I to zdjęcie ot tak bez powodu.

„Taki jak wszyscy- inaczej inny” - ale facet wdepnąłeś , smród pociągnie się smugą za tobą- bo gdybyś nie wiedział to w przetargach wygrywają niższe ceny za wywóz śmieci nie wyższe a i z tym wysypiskiem nawet nie pofatygowałeś się sprawdzić nikt naszego nie zasypuje . Może byś tak ściągnął smrodliwą dupę z cieplutkiej posadki i wykazał się pracą .Bo podejrzewam ,że skoro posądzasz innych o przekręty - to sam masz czyste rączki - a tak naprawdę kamieniem byś nie rzucił . Zacznij działać bo po tobie tylko smród zostanie . Czekam na odpowiedź na łamach e-grajewo mam nadzieję , że teraz to już naprawdę wyjaśnisz całą tą sprawę do końca bo ja na miejscu Komisji Przetargowej podał bym cię do sądu o obrazę .

Szanowna Komisjo Przetargowa jesteś the best - widać że są na tym świecie ludzie którym dobro już i tak ubogiego społeczeństa leży na sercu. Jesteście WIELCY. Szymczak natomiast myślał że złapał byka za rogi a to byk zasadził mu roga aż smród się rozszedł i co tak milczysz czyżby urwało Ci tzw. "jaja" - będź facetem i wyjaśnij to do końca.

Oczekujemy odpowiedzi pisemnej i działania .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.