środa, 21 lutego 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 13525 wyświetleń

Internat w Wojewodzinie

W dniu 2 sierpnia zakończył się remont generalny kluczowych pomieszczeń w internacie Zespołu Szkół w Wojewodzinie. Wyremontowano stołówkę, świetlicę, korytarze , pomieszczenia socjalne. Prace dotyczyły położenia posadzek, odnowienia ścian i sufitów, zmiany oświetlenia i kaloryferów.

- "Środki finansowe (92 tys. zł), uzyskane za wynajem noclegów dla pracowników rozbudowujących grajewskie PŁYTY, zostały skierowane na remont internatu.
Cieszę się, że środki, które uzyskujemy za noclegi mogą być w całości przeznaczone na nasze cele. Jeszcze bardziej cieszy fakt , że nieużywane skrzydło internatu przynosi zyski. Przypomnę, iż wcześniej w tym miejscu miało powstać centrum Integracji Społecznej. W przyszłości ma tu powstać schronisko młodzieżowe w okresie wakacyjnym i ośrodek wycieczkowy.  Warunki pobytu młodzieży w internacie poprawiają się z każdym rokiem. Ma ona dostęp do internetu, rozwija swoje zainteresowania w poszczególnych sekcjach, pokoje dwuosobowe stwarzają dobrą atmosferę do nauki i wypoczynku. Młodzi ludzie mają do dyspozycji aneksy kuchenne, pokoje cichej nauki i pomieszczenia socjalne. Korytarze oraz pokoje mieszkalne obfitują w kwiaty i rośliny ozdobne. Stawka żywieniowa dzienna nie zmienia się od kilku lat - wynosi ona 6 zł. Niską cenę wyżywienia zawdzięczamy własnym przetworom, takim jak : kompoty i soki z własnych owoców, ogórki kiszone, kapusta itp. Niewątpliwie jest to zasługa Pań pracujących w internacie, które
podczas wakacji te przetwory robią i magazynują. W nowym roku szkolnym od września będzie mieszkać w internacie około 70 osób (w okresie zimowym 90 osób).
Internat Zespołu Szkół w Wojewodzinie istnieje od 1968 roku. Przez te lata w okresie nauki w szkole mieszkało w internacie około 1500 osób. Internat nasz był i jest drugim domem dla naszych drogich uczniów. " - wywiadu udzielił Karol Choynowski - dyrektor ZS w Wojewodzinie.

środa, 21 lutego 2024

Rodzina śp. Jana Ajdyn dziękuje

środa, 21 lutego 2024

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (4)

gratuluje panie Karolu. az milo popatrzec, szkola pod pana rzadami doslownie rozkwita. zawsze uwazalam pana za doskonalego dyrektora. pozdrawiam serdecznie i tak trzymac. byla uczennica

Normalne, kazdy pracownik musi się starać o dobry wzierunek szkoly.

tylko się uczyć w takich pokojach, jak mieszkałam w latach 70-tych to w pokoju mieszkałyśmu po 5 osób. Pozdrawiam!

tak szkola bardzo sie zmieniła pod rzadami p.Karola. az chce sie wejsc i nie wychodzic z tej szkoly!!!pozdrawiam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.