Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 12884 wyświetleń

Internat w Wojewodzinie

W dniu 2 sierpnia zakończył się remont generalny kluczowych pomieszczeń w internacie Zespołu Szkół w Wojewodzinie. Wyremontowano stołówkę, świetlicę, korytarze , pomieszczenia socjalne. Prace dotyczyły położenia posadzek, odnowienia ścian i sufitów, zmiany oświetlenia i kaloryferów.

- "Środki finansowe (92 tys. zł), uzyskane za wynajem noclegów dla pracowników rozbudowujących grajewskie PŁYTY, zostały skierowane na remont internatu.
Cieszę się, że środki, które uzyskujemy za noclegi mogą być w całości przeznaczone na nasze cele. Jeszcze bardziej cieszy fakt , że nieużywane skrzydło internatu przynosi zyski. Przypomnę, iż wcześniej w tym miejscu miało powstać centrum Integracji Społecznej. W przyszłości ma tu powstać schronisko młodzieżowe w okresie wakacyjnym i ośrodek wycieczkowy.  Warunki pobytu młodzieży w internacie poprawiają się z każdym rokiem. Ma ona dostęp do internetu, rozwija swoje zainteresowania w poszczególnych sekcjach, pokoje dwuosobowe stwarzają dobrą atmosferę do nauki i wypoczynku. Młodzi ludzie mają do dyspozycji aneksy kuchenne, pokoje cichej nauki i pomieszczenia socjalne. Korytarze oraz pokoje mieszkalne obfitują w kwiaty i rośliny ozdobne. Stawka żywieniowa dzienna nie zmienia się od kilku lat - wynosi ona 6 zł. Niską cenę wyżywienia zawdzięczamy własnym przetworom, takim jak : kompoty i soki z własnych owoców, ogórki kiszone, kapusta itp. Niewątpliwie jest to zasługa Pań pracujących w internacie, które
podczas wakacji te przetwory robią i magazynują. W nowym roku szkolnym od września będzie mieszkać w internacie około 70 osób (w okresie zimowym 90 osób).
Internat Zespołu Szkół w Wojewodzinie istnieje od 1968 roku. Przez te lata w okresie nauki w szkole mieszkało w internacie około 1500 osób. Internat nasz był i jest drugim domem dla naszych drogich uczniów. " - wywiadu udzielił Karol Choynowski - dyrektor ZS w Wojewodzinie.

Komentarze (4)

gratuluje panie Karolu. az milo popatrzec, szkola pod pana rzadami doslownie rozkwita. zawsze uwazalam pana za doskonalego dyrektora. pozdrawiam serdecznie i tak trzymac. byla uczennica

Normalne, kazdy pracownik musi się starać o dobry wzierunek szkoly.

tylko się uczyć w takich pokojach, jak mieszkałam w latach 70-tych to w pokoju mieszkałyśmu po 5 osób. Pozdrawiam!

tak szkola bardzo sie zmieniła pod rzadami p.Karola. az chce sie wejsc i nie wychodzic z tej szkoly!!!pozdrawiam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.