Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 10303 wyświetleń

Informacja Burmistrza Grajewa

Szanowni mieszkańcy.

    Wraz z nowymi zasadami gospodarowania odpadami komunalnymi, które obowiązują od 1 lipca 2013 roku, na gminy w całym kraju nałożono obowiązek selektywnego zbierania odpadów komunalnych i osiągnięcia odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku tych odpadów. W związku z tym apelujemy o wzmożenie starań o to, aby selektywna zbiórka odpadów prowadzona była w sposób właściwy, także poprzez zwracanie uwagi sąsiadom i wzajemne informowanie o tym, jak należy postępować i do jakich pojemników wrzucać poszczególne rodzaje wysegregowanych odpadów.

   W przypadku stwierdzenia przez podmiot odbierający odpady, iż selektywna zbiórka prowadzona jest w sposób niewłaściwy, Burmistrz Miasta jest zobowiązany do przeprowadzenia kontroli przestrzegania i stosowania przepisów ustawy oraz do prowadzenia postępowań administracyjnych w celu ustalenia prawidłowej wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wnoszonej przez mieszkańców.

    Kontrole, o których mowa wyżej, przeprowadzone przez Urząd Miasta z udziałem pracowników administracji Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej i Wykonawcy odbierającego odpady wykazały, iż mieszkańcy osiedli wielorodzinnych w sposób niewłaściwy segregują odpady łącząc różne ich rodzaje, a także mieszając z odpadami niesegregowanymi.Komentarze (15)

gdzie kartony po mleku i sokach??

podniósł stawkę to niech sortuje a gdzie były informacje tzn ulotki co gdzie wrzucać

Panie Burmistrzu, może jak Pan sam da dobry przykład, to i inni zaczną

i tak śmieciara przyjeżdża i zabiera wszystko razem ogólne plastik szkło i papier gdzie sens i logika ludzie

Trzeba było zacząć jak trzeba od instruktażu np.w formie ulotek co gdzie, a potem kontrolować. A jak nie to za takie wysokie opłaty segregujcie sami.

no dobrze a ci co naprawde segregują to dlaczego maja płacić tą podwyżkę co szanowny burmistrz nakazał chyba zdjęcia będe robić jak segreguję śmieci i mu zaniose i pokażę.

Jak pilnować np. dostawcę ciast do sklepu na os. Południe 47? Zwracano Panu uwagę, to tylko odwrócił się. Wrzuca do śmietnika kartony - ale nie do makulatury, przywozi ponadto razem z wypiekami swoje prywatne śmieci, nie związane z ciastami. Ludzie mieszkający w bloku "mleczarskim" przynoszą śmieci do tegoż śmietnika. To tylko dwa z wielu innych przykładów.

Nie którzy wogóle nie mają śmieci, choć w domu jest 5 osób. Ciekawe gdzie idą te śmieci? Do pobliskich śmietników na osiedlu lub do miejskich koszy na śmieci. Pierwszo niech Burmistrz sprawdzi ile jest zameldownych mieszkańców a ile wpłynęlo wniosków. A potem kontrol.

zorientujcie się najpierw jakie opłaty macie w innych miastach, a później piszcie ze macie drogo! marudy.

a jesli ktos kiedys w tych ankietach zaznaczyl ze nie bedzie segregowal smieci i ma naliczane inne oplaty, to zmusic takowej osoby teraz nie mozna gdyz oznajmila miasto o braku checi segregowania smieci

kartony po mleku i sokach to tworzywa sztuczne to niejest takie trudne

O matko, ludzie, ulotki były na samym początku, jak tylko ustawa wchodziła, zawierała informację o opłatach i sposobie segregacji. W ulotkach wszystko było wyjaśnione. Oczywiście najlepiej niech za Was wszystko zrobią, bo rozumu i rączek brak. Narodzie - wysil się trochę!

Panie burmistrzu kazdy sie stara segregowac ale to jak to wszystko przy smietniku widac jak szybko sa zabierane te smieci to az sie odechciewa tego segregowania ;/..

Jeżeli ktoś sortuje śmieci to nie powinnien w ogóle płacić za wywóz, przecież oddajemy do pojemników gotowe surowce do recykligu i jeszcze za to płacimy, lepiej oddać do skupu to zarobimy na opłaty śmieciowe ;]
Jak burmistrz podniesie stawkę to będzie trzeba przestać płacić i tyle, jeżeli wszyscy razem się zbiorą to będzie siła większa niż na MAJDANIE.

Segregacja, to że pojemniki przepełnione to często się zdarza ale ile razy zauważyłem jak w pojemnikach po szkle walają się jakieś opony rowerowe, kwiatki o obierkach po ziemniakach i innych tego typu nie wspomnę a w papierach płaty luster i różne śmiecie i jak zbulwersowani blokowicze to ocenicie zamiast na kogoś zwalać, w internecie, na klatkach schodowych tego pełno tylko lenistwo bo po co wchodzić po schodkach do normalnego śmietnika skoro do selektywnej wygodniworek ze śmieciami machnąć po dwa jak pisze ktoś ta śmieciarka co zabiera selektywną to wszystko razem bierze czy w parogodzinnym odstępie?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.