środa, 1 lutego 2023

Wiadomości

  • 21 komentarzy
  • 3495 wyświetleń

Inauguracja Grajewskiego Uniwersytetu Dziecięcego

26.11 na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej odbyła się uroczysta inauguracja Grajewskiego Uniwersytetu Dziecięcego w ramach inicjatywy Podlaski Uniwersytet Dziecięcy realizowanego w roku akademickim 2022/2023.


Celem projektu jest wprowadzenie uczniów grajewskich szkół w świat nauki i życia akademickiego oraz udowodnienia im, że nauka nie jest nudna, a przeciwnie – może być fascynująca .

W 15 zajęciach, wykładach i ćwiczeniach udział weźmie 42 uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych z Grajewa.

środa, 1 lutego 2023

Oszuści nie odpuszczają

Komentarze (21)

A kto wybierał dzieci do projektu?

Samorząd w porozumieniu że szkołą!!!!!

Piękna sprawa, tylko szkoda że 15 dzieci ze szkoły mogło wziąć udział. Aula widać może pomieścić dużo więcej osób.

Raczej szkoła po znajomości...

Dzieci nie były wybierane "po znajomości", ponieważ mieszkamy w Grajewie od niedawna i nikogo "decyzyjnego" nie znamy. Mój syn, który bierze udział w programie jest jednym z lepszych uczniów w klasie - to zapewniło mu miejsce w grupie małych studentów. Z ekscytacją opowiada o Uczelni. Życzę każdemu dziecku, żeby mogło mieć szansę uczestnictwa i poczuć się jak student. Pozdrawiam rodziców - poświęćcie trochę czasu, żeby przypilnować dzieciaki z lekcjami, to naprawdę procentuje :)

Bzdura, nie mam znajomości a mój syn za wysokie wyniki w nauce się zakwalifikował. Pozdrawiam rodziców którzy dbają o rozwój swoich pociech

A co ma samorząd do wyboru uczniów do w/w projektu? W każdej klasie pod okiem uczniów powinno być losowanie,a nie rzekomo losuje Pani Dyrektor!?/

Bzdury...moja corka tez jest w pierwszej trojce pod względem nauki. Nie chodzi mi o to ze nie dostała się i mam z tym problem. Chcę zwrócić uwagę tylko na sposob wyborów..

Ale tu nie ma się co dziwić, że szkoła wybiera najlepsze dzieci. Zapewne z każdej szkoły można było wybrać po kilka osób i tak oto najlepsi zostali wybrani.

Moje dziecko na samych szóstkach i piątkach i niestety nie zostało wybrane więc pisząc, że dzieci wybrano pod względem nauki totalna bzdura.

Marcia sama sobie odpowiedziałaś, dwie osoby z klasy, trzecia odpada.

Była bardzo ograniczona liczba miejsc kto by się nie dostał zawsze będzie ktoś kto ma pretensje

Nauka jest fajna, pod warunkiem, że nie ogranicza się do pustej satysfakcji w postaci ocen za jej przyswajanie. Nauka powinna mieć zastosowanie w praktyce i tego też dzieci/młodzież powinny być uczone. Na poziomie SP nic takiego nie ma miejsca

Oczywiście, że po znajomości. Mój syn ma najwyższą średnią w klasie. Pierwszy do nagrody... Ale cóż... Pojechał ten, którego rodzice spotykają się na kawkę z wychowawczynią. Przykre

Dzieci nie są głupie...widzą kto sie dostał i jaką drogą....

Tutaj nie decydowała tylko średnia, moje dziecko nic nie wie o tych zajeciach- średnia grubo ponad 5. /

Moja córka ma najwyższą średnią w klasie. Miała być wybrana i jeszcze dwie osoby. Niestety nie została wybrana i te dwie osoby też nie. Zostało wybrane dziecko, której rodzic ma znajomości tam, gdzie trzeba. Przykre, ale prawdziwe i bardzo nie sprawiedliwe. Wybór dzieci został przeprowadzony w mojej ocenie w niejasnych okolicznościach i kryteriach. Moja córka bardzo chciała uczestniczyć w tym projekcie, bardzo lubi się uczyć, dużo czyta. Do momentu wyboru uczestników miała 100 % frekwencję.

Jedną lekcję dzieci już otrzymały na pewno - ważne układy, układziki i znajomości . Brawo!!!!

Skoro "najlepsi" uczniowie, to co robią tam osoby mające średnią poniżej 5? Jest ful dzieci, które mają średnią powyżej 5 i nikt tych dzieci nie wziął pod uwagę.

W naszej szkole Rodzice nie dostali informacji , że jest organizowany UD . Doczytałam to na stronie. Syn wrócił z szkoły z informacją ,że jest coś takiego organizowane, ale dyrekcja tak to tłumaczyła , by mało kto to zrozumiał. Oczywiście mimo wysokiej średniej nie został wybrany . Poinformował mnie ,że jak zwykle te same osoby jadą, co na inne darmowe warsztaty, które były organizowane w poprzednich latach.

Temat do zamknięcia bo i tak wiadomo że na układy nie ma rady...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.