piątek, 28 stycznia 2022

Sport

II Memoriał im. A. Grubby

Tegoroczny II Memoriał im. A. Grubby w Tenisie Stołowym rozgrywany w Białymstoku, był prawdziwym popisem drużyny reprezentującej, SP 2 w Grajewie grającej w składzie: Krzysztof Włóczko, Rafał Marczykowski oraz Maciej Ostaszewski. Młodzi tenisiści zajęli drugą lokatę i byli o przysłowiowy „włos” od zwycięstwa.

Kiedy przed niespełna dwoma miesiącami mieliśmy przyjemność przeprowadzenia wywiadu z Krzysztofem Włóczko oraz Rafałem Marczykowskim, przepowiadaliśmy im duże sukcesy, a oni sami podkreślali że ich sportowym idolem jest słynny polski tenisista Andrzej Grubba. Jak widać okazja do potwierdzenia wysokiego poziomu sportowego trafiła się wyborna, gdyż właśnie imię tego słynnego sportowca nosił rozgrywany w sobotę (07.03) turniej.

Drużyna została dodatkowo wzmocniona Maciejem Ostaszewskim, co z perspektywy czasu okazało się doskonałym posunięciem.

W zawodach udział wzięło osiem zespołów a najlepsi okazali się gospodarze – SP nr 49 w Białymstoku. Jesteśmy jednak dumni, gdyż tuż za plecami zwycięzców uplasowali się nasi zawodnicy.

- Mieliśmy ambicję, aby znaleźć się w pierwszej „trójce” i cel ten osiągnęliśmy. Za rok istnieje realna szansa na wygranie turnieju, i właśnie z taką myślą będziemy jechali na kolejny memoriał. Na szczególne wyrazy uznania zasługuje Maciej Ostaszewski, który pomimo tego, iż jest uczniem klasy IV, to jednak miał duży wkład w ten sukces – powiedział Adam Cudny, opiekun.

Warty podkreślenia jest fakt, iż naszą drużynę przygotowuje, z bardzo dobrym skutkiem jak widać, Eugeniusz Skibniewski.

- Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku, ale pewien niedosyt jest, ponieważ pierwsze miejsce dawało awans do turnieju ogólnopolskiego w Sopocie, wiec trochę szkoda – powiedział Rafał Marczykowski.

Drużyna nagrodzona została okolicznościową statuetką i dyplomem, a każdy z zawodników otrzymał także profesjonalny strój sportowy.

Nam pozostaje mieć tylko nadzieję, że ten sukces nie będzie ostatnimi, i że z biegiem czasu będzie ich więcej. A podstawy ku temu mamy wręcz niepodważalne…

TABELA KOŃCOWA:

1.SP nr 49 Białystok
2. SP NR 2 W GRAJEWIE
3. SP nr 2 w Czarnej Białostockiej I
4. SP w Czerwonce
5. SP nr 2 w Czarnej Białostockiej II
6. SP nr 31 w Białymstoku
7. SP w Tykocinie
8. SP nr 21 w Białymstoku  


RB

poniedziałek, 24 stycznia 2022

Ferie zimowe z MOSiR

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.