piątek, 8 grudnia 2023

Kultura i rozrywka

  • 12 komentarzy
  • 11024 wyświetleń

II Korowód Świętych

Radosne obchody wigilii Wszystkich Świętych, czyli II Korowód Świętych

31 października 2016 r.

Całe wydarzenie rozpoczęło się o godz. 17:00 Mszą Świętą w parafii pw. Św. Ojca Pio. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli  do parafii pw. Św. Jana Pawła II. Na czele Korowodu były niesione relikwie Świętych, które znajdują się w grajewskich parafiach. Na koniec przemarszu w parafii JP II odbyła się adoracja ze Świętymi.


Skąd wzięła się idea Korowodu? W języku polskim korowód oznacza długi szereg osób posuwających się jedna za drugą. Każdy codziennie we własnym tempie, w swoim rytmie, ale jeden po śladach drugiego. Korowód Świętych jest zachętą do poznawania własnych patronów oraz świętych Kościoła, by iść za ich przykładem.


foto, wideo e-Grajewo.pl

 

czwartek, 7 grudnia 2023

Mikołajki w SP2

czwartek, 7 grudnia 2023

Morsy Grajewo. Niezawodni Mikołaje

Komentarze (12)

Cieszę się fajny pomysł wyjście przeciw Halloween i mam nadzieję że wszystkie kościoły będą coś podobnego organizować żeby dzieci odciągnąć od dziwnej mody z zachodu moje są co prawda jeszcze za małe ale gdyby były starsze o wiele chętniej widziałbym je właśnie w takim korowodzie i w karnawale na balu przebierańców a nie Halloween

Korowód nie jest tylko dla dzieci. To rodzice mają dawać przykład, niech także przebiorą się za jakiegoś świętego a dzieci np. Za aniołki i niech razem przyjdą na korowód.1listopada to Dzień Wszyskich Świętych a nie dzień zmarłych.

Takie marsze to nie jest tradycja polska. Szkoda, że z zachodu bierzemy te gorsze rzeczy.

W parafii Trójcy Św. w sobotę był taki bal i powiem, że impreza bardzo udana. Gratulacje.

Do "Ja"- co w korowodzie jest takiego gorszego? To nie Halloween. Na zachodzie dawno zapomnieli o świętych i religi katolickiej, tam sami muzułmani.

Zamiast podniecana się zachodnim Halloween wolałabym żeby do moich drzwi po Nowym Roku zapukali kolednicy kiedyś w mojej miejscowości chodziły dzieci przebrane z gwiazdą i znały kolędy kilka a nie jedna byle jak albo się zacinaja niektórzy teraz i czekają na prezent a najlepiej pieniądze wtedy było fajnie przebrania we własnym zakresie wesoły śpiew kolęd i nagrody nie tylko w postaci pieniędzy ale i słodyczy myślę że lepiej byłoby gdyby dzieci te tradycje kultywowaly

Było super. Dobrze że organizują to dwa najpiękniejsze kościoły w Grajewie.

Ks tomaszu zgadzam sie z Krystyna uderzajsce podobieństwo do św Jana Pawła II te same gesty i wygląd wspaniała porada świętych dziękujemy za inicjatywe to nas ubogaca jeszcze bardziej w wierze

Wspaniale.Prosimy o jeszcze

Nie wyobrazam sobie nastepnego roku bez korowodu sw

Z tego co wiem to korowód był organizowany przez wszystkie parafie, tylko plan marszu był z parafii Pio do Jana Pawła

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.