czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 17314 wyświetleń

I Komunia Święta 31 V

Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego.

Święto religijne a nie świeckie przyjęcie

Przygotowanie dziecka do osobistego i pogłębionego spotkania z Bogiem w komunii świętej to najważniejsze i najpiękniejsze zadanie rodziców. Księża i katecheci pomagają rodzicom w wypełnieniu tego zadania, ale nie mogą ich w tym zastąpić. Dopełnieniem przeżyć, które mają miejsce w kościele w czasie uroczystej Eucharystii jest święto, które rodzice organizują w domu. Święto to powinno być tak pomyślane, by stało się dla dziecka radosnym przedłużeniem przeżyć religijnych, a nie konkurencją dla tych przeżyć. Powinien to być zatem skromny poczęstunek, a nie huczne przyjęcie. Tego dnia powinno być w domu wyjątkowo dużo radości, a niekoniecznie dużo jedzenia, gości i gwaru. Posiłek powinien zacząć się uroczystą modlitwą, którą rodzice i rodzice chrzestni mogą ułożyć w sposób spontaniczny.

 

Galeria zdjęć (II)

 

Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Grajewo, diecezji łomżyńskiej. Proboszcz ks.prał. dr Czesław Oleksy

(fot. e-Grajewo.pl)

Komentarze (6)

Dlaczego są dzieci tylko z pierwszej grupy z godz,9.00 a z 12,00 nie ma?

A gdzie są zdjęcia naszych dzieci ze szkoły nr 1?

Z 12 też są. Proszę sprawdzić pod Galeria zdjeć II

nasz kościół jest piękny , bo ma dobrego gospodarza - naszego wspaniałego proboszcza, ale trzeba jeszcze wyremontować plebanię, chociażby okna zmienić, myślę, że parafianie by pomogli; no i Dom Parafialny - szkoda by tak niszczył się

gdzie moje zdiencie

tak są wszystkie,pięknie dziękuję.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.