Kultura i rozrywka

  • 9 komentarzy
  • 22891 wyświetleń

I Komunia Święta 2013

Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka. Eucharystia wraz z komunią świętą jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego.

Święto religijne a nie świeckie przyjęcie

Przygotowanie dziecka do osobistego i pogłębionego spotkania z Bogiem w komunii świętej to najważniejsze i najpiękniejsze zadanie rodziców. Księża i katecheci pomagają rodzicom w wypełnieniu tego zadania, ale nie mogą ich w tym zastąpić. Dopełnieniem przeżyć, które mają miejsce w kościele w czasie uroczystej Eucharystii jest święto, które rodzice organizują w domu. Święto to powinno być tak pomyślane, by stało się dla dziecka radosnym przedłużeniem przeżyć religijnych, a nie konkurencją dla tych przeżyć. Powinien to być zatem skromny poczęstunek, a nie huczne przyjęcie. Tego dnia powinno być w domu wyjątkowo dużo radości, a niekoniecznie dużo jedzenia, gości i gwaru. Posiłek powinien zacząć się uroczystą modlitwą, którą rodzice i rodzice chrzestni mogą ułożyć w sposób spontaniczny.

 

Galeria zdjęć - parafia pw. MBNP w Grajewie  18.05.2013

Galeria zdjęć  - parafia Trójcy Przenajświętszej w Grajewie  19.05.2013

Galeria zdjęć  -  parafia Trójcy Przenajświętszej w Grajewie  19.05.2013

 

poniżej foto:
- parafia pw. MBNP w Grajewie, 18.05.2013 r.
- parafia pw. św. Ojca Pio w Grajewie, 26.05.2013 r.

 


Komentarze (9)

Pięknie !!! Ale wiecie co? Strasznie mało dzieci !!!!

czas zacząć je robić

W Trojcy jak zwykle najpiekniejsza dekoracja kosciola

Przedstawiciele kościoła swoje a życie swoje.W większości przypadków rodzice traktują pierwszą komunię dziecka jako okazję do spotkania rodzinnego,a dzieci jako okazję do otrzymywania niejednokrotnie drogich przezentów.Tak było jest i pewnie będzie.Dzieci w tym wieku po prostu nie rozumieją istoty tej uroczystości i traktują to jako okazję do bycia w centrum zainteresowania.Dorosłemu niejednokrotnie jest trudno zrozumieć istotę istnienia Boga, w dodatku w trzech osobach.Niestety,ale nasza religia jest bardzo skomplikowana,zrozumiała być może dla tych którzy ja studiują.Oparta wyłącznie na przenośniach.Tak małe jeszcze dzieci nie mogą,bo nie są w stanie ogarnąć swoim umysłem takich nauk.Idą do komuni bo tak decydują za nich rodzice,za rodziców księża,i katecheci.Jest w tym wszystkim ogrom hipokryzji.Dopóki hierarchowie koscioła nie zrozumieja zmian które nastapiły w umysłach ludzi i nie dostosuja nauki o wierze do dzisiejszych czasów dopóty będzie to tzw.udawactwo że jest wszystko wporządku.

Jakie przeżycie duchowe? To chyba nieliczni. Nie pamiętam nic takiego ze swojej komunii. Raczej kto jaki miał garnitur(25 lat temu) i jaki rower dostał.
I jak słyszę co roku zwiększają wymagania na "egzaminach". Egzamin z wiary??? Dziękuję, nie podchodzę...

Za dużo po prostu tych naszych sakramentów świętych jest... Powinien być sam chrzest, ewentualnie później ślub i nic więcej. Komunii powinni nauczać przyjmować katecheci, księża...

Do pawik-Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie komentuj. Przecież kto przygotowuje dzieci jak nie katecheta i ksiądz? A i rodzice po tylu latach mogli przypomnieć to co już zapomnieli. Wszystkie katechezy z księdzem w Trójcy były super.

To prawda, że dzieci niewiele rozumieją w tym wieku. Sama mam podobne wspomnienia. Ale mądrzy rodzice, katecheci, księża, nauczyciele...dorośli- w Was nadzieja :) Mi udało się :) Jestem 100% katolikiem dzięki temu.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.