sobota, 25 czerwca 2022

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 15795 wyświetleń

I Komunia Święta

Dzieci przystępujące do I Komunii Świętej nie czekają już na zegarki. W modzie są droższe prezenty.

W maju najwięcej dzieci przystępuje do I Komunii Św. Uroczystości wiąże się z koniecznością sporych wydatków nie tylko dla rodziców, ale i gości. Niestety, nie wszystkich stać na prezenty.
Jeszcze kilka lat temu szczytem marzeń dziecka był zegarek albo rower. Obecnie oprócz aparatów cyfrowych dzieci proszą o nowoczesne komórki, najlepiej z ekranem dotykowym, laptopy, MP4, telewizory, a nawet quady.

Ten szał prezentów nie wychodzi tak naprawdę dzieciom na dobre. Dla katolików I Komunia Św. powinna być wyjątkowym, duchowym przeżyciem.

Zdjęcia z 9 maja 2009 ( galeria)

 

Komentarze (4)

TAK TE PREZENTY TO NAPRAWDĘ PRZESADA - JUŻ NIE WIEDZĄ CO MAJĄ WYMYŚLEĆ ??A SWOJĄ DROGĄ KOMUNIA ŚWIĘTA TO PRZEDE WSZYSTKIM MODLITWA W KOSCIELE I PRZEŻYCIE TEGO JAKOŚ DUCHOWO A NIE KTO DA LEPSZY I DROŻSZY PREZENT /???????????

w moich czsach dostalem tylko pieniodze i nie narzekalem :)

A kto jest temu winien? Tylko rodzice i po części sami księża, bo kto wymislił te bale i rewie prezentów. Co raz mniej przeżycia duchowego, a co raz więcej komercji.

skoro księża wymyślają prezenty dla kościoła p.t. "poduszki pod pupcie dla zasłużonych parafianek w kościele..." to o "duchowości" 1 komunii św. lepiej nie wspominać. ...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.