Kultura i rozrywka

  • 10 komentarzy
  • 18443 wyświetleń

I Festiwal Językowy 2010

W dniu 31 marca w Zespole Szkół Wojewodzinie odbył się I FESTIWAL JĘZYKOWY dla uczniów szkół gimnazjalnych. Wzięło w nim udział ponad 130 gimnazjalistów z : Publicznego Gimnazjum nr1, nr 2 , nr 3 w Grajewie oraz gimnazjaliści z Prostek, Danówka i Wąsosza. Uczestnicy rywalizowali w czterech konkursach : recytatorskim, wokalnym oraz w konkursach na najlepszy plakat i najlepszą prezentację multimedialną. Wszyscy gimnazjaliści zostali poczęstowani posiłkiem, ciastkami a w nagrodę za uczestnictwo każdy otrzymał specjalny medal. Najlepsi w swoich konkursach otrzymali nagrody rzeczowe, między innymi MP3, torby, plecaki i inne prezenty. Nagrodzono pierwszych sześciu wykonawców w każdym konkursie. Zaprezentowano plakaty i wyświetlono trzy najlepsze prezentacje multimedialne.
Za najliczniejszy udział wręczono okazały puchar dla Publicznego gimnazjum nr 2 w Grajewie , który odebrała Pani Dyrektor Barbara Ciszewska.

Oto laureaci konkursów :

Najlepsza prezentacja multimedialna

1. Monika Kochanowska – PG nr 2 w Grajewie
2. Martyna Pietrzykowska – PG nr 3 w Grajewie
3. Katarzyna Chrostowska – PG nr 3 w Grajewie
4. Maciej Sarnacki i Mariusz Ladziński – PG w Wąsoszu
5. Iza Obrycka – PG nr 2 w Grajewie
6. Mateusz Bujnowski - PG w Prostkach
 
Najlepszy plakat

1.Olga Grybowicz - PG nr 1 w Grajewie
2. Katarzyna Chrostowska - PG nr 3 w Grajewie
3. Łukasz Dąbrowski  - PG nr 2 w Grajewie
4. Wojciech Czubak - PG w Prostkach
5. Katarzyna Skibniewska - PG nr 2 w Grajewie
6. Sylwia Babik – PG nr 2 w Grajewie

 Najlepszy wokal

1. Magda Ciszyńska – PG nr 1 w Grajewie
2. Adrianna Jagielska – PG nr 2 w Grajewie
3. Marta Mróz – PG Prostki
4. Karolina Jaworowska – PG Wąsosz
5. Izabela Perkowska oraz Katarzyna Poniatowska – PG nr 3 w Grajewie
6. Aleksandra Jankowska – PG nr 2 w Grajewie
Wyróżnienie I stopnia : PG nr 3 w składzie : M. Szleter, Katarzyna Wróblewska, Karolina Sobolewska i Paulina Wiśniewska
      Wyróżnienie II stopnia : Magdalena Dąbrowska z PG nr 1 w Grajewie

Najlepsza recytacja

1. Sebastian Bobrowicz – PG nr 2 w Grajewie
2. Martyna Osowska – PG nr 3 w Grajewie
3. Ewa Bobrowska PG nr 2 w Grajewie
4. Ewelina Sokołowska – PG nr 2 w Grajewie
5. Karolina Łubian – PG nr 3 w Grajewie
6. Patryk Nowak – PG Wąsosz

 

Młodzież gimnazjalna udowodniła swoimi występami, że potrafi posługiwać się językami obcymi (rosyjskim angielskim i niemieckim). Potrafi także pięknie rysować i tworzyć prezentacje za pomocą komputera. Gratuluję wszystkim zwycięzcom a także tym, którym tym razem się nie udało uzyskać czołowych lokat. Cieszę się ze współpracy nauczycieli języków obcych ze szkół gimnazjalnych oraz nauczycieli z ZS w Wojewodzinie. Uważam, iż to przedsięwzięcie było celnym trafieniem w zainteresowania gimnazjalistów. Liczba chętnych przerosła nasze początkowe założenia. Jestem także dumny  z tak dobrze przeprowadzonej imprezy kulturalno – edukacyjnej. Dziękuję swoim nauczycielom i pracownikom za organizację I Festiwalu Językowego.  - Karol Choynowski – dyrektor Zespołu Szkół w Wojewodzinie

 

fot.e-Grajewo.pl

więcej zdjęć na http://wojewodzin.win.pl/

Komentarze (10)

Tak sobie oglądam zdjęcia i stwierdzam fakt, że dziewczyny z PG3 Grajewo najładniejsze.

potwierdzam Miśka, a zwłaszcza te cztery dziewczyny, na drugim zdjęciu, najlepiej im wyszło. Tylko nie rozumiem dlaczego mają wyróżnienie i dostały puchar, a pierwsze miejsce jakąś teczkę, czy co tam to było. Wyróżnienie potraktowano jako lepszą nagrodę?

za pierwsze miejsce było mp3, a dziewczyna która wygrała miła taki głos, że zwalało z nóg, a te cztery dziewczyny zrobiły szoł i to wszystko, a to przecież przegląd piosenki. Była świetna zabawa.

Nie wszyscy mogą wygrać. Było dużo świetnie śpiewających osób, ale ta która wygrała było zdecydowanie najlepsza. Brawo Magda.

Super impreza. Było wesoło i bigos jaki dobry.

A mi podobał się szkot. Było na co popatrzeć.

Była zawalista publiczność przede wszystkim xD A pierwsze miejsce dostała właściwa osoba, z pieknym głosem i piękną piosenką. Największe osłupienie kokursu to było jednak wyjście z mp3 w uchu i śpiew bez podkładu pewnej uczestniczki xD

mi się te cztery dziewczyny z drugiego zdjęcia nie podobały ponieważ nie umieją śpiewać ich głosy nie zgrały się ze sobą i nie rozumiem dlaczego dostały wyróżnienie ..

@żal : mi sie podobały. uważam że na takich festivalach nie liczy się przesadna umiejętnosc a właśnie zrobienie "show" , pozatym przy ich piosence publicznoisc się dobrze bawiła i one same też się dobrze bawiły. A wierz mi, lepsze takie wesołe amatorstwo niż zestresowany wielki talent :D najlepszy oczywiście wesoły wielki talent, ale i tak brawa dla jednego i drugiego zespołu z PG3!

świetne dziewczyny z 2 zdjecia ! najładniejsze w Grajewie ! najlepiej zaśpiewały .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.