wtorek, 27 lutego 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 11877 wyświetleń

Historia pewnej drogi

Przebudowę drogi krajowej nr 61 na odcinku Szczuczyn - Grajewo rozpoczęto 11 września 2003 roku a ukończono 3 grudnia 2004 roku. Na odcinku o długości 13,109 km wyremontowano most, przebudowano istniejące przepusty oraz wybudowano nowe. Konstrukcję nawierzchni dostosowano do 100 kN/oś. Jezdnię poszerzono do 8m i wykonano korektę niwelety czyli likwidację nienormatywnych łuków pionowych, co poprawiło widoczność i komfort jazdy. Łączna wartość inwestycji wyniosła ok. 4,5 mln EUR przy czym uzyskano dofinansowanie z funduszu Phare w wysokości 3,3 mln EUR.

Rok wcześniej, czyli 2 maja 2002 r. rozpoczęto modernizację drogi krajowej na odcinku Grajewo - Rajgród, którą ukończono 2 września 2003 r. Inwestycja obejmowała dostosowanie drogi do klasy GP, wraz z wykonaniem przekrojów poprzecznych, korektą niwelety, przebudową przepustów oraz remontem mostów. Przy drodze wybudowane zostały ciągi pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe, parking samochodowy. System odwodnieniowy został przywrócony do stanu pierwotnego i dodatkowo wyposażony w zbiorniki odparowujące oraz kanał deszczowy. Wzmocniono konstrukcję nawierzchni do 100 kN/oś a przepustowość drogi uległa zwiększeniu jak również wzrosło bezpieczeństwo ruchu drogowego i zostały zmniejszone zagrożenia ekologiczne. Wartość kontraktu wynosiła ok. 8,5 mln EUR, w tym uzyskano grant z Phare w wysokości 3 800 000 EUR. (źródło: GDDKiA)

Czekamy teraz na modernizację drogi nr 65 Ełk - Białystok

e-Grajewo.pl

Program Operacyjny Rozwoju Polski Wschodniej 2007-2013 (pdf)

Strategia Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Polski Wschodniej do 2020 r.

poniedziałek, 26 lutego 2024

Opel wbił się bagażnikiem w drzewo

poniedziałek, 26 lutego 2024

Mlekpol na Techmilk 2024

Komentarze (7)

Oby tak dalej, oby tak dalej. Prosimy o więcej ścieżek rowerowych w kierunku Rajgrodu, do Koszarówki, do Popowa i do Bogusz.

natomiast droga w samym Rajgrodzie jest okropna, czy niedałoby się z tym coś zrobić

Kochani Radni, Szanowni Panowie Burmistrzowie prosimy o ścieżkę rowerową do Bogusz. Prośba jest poważna przemyślcie to zamiast basenu :) :) ... Pozdrawiamy Was serdecznie! Zróbcie coś dobrego dla swoich wyborców!

Popieram rowerzystów. Czy nie można było napisać jakiegoś programu, aby rozbudować całą sieć ścieżek rowerowych wokół Grajewa i ściągnąć godne pieniądze ze środków UE. Myśleć Panowie i Panie po to Was wybieramy. Wzrośnie atrakcyjność Grajewka przyjadą turyści po zakupki z BPN i okolicznych małych miejscowości napędzi się koniunktórka, nieprawdaż ;) ..Tyle ponoć mądrych ludzi w Urzędzie. Pokażcie ją w konkretnych działaniach a będziemy Was chwalić i wybierać w przyszłości.

odcinek drogi 61 od przejazdu kolejowego aż za stadion nie ruszony nie ma chodników ,dzieci chodzą pieszo o wypadek nie trudno

oby skrzyżowanie przy przejezdzie kolejowym,zaprojektował ktoś -jeżdżący samochodem.Ten co projektował skrzyzowanie przy kościele to chodził chodnikiem.

Prośba do władz naszego grodu.Trawa na pasie rozdzielającym jzdnie,przy dojeżdzie od strony Ełku,nie obrazi się jak będzie jej metr mniej a da się przynajmniej wjechać na lewy pas.Teraz nie,jak na prawym pasie stoi rząd samochodów,nie wspominając o tirach

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.