Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 16952 wyświetleń

Hektar ziemi za 140 tys. zł

Rolnicy z Raczek koło Augustowa są niezadowoleni  z wycen ich gruntów pod budowę obwodnicy Augustowa. Blokowali w poniedziałek miejskie rondo, na którym zbiegają się drogi krajowe nr 61 i nr 8. Blokada trwała trzy godziny.


Mieszkańcy gmin Augustów i Raczki uważają, że wyceny ich nieruchomości zostały zaniżone przez rzeczoznawcę. Grunty niektórych osób rzeczoznawca wycenił poniżej 40 tys. zł za hektar, a inne grunty tej samej klasy były wycenione nawet po 140 tys. zł. Odwołania i skargi kierowane do resortu infrastruktury na razie nie przynoszą rezultatów.

Wójt gminy Raczki Roman Fiedorowicz powiedział PAP, że to są najniższe wyceny w woj. podlaskim, nieoddające rzeczywistej wartości ziemi. Przy innych inwestycjach związanych z budową dróg rolnicy dostawali od 100 do 150 tys. zł za hektar.

W związku z budową obwodnicy wydano 466 decyzji odszkodowawczych, ale od 128 mieszkańcy się odwołali do ministra infrastruktury i rozwoju.

Prace przy budowie obwodnicy Augustowa trwają. Grunty rolników zostały już przejęte przez Skarb Państwa. Obwodnica będzie mieć 34,2 km długości, jej budowa ma się zakończyć jesienią 2014 r.

 


piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (7)

Złodziejstwo w biały dzień

Sam bym chciał dostać 150 tys. za hektar ziemi 6 klasy. To partykularyzm interesów rolników. Ciekawe czy taki rolnik otrzymałby taką kasę, żeby chciał sprzedać sam tą ziemię.

XYZ zazdrościsz?Jakby sam sprzedawał to nie bo jest to jego decyzja.W tym przypadku ziemię przejmuje państwo a więc nawet te 150 tyś jest formą odszkodowania za to, że areał jego gospodarstwa został trwale uszczuplony- na zabranej ziemi już nic nigdy nie zrobi i nie zarobi.Możecie nie wierzyć ale stratę nawet 1ha w dzisiejszych czasach można dotkliwie odczuć.Sam mam 20ha w pasie Stawiski- Szczuczyn tuż przy dk 61 i już nerwowo się zastanawiam ile z tego wezmą pod budowę via baltiki.

Widzisz XYZ ten rolnik jej sprzedać nie chciał a została mu zabrana PRO PUBLICO BONO tak więc teraz niech dostanie odpowiednią kasę. A druga sprawa to jedna inwestycja i za jeden hektar 140 tysi a za inny 40 ? Coś tu nie HALO.

Ponoć jesteśmy w EU W Polsce 1h to około 6 tyś euro a w Niemczech TO 12 tyś euro.może wyliczyć średnią?Ja na miejscu tych poszkodowanych bym kasy nie brał tylko ziemia za ziemię.

To nie jest cena za 1h to jest odszkodowanie za straty poniesione i w zależności od tego kto jakie ponosi po odebraniu mu konkretnej działki. Naliczanie stawki zależy od wielu czynników które wpływają na jej wysokość.Klasa ziemi ma nie wielki wpływ w porównaniu z umiejscowieniem tej działki :). Inna będzie na skraju gospodarstwa inna jeśli dzieli gospodarstwo a jeszcze inna jak przechodzi przez siedlisko.

z iemia to matka nie jest na sprzedaż za tą ziemię ludzka KREW płynęła młodzi chłopcy zejść z tego świata musieli nie zaznali nawet smaku życia .dam TOBIE PO 200 TYSIECY ATY WRÓĆ IM ŻYCIE CHCESZ MÓJ HEKTAR DAJ SWOJE DWA PAŃSTWO ZIEMI MA JESZCZE DUŻO WALCZMY O ZIEMIĘ BO JUŻ JEJ NIE PRODUKUJĄ

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.