Kultura i rozrywka

  • 3 komentarzy
  • 10381 wyświetleń

Hannach i Julien w Grajewie

Pianista z Los Angeles Thaddeus Wolf i jego dwoje utalentowanych dzieci zagrali w Grajewie kilka koncertów rodzinnych. Hannach i Julien przyjechali z tatą na zaproszenie muzyka Antoniego Czajkowskiego.

Artyści są zaprzyjaźnieni - niegdyś występowali razem na scenie - dzięki tej znajomości Thaddeus zgodził się odwiedzić Grajewo. Podczas koncertów pod hasłem:  „Od Gershwina do Chopina” dzieci prezentowały na pianinie, również razem, różne utwory: Richarda Rodgersa, George Gershwina, Fryderyka Chopina, Scotta Joplina, a słowo o muzyce wygłaszał Antoni czajkowski

Uczniowie mający możliwość wysłuchania koncertów w szkołach oraz placówkach kulturalnych byli zachwyceni wirtuozerią młodziutkich Hannach i Juliena.

e-Grajewo.pl

 


Antoni Czajkowski prezentuje nie całkiem repertuar „poważny”, bardziej taneczno-rozrywkowy, zawsze jednak klasyczny, który sam autor lubi nazywać „muzyką z klasą”. Muzyk nie tylko występuje przed dorosłą publicznością, gdyż chętnie podejmuje się także wyzwań edukacyjnych. Ponieważ lubi współpracować z innymi artystami, (m.in. z Wiktorem Zborowskim, Hanną Banaszak, Ewą Kuklińską i wieloma innymi) również i do tego celu zaprasza szczególnych gości.
Ale w grajewskich szkołach współpracował z artystami nawet na tym tle wyjątkowymi. Słuchający koncertów uczniowie spotkali się bowiem ze swoimi rówieśnikami. Czajkowski wystąpił z przyjacielem z dawnych lat, pianistą z Los Angeles Thaddeusem Wolfem oraz dwojgiem jego małych dzieci,. Dzieci podczas koncertów „Od Gershwina do Chopina” prezentowały na pianinie utwory Richarda Rodgersa, George Gershwina, Fryderyka Chopina, Scotta Joplina. Natomiast przyjaciel rodziny Antoni Czajkowski wprowadzał słuchaczy w poszczególne utwory. Dzięki temu młodzi grajewianie mogli zrozumieć muzykę, którą zbyt łatwo naznaczono piętnem sztuki trudnej i niedzisiejszej. A oglądając na własne oczy (...i słuchając na własne uszy) rówieśników w roli wykonawców, mogli nie tylko ją zrozumieć ale się nią także zachwycić, ...no i trochę pozazdrościć.
          Gall


piątek, 21 stycznia 2022

Harmonogram dyżurów aptek (II 2022)

piątek, 21 stycznia 2022

Piękno i siła zamknięte w kadrze

Komentarze (3)

Świetnie te dzieciaczki grają :))

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.