czwartek, 2 lutego 2023

Sport

Halowy Puchar Polski

Turniej Finałowy Wojewódzkiego Halowego Pucharu Polski

Cztery najlepsze zespoły z województwa podlaskiego rywalizowały 29 listopada na hali sportowo-widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w finałowym turnieju Wojewódzkiego Halowego Pucharu Polski. Trzy z Białegostoku: TSR Genticus II, Krymar i Biała, oraz jeden z Sokółki – KS Sokół 1946. W ramach turnieju rozegrano 6 meczy 2x12min. w systemie „każdy z każdym”. Zwycięzcą została drużyna TSR Genticus II Białystok wyprzedzając Krymar Białystok jedynie korzystniejszym bilansem bramek. Oba zespoły wygrały po dwa mecze, natomiast w bezpośredniej rywalizacji padł remis 2:2. TSR Genticus II wygrywając turniej w Grajewie uzyskał prawo do gry w ogólnopolskich rozgrywkach 1/32 Halowego Pucharu Polski.

Cieszę się, że udało nam się zorganizować w Grajewie imprezę sportową rangi wojewódzkiej. Poziom prezentowany podczas turnieju stał na bardzo wysokim poziomie. Mecze były bardzo ciekawe i widowiskowe. Gratuluję zwycięstwa drużynie TSR Genticus II Białystok, oraz życzę im powodzenia w dalszej walce o Halowy Puchar Polski” – powiedział po turnieju Paweł Zalewski – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wyniki turnieju:
Biała Białystok – Krymar Białystok 0:3
TSR Genticus II Białystok – KS Sokół 1946 Sokółka 7:1
Krymar Białystok – KS Sokół 1946 Sokółka 5:1
Biała Białystok – TSR Genticus II Białystok 1:3
TSR Genticus II Białystok – Krymar Białystok 2:2
KS Sokół 1946 Sokółka – Biała Białystok 5:6

Klasyfikacja końcowa:
1. TSR Genticus II Białystok 3 7 12:4
2. Krymar Białystok 3 7 10:3
3. Biała Białystok 3 3 7:11
4. KS Sokół 1946 Sokółka 3 0 7:18

 

fot. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.