Kultura i rozrywka

  • 21 komentarzy
  • 12451 wyświetleń

Halloween w PG2

Grajewo 

Upiorne gry, mroczne makijaże, wróżby, dyniowe głowy i konkursy charakteryzują Halloween - święto wywodzące się z pogańskiego, celtyckiego obrządku All Hallows Eve. Obchodzone jest w wigilię Wszystkich Świętych, ponieważ według dawnych wierzeń dusze zmarłych wracały tego dnia na ziemię, żeby wejść w ciała żywych. Aby temu zapobiec ludzie przywdziewali maski i stroje, mające imitować demony i upiory. Święto te najhuczniej obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych i Irlandii. Również w Polsce obchody Halloween są coraz bardziej popularne.

Wieczorem 30 października 2007r. w Publicznym Gimnazjum Nr 2 w Grajewie odbyła się impreza Halloween zorganizowana przez nauczycieli j. angielskiego: K. Bieńkowską, J. Jankowską i A. Kaliszewską. Celów spotkania było wiele, oprócz zabawy i rozrywki, była to również "żywa" lekcja j. angielskiego. W ten sposób uczniowie bliżej poznali zwyczaje jakie panują podczas Halloween w Wielkiej Brytanii. Aby uczestniczyć w zabawie należało spełnić jeden warunek – zadbać o odpowiednie przebranie. Strój nie był wcale problemem dla blisko 100 osób, które przybyły do szkoły. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele przeszli prawdziwą metamorfozę, fryzury i mroczne makijaże spełniły swe zadanie zmieniając uczestników zabawy nie do poznania. Do zabawy uczniowie przygotowywali się już od ok. 2 tygodni, kiedy to dyrekcja ogłosiła konkurs tematyczny na najciekawszy plakat, dynię i najstraszniejszy domek. Mrocznego wieczoru ogłoszono zwycięzców, którzy otrzymali nagrody. Podczas święta duchów zgromadzeni obejrzeli scenkę o duchach w powiązaniu ze szkołą, poznali historię Halloween. Mogli również wziąć udział w konkurencjach t.j.: jabłka na sznurku, straszny krzyk, upiorny śmiech, najciekawszy strój. Mogli wylosować wróżbę i dowiedzieć się czegoś z czarciego horoskopu.

Po wyczerpującym zlocie wszystkie diabły, czarownice i kościotrupy godzinę duchów spędziły w swoich posłaniach, aby zregenerować siły i kolejne dni znów spędzić w atmosferze HALLOWEEN!

Galeria zdjęć

Komentarze (21)

haha xD omg tam ja stojee :O ooo nauczycielki RLZ Xd :d PANI DąBROWSKA Rlz !! i pani brzozowska też RlZ XX d HAHA !

hehe :) to fajne zabawy mają ;) pozdrawiam wszystkich!

Według mnie to jest impreza nie na miejscu w naszym kraju popiera się Święto Wszystkich Świętych a nie hallowen i nie powinno być takich imprez szczególnie w szkołach młode pokolenie powinno uczyć się szacunku wobec osób zmarłych a nie przebierać się za jakieś wampiry czarownice bądź inne stwory bo to do niczego dobrego nie prowadzi

Haha xD Suuper było ;] Fajne foty ;D Pozdro all ;P

byczo bylo ale sie skonczylo dyska zryta ale to szczegul ;pp
xD

pg2 jest super dzieki nowej pani dyrektor. pozdrawaim wszystkich z pg2.jak widac u nas sa super imprezki :D pby tak dalej

zgadzam się z komentarzem nr2 że to jest nie na miejscu, co mamy się przebierać za naszych bliskich zmarłych.? brak tu pokory dla pomysłodawcy i szacunku dla zmarłych! Wiele rzeczy ściągamy z zagranicy ale przemyślmy i sciągajmy te dobre rzeczy i pomysly!

lol przezywacie ... to jest tylko zabawaa...!! w szkole sie uczymy i sie troche bawimy.... zeby bylo troche smiechuu i sie pamietaloo potem jak w szkole bylo naprawde super.. !!

Hmm czyżby ":)" oraz "grajewiak" nie przeczylali opisu do imprezy? Jeśli tak bardzo wstrząsnęła wami ta impreza,to pewnie uważacie się za inteligentnych ludzi,a takowi czytając coś przyswajają informacje. Wyraźnie napisane jest,że uczniom impreza ta przybliżyć miała zwyczaje ludzi,których języka uczą się na codzień,a nie propagować Haloween. Dlatego też reasumując, nie jest to "ściąganie",a nauka. Poza tym,Haloween nie neguje Święta Wszystkich Świętych. Po pierwsze Haloween jest Wigilią Wszystkich Świętch i swoistym celtyckim rytuaem odstraszenia złych duchów. Dlatego też święte te nie muszą się wykluczać. Osobiście także uważam,że nie powinniśmy zapominać o naszym,polskim święcie,jednakże dzieci mają prawo poznać kulturę innych narodów.

ale wy jestescie łomy dzien zmarlych jest 1 listopada a nie 30 pazdziernika.Wiec ja uwazam ze to nic nie przeszkadza

CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE uważacie że wszystko z za graniec jest leprze niż nasze tradycyjne święta i tak naprawdę nie znacie prawdziwego znaczeniaa i kuttu Hallowen

Trzeba tam było być... A ja byłam i było super! pozdro dla Agi, Natalki i Magdy

Uważam ze pogańskie zwyczaje nie powinny byc propagowane w szkole na tak szeroka skale.

heh fajnie im :):) pzd PG3!

tak tak i tylko słuchac radia maryja...

pg3 jest moim zdanie the best z gimnazji na całym świecie kto też tak uważa, a kto nie?

Hmm ja mysle ze to bez sensu to krytykować,to byla tylko zabawa,można było sie posmiac z tego jak niektórzy sie przebrali,była jakaś odmiana.Halloween jest dobrym powodem żeby zrobić coś takiego,chyba bylibyście bardziej oburzeni gdyby np.zrobiono taką imprezke z okazji dnia święta zmarłych heh;P

~~re~~
Człowieku nie poniżaj sie... Moim zdaniem ta szkoła tylko zapewnia zabawe uczniom !

AQ przy okazji pozdro dla pani Dąbrowskiej...

super bylo na hallowen:) pozdro dla pani dąbrowskiej

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.