Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11545 wyświetleń

Grupa Wsparcia na drogach

Dzisiaj po raz pierwszy wyjechali do służby funkcjonariusze nowoutworzonej "Grupy Wsparcia" Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Ten zespół złożony ze specjalnie dobranych doświadczonych podlaskich funkcjonariuszy RD wyposażony zarówno w radiowozy oznakowane jak i nieoznakowane oraz urządzenia kontrolno-pomiarowe będzie prowadził stały nadzór nad głównymi ciągami komunikacyjnymi całego województwa. W ramach służby funkcjonariusze ci będą patrolowali szczególnie te trasy, gdzie najczęściej dochodzi do poważnych wypadków. Ich spostrzeżenia dotyczące infrastruktury drogowej (m.in. nieprawidłowe oznakowanie dróg) będą podstawą wystąpień policji do zarządców dróg w sprawie poprawienia stwierdzonych nieprawidłowości. Funkcjonariusze tego zespołu przy wykorzystaniu m.in. fotoradaru i wideorejestratora będą również wspierali na szczególnie zagrożonych trasach "drogówkę" z komend powiatowych z terenu całego województwa.
Dzisiaj od rana pod szczególnym nadzorem zespołu znalazła się "krajowa ósemka" na odcinku od Białegostoku do granic województwa w kierunku Warszawy.
podisnp. Andrzej Baranowski

Komentarze (2)

szczególna kontrol powinna być w okolicach dyskotek(szczuczyn)

tak zgadasz sie z tym jak najbardziej nie tylko szczuczyc ale wszystkie mijscowe kluby bary dyscoteki

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.