UWAGA

sobota, 22 stycznia 2022

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 14406 wyświetleń

Groźny pożar w Popowie


         W dniu 12 czerwca 2008r. dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP otrzymał zgłoszenie że w miejscowości Popowo Gm. Grajewo pali się murowany budynek inwentarski wypełniony sianem i zbożem oraz przylegająca do niego wiata, w której znajduje się drewno na opał oraz maszyny i sprzęt rolniczy. Obiekt stanowił kompleks budynków gospodarczych. Podano dwa prądy wody w natarciu na palącą się więźbę dachową i wiatę z samochodu GCBA 8/50, dwa prądy wody w obronie stodoły z samochodu GBA 2/28. Po przybyciu następnych jednostek ochrony przeciwpożarowej podano kolejne dwa prądy w natarciu na palącą się więźbę budynku inwentarskiego. Podczas działań ewakuacyjnych lekkiemu poparzeniu uległ jeden z mieszkańców gospodarstwa. Przybyłe na miejsce zdarzenia Pogotowie Ratunkowe  udzieliło pomocy poszkodowanemu. W wyniku podjętych działań gaśniczych ograniczono rozprzestrzenianie się pożaru i przystąpiono do dogaszania z prowadzonymi jednocześnie pracami polegającymi na usuwaniu tlących się elementów więźby dachowej i siana. Zabezpieczono teren akcji. Wodę do działań gaśniczych czerpano z sieci hydrantowej.

Straty: więźba dachowa budynku inwentarskiego i więźba dachowa przylegającej do budynku inwentarskiego wiaty, maszyny i sprzęt rolniczy, siano prasowane ok. 5 ton, siano w belach ok. 7 ton, zboże ok. 4 ton, drewno na opał ok. 10 m3.
Uratowano: budynek gospodarczy-stodoła, 20 ton siana prasowanego, 6 ton zboża, jałowizna sztuk 1

Jednostki uczestniczące: JRG Grajewo - GCBA 8/50, GBA 2/28, SLRR, OSP KSRG Szczuczyn - GBA 2/20, OSP Grajewo - GCBA 6/32


KP PSP Grajewo
mł. bryg. Andrzej Jabłoński

Komentarze (7)

całe szczęscie ze krowy były na pastwisku bo jak by do tego doszły krowy to prawdziwe straty

Bardzo mi przykro z powodu tego pożaru. Mam nadzieję, że wszysko dobrze się skończy.

To jest szok poprostu do nieuwierzenia.

Dobrze, że nikt nie został mocno ranny! Szkoda pracy włożonej w zbudowanie tego budynku i fajnie, że krowy na tym nie ucierpiały wtedy gospodarz ponieusłby wieksze straty.

Ciekawe z jakiej przyczyny wybuchł tan pożar.Miejmy nadzieję, że wszystko się wyjaśni!!!

szkoda mi tych ludzi i tych strat.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.