Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 10991 wyświetleń

Groźna tanoreksja?

Coraz więcej osób cierpi na chorobliwe uzależnienie od opalania, twierdzi "Życie Warszawy." Zaczyna się zwykle niewinnie, od okazjonalnych wizyt w solarium czy na plaży. - Niepokoić może już fakt, że dana osoba musi być w solarium co najmniej raz w tygodniu, twierdzą specjaliści.

- W naszym gabinecie nie mamy takich klientek i nie sądzę, żeby tanoreksja poszerzała swoje kręgi. Panie, które do nas przychodzą rozsądnie korzystają z solarium. Mieliśmy w swoim doświadczeniu klientkę uzależnioną od opalania, ale na dzień dzisiejszy z takim problemem się nie spotykamy – mówi Elżbieta Gumińska, właścicielka salonu kosmetycznego „FENIX” Grajewo, os. Centrum 27.

Specjalista radzi:
- Ogólnie opalanie jest potrzebne, jednak nadmierne korzystanie ze słońca, tudzież solarium nie wpływa korzystnie. Opalanie powoduje wydzielanie w skórze wytaminy D3, przeciwdziała osteoporozie. Można tu podać przykład Włochów, którzy na nią nie chorują. Nadmierne opalanie działa rakotwórczo i o tym należy pamiętać. Przed każdą dawką słońca, bądź lamp w solarium należy używać kremów z filtrami – mówi dermatolog W. Brajczewski.


MagK
e-Grajewo.pl

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (8)

Teraz przychodzą tam młode dziewczyny ale nie myślą co bendzie pużniej młodości nie trzeba upiększać a staremu pudłu i tak nic nie pomorze apel do tych głupich klijentek nie zastawiać parkingu mieszkancom

chyba nie ma cie juz co tu zamieszczac;/

wam ludzie nikt nie dogodzi. a mnie sie podoba, bo po pierwsze jak komus nie pasuje i jest taki madry to niech sam coś wymyśli skoro uważacie ze nie ma co do zamieszczenia, a po drugie nie jedna z kobiet nadmiernie opalajac sie wbija sobie gwoździe do trumny i nawet sie nsd tym nie zatsanawia

ale tu temat podjęty na czasie jest! o co wam chodzi!
ja w .. się opalam i pasuje mi, zresztą nie widzę, żeby tu ktoś pisał, że mu nie pasuje.
chodzi o umiar i dobrze

to wszystko nic, ale spójrzcie na tę laskę...ach- wszystko mi jedno , idę sie opalić (żeby choć przez jakiś czas tak wyglądać...ach)!!

Uważam ze ten artukuł jest potrzebny przynajmniej dla tych dziewczyn, które nie wiedzą ze nadmierne opalanie moze być chorobą!! gratuluje pomysłu :)

Mysle,ze sa w Grajewie kobiety,ktore nie znaja umiaru w opalniu.Od kilku dni mamy upały,wiec juz za jakis czas bedzie mozna zobaczyc na ulicach przesadnie opalone dziewczyny,a nawet facetow.

to jest cos okropnego ze ludzie poalaja sie bez umirkowania i nie licza sie konsekwencja jaka mpze ich potem spotkac mowi sie tak 'chce sie byc pieknym ale cos w zamian w tym przypadku zdrowie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.