sobota, 13 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 13379 wyświetleń

Grajewski Latarnik Ambasadorem

Grajewski Latarnik Ambasadorem PARP.


Szkolna ławka, kreda, tablica, konieczność odpłatności– te cechy negatywnie kojarzą się osobom chcących nauczyć się nowego zawodu. Jednak jest to już przeszłość. Krzysztof Karwowski, grajewski Latarnik Polski Cyfrowej, jest pierwszym Latarnikiem (na 2614 osób w całej Polsce i 116 w województwie podlaskim), który został oficjalnie Ambasadorem projektu akademiaparp.gov.pl ( inicjatorem i promotorem akcji jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości).

-Jestem bardzo zaskoczony decyzją PARP, iż mogę piastować ww. stanowisko. Nie ukrywam, iż wymaga ono ode Mnie jeszcze większej i bardziej skoordynowanej pracy oraz  szczegółowego spojrzenia na aspekt współczesnej technologii. Zarówno projekt ,,Polska Cyfrowa Równych Szans” jak i ,,akademiaparp.gov.pl” są jednymi z najszybciej rozwijających się nowoczesnych projektów edukacyjnych w których uczestniczy strona rządowa. Co najważniejsze: obydwa projekty są darmowe dla uczestników - przekonuje Krzysztof Karwowski. Do zadań Ambasadora PARP należy m.in.: zarządzanie procesem szkoleniowym w swojej społeczności, proponowanie ścieżek spośród kilkudziesięciu szkoleń Akademii PARP, obserwowanie postępów poszczególnych słuchaczy.  Naczelnym obowiązkiem  Latarnika Polski Cyfrowej jest zachęcanie przedstawicieli pokolenia 50+ oraz innych niezdecydowanych  do zrobienia pierwszego kroku w Internecie.

Chcesz poznać kreatywne wykorzystanie komputera oraz Internetu? Masz obawy przed współczesną technologią? Chciałbyś nauczyć się nowego zawodu i myślisz o założeniu swojej własnej firmy? Nie stać ciebie na opłacenie profesjonalnego kursu w ramach którego nabędziesz nowe bądź podniesiesz swoje obecne kwalifikacje? Przyjdź na spotkania Latarnika. Więcej informacji pod adresem latarnik.grajewo@onet.eu lub nr tel. 606495029. Zajęcia są bezpłatne dla uczestników.

Terminy spotkań na m-c luty 2013:
 Grajewo:
- 05.02.2013 godz. 16.00 – 18.00, miejsce: Zespól Szkół Miejskich nr 1, ul. Szkolna 12
- 19.02.2013 godz. 16.00 – 18.00, miejsce: Zespól Szkół Miejskich nr 1, ul. Szkolna 12

 Wąsosz:
- 21.02.2013 godz. 15.00 -17.00,  miejsce: Gimnazjum im. S. Konarskiego, ul. Piaskowa 13

,,Latarnicy Polski Cyfrowej to lokalni animatorzy, których zadaniem jest zachęcanie przedstawicieli pokolenia 50+ do zrobienia pierwszego kroku w Internecie. Działania Latarników realizowane są z wykorzystaniem publicznych punktów dostępu do Internetu – w bibliotekach, remizach OSP, telecentrach i innych.
To wolontariusze, którzy mogą stać się motorem napędowym niezbędnej przemiany cywilizacyjnej w polskich gminach. Rolą Latarnika jest stworzenie nowej jakości we własnym środowisku: inspirowanie, uczenie i pomoc w korzystaniu z narzędzi cyfrowych, ale przede wszystkim przekonywanie dotąd nieprzekonanych do samodzielnych poszukiwań w sieci
.” (źródło: latarnicy.pl)

 

 

Szkolenia internetowe Akademii PARP (*.pdf)

 


Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.