czwartek, 23 września 2021

Kultura i rozrywka

Grajewska Biesiada Literacka

Grajewska Biesiada Literacka

I Grajewska Biesiada Literacka zorganizowana przez Stowarzyszenie Kultura Niezależna za nami. Spotkanie poświęcone było poezji Anny Jachimskiej.

Pomysł na zorganizowanie spotkania przy poezji oraz piosence poetyckiej powstał dość niedawno, gdyż cała organizacja przedsięwzięcia zajęła około miesiąc. Pomysłodawcą był Antoni Dudziński, który znany jest z tego, że od lat wydaje tomiki poezji oraz promuje grajewskich poetów. W organizację wydarzenia włączyło się Stowarzyszenie Kultura Niezależna, którego prezes – p. Monika Soroko przywitała zebranych na Biesiadzie Gości.
W programie spotkania zaproszeni goście oraz przybyli mieszkańcy Grajewa, mogli wysłuchać wierszy z tomików Anny Jachimskiej. Zaprezentowano trzy wiersze z tomiku pierwszego: “Z domu do Domu”, który poświęcony jest Bogu, trzy wiersze z tomiku drugiego: “Pochodnia czasu”, który odnosi się do poezji. 
Ostatni tomik “Myśli zebrane i wsypane do duszy”, wydany został miesiąc temu. Pochodzące z niego wiersze zaprezentowała sama autorka
Całe spotkanie przeplatane było muzyką dobraną specjalnie na tę okazję. Utwory zaśpiewała Karolina Czajka oraz Paulina Wiśniewska wraz z Grzegorzem Lendo -skrzypce i Łukaszem Dembińskim – gitara.


Niezwykle miłym akcentem były podziękowania, ciepłe słowa oraz kwiaty złożone na ręce poetki przez p. Halinę Muryjas-Rząsę – przewodniczącą RM Grajewo oraz p. Dariusza Latarowskiego – burmistrza Grajewa.
Na tę okazję, przyjaciółka poetki Grażyna Tabaka namalowała obrazy, które zostały podczas spotkania wylicytowane. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na turnus rehabilitacyjny dla Anny Jachimskiej.


I Grajewska Biesiada Literacka odbyła się w trzech częściach: coś dla duszy, czyli część literacka wraz ze śpiewem, którą wspaniale poprowadziła p. Emilia Świderska,  coś dla oczu, czyli wystawa obrazów Grażyny Tabaka oraz coś dla ciała – degustacja biesiadnych potraw. Sponsorami przedsięwzięcia były firmy: EKODOM oraz EKODRUK, którym serdecznie dziękujemy.

czwartek, 23 września 2021

Jesienny Piknik z MotoWilkami

czwartek, 23 września 2021

Erasmus+ w SP1

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.