niedziela, 27 listopada 2022

Kultura i rozrywka

Grajewo.To już 8. NOC BIBLIOTEK!

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze promują swoje lokalne biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne miejsca kultury z bezpłatną ofertą dla osób w każdym wieku. 

 

W grajewskiej bibliotece dla dzieci poza udostępnianiem księgozbioru, zachęcamy dzieciaki do uczestnictwa w warsztatach plastycznych, spotkaniach z pisarzami, seansach filmowych czy czytelniczych, aby promować czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce otwarte dla wszystkich i przyjazne mieszkańcom Grajewa. Bardzo nas cieszy, jak wiele dzieci zagląda do nas regularnie i spędza swój wolny czas właśnie w bibliotece. 

 

Hasłem przewodnim tegorocznej Nocy Bibliotek było zdanie: TO SIĘ MUSI POWIEŚĆ, a inspiracją do zorganizowania spotkania z dzieciakami była seria książek Martina Widmarka: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

 

W piątkowy wieczór (30 września) spotkaliśmy się z kilkunastoosobową grupą dzieciaków, aby wspólnie z nimi, podczas warsztatów plastycznych, stworzyć sylwetki młodych detektywów- podobizny głównych bohaterów filmu. Kreatywność dzieciaków znowu nas zaskoczyła! Udało nam się wykonać niezwykle pomysłowe prace, które są piękną pamiątką po tegorocznej Nocy Bibliotek.

 

W drugiej części spotkania obejrzeliśmy ekranizację uwielbianej przez młodzież serii Widmarka: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Aby dzieci poczuły się jak w kinie, poczęstowałyśmy je popcornem i słodkimi przekąskami.

 

Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za uczestniczenie w życiu naszej biblioteki i udział we wszystkich działaniach, które podejmujemy z myślą o Was! Oddział dla dzieci z każdym miesiącem zyskuje nowych czytelników i rozwija się dzięki Waszej przychylności i zaangażowaniu!

 

Kolejna NOC BIBLIOTEK już za rok, nie może Was zabraknąć! Do zobaczenia w bibliotece!

 

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.