niedziela, 3 lipca 2022

Wiadomości

  • 13 komentarzy
  • 4693 wyświetleń

Grajewo. Oszuści nie próżnują

W piątek do grajewskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupu trzech agregatów prądotwórczych. Z jego relacji wynikało, że kilka dni wcześniej do jego domu przyszło dwóch mężczyzn oferujących zakup agregatu prądotwórczego zagranicznej marki.

Oszuści zaprezentowali działanie agregatu oraz pokazali kartę gwarancyjną wraz z instrukcją obsługi urządzenia. Oszuści zaproponowali zakup jednego agregatu w cenie 3 tysięcy złotych lub trzech agregatów za kwotę 7 tysięcy złotych. Chcąc uwiarygodnić oferowany towar zaproponowali kupującemu sprawdzenie prezentowanej marki w Internecie, co też uczynił. Na jednej z platform sprzedażowych zamieszczone było ogłoszenie sprzedaży takiego samego modelu w cenie ponad 5 tysięcy złotych za sztukę. Ogłoszenie to uwiarygodniło oszustów w oczach nabywcy, który zdecydował się na zakup trzech agregatów przekazując oszustom kwotę 7 tysięcy złotych. Po jakimś czasie mężczyzna postanowił sprawdzić parametry techniczne zakupionych agregatów, lecz nie znalazł żadnych informacji na ten temat. W sieci znalazł identycznie wyglądające agregaty z podobną mocą, ale inaczej oznakowane w cenie ok. 1300-1500 złotych za sztukę. W tym momencie zorientował się, że został oszukany i postanowił zgłosić sprawę policji.

 

Nie ulegaj presji. Uważaj na pozornie atrakcyjne oferty. Nie działaj pochopnie, pod wpływem chwili i emocji. To może być oszustwo!!!

Komentarze (13)

Widziały galy co brały.. więc w czym problem?

Szczerze nie spodziewałem się że w dzisiejszych czasach ludzie dalej nabierają się i kupują coś na ładne oczy. Policja powinna zbywać takich ludzi poprzez ich głupotę.

haha jak małe dzieci,

Trzeba byc glupim lub paserem zeby cos takiego kupic.

Janusz się nabrał i to tyle. Nikt nikogo nie zmusza do zakupu czegokolwiek czy to majtki, generator czy samochód...Bezcenna lekcja na przyszłość. Sprzedający opanowali marketing i kontakt z klientem do perfekcji.

Widocznie chciał być konkurencją dla PGE.

To nie oszustwo. To nauka handlu za wcale nie wygórowaną stawkę. Powinien być wdzięczny , że za parę tysięcy ukończył jako eksternista uniwersytet handlowy.

ale wy wszyscy mądrzy, inteligentni, handlowcy i profesjonalni. no naprawdę ideały i życiowi zwycięzcy. znacie się widać na życiu handlu i wszystkim tak samo dobrze jak ci co sprzedali te agregaty. a może to po rodzinie? pozdrawiam wszystkich ideałów chodzących

To nie jest zadne oszustwo, lecz naiwne robienie zakupow. Najtrafniej to ujal "InspektorGadzet"- nic dodac nic ujac !

...? Śmieszne to co ludzie mają w głowie za miast mózgu?

No tak , tutaj mamy oszustwo, a zakup dzialki przez zone premiera i jej sprzedaz- tutaj odbylo sie wszystko uczciwie i legalnie !

Dlaczego oszustwo przecież nikt nie zmusił pana lekarza do zakupu.
Towar jest tyle wart ile za niego nabywca zapłaci.
Pozdrawiam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.