Wiadomości

  • 25 komentarzy
  • 6480 wyświetleń

Grajewo. Myślała, że anuluje kredyt - straciła 50 tys. zł

Do grajewskich policjantów zgłosiła się 30-letnia mieszkanka powiatu, która uwierzyła w historię rzekomego pracownika banku. Telefon od niego wydał się jej wiarygodny, bo wyświetlił się jej prawdziwy numer infolinii banku. Już na początku rozmowy rzekomy konsultant poinformował kobietę, że ktoś wziął na jej dane kredyt w wysokości 50 tysięcy złotych. Aby go anulować, polecił kobiecie wziąć kredyt na tę samą kwotę. 30-latka postępując zgodnie z instrukcją fałszywego konsultanta zaciągnęła go za pomocą infolinii swojego banku. Kiedy 50 tysięcy złotych znalazło się na jej koncie, kobieta wypłaciła je w bankomacie. Następnie we wpłatomacie wpłaciła na rachunek podany przez oszusta. 30-latka zaczęła podejrzewać, że padła ofiarą oszustów w momencie, kiedy rzekomy pracownik banku polecił jej zmienić dane w aplikacji bankowej. Wówczas, aby sprawdzić wiarygodność rozmówcy, kobieta zadzwoniła na infolinię banku.Tam prawdziwy konsultant potwierdził jej podejrzenia. W wyniku tego oszustwa mieszkanka powiatu grajewskiego straciła 50 tysięcy złotych. 

 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych! Pracownicy banków nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta ani tym bardziej kodów autoryzacyjnych. Każdy telefon od osoby podającej się za pracownika banku, która proponuje wypłacanie i wpłacanie pieniędzy jest telefonem od oszusta. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

 

 

KWP w Białymstoku

poniedziałek, 5 grudnia 2022

Morsy mają swojego Mikołaja

Komentarze (25)

Czy obecna inflacja zjada również rozumy

Niech każdy będzie czujny zanim okaże się, że Ci co mówią o braku rozumu innych sami nie padli ofiarą takiego przestępstwa. Was też podejdą odpowiednio i zorientujecie się dopiero po fakcie.

Taka to teraz inteligentna młodzież. Zero wyobraźni. Rozumiem, że dziadek z babcią mogą mieć problem ze zrozumieniem pewnych schematów ale w tym przypadku ? Brak słów żeby to opisać

Nikt nas nie podejdzie jak będziemy myśleli na spokojnie. Żaden pracownik banku w rozmowie telefonicznej nie przekaże ci takich informacji co najwyżej zaprosi nas do osobistego stawienia się w ich placówce.

Krzysiek! To co wynika z artykułu, to uważasz za podejście? To jest tak prostackie i giga naiwne, że tylko osoba z brakiem rozumu, to nie załapie.

Ciekawe gdzie są zabezpieczenia banku, kto dostałby kredyt bez podpisu i zaświadczenia o dochodach. Szkoda dziewczyny, większość uwierzyła by pracownikowi banku. Policja niech weźmie się do roboty, przecież można sprawdzić na jakie konto wpłaciła pieniądze.

I bardzo dobrze młoda dała się nabrać

Oj, głupi obywatele i dziwny naród. Każdy przez kogoś jest rolowany. .....a niby naród jest chrześcijański.

Oczywiście krytyka na pierwszym miejscu. Znam kogoś do kogo dzwonili przedstawiając się za pracownika banku i o włos żeby ktoś się nabrał. Podchodzą psychologiczne. Bardzo współczuję tej kobiecie, życzę dużo siły,..


Dobrze, że jeden z drugim jesteście tacy nieomylni. Teraz każdy powie,że on by się nie nabrał ale w praktyce wychodzi całkowicie inaczej, oszuści wiedzą jak namącić w głowie. Mam nadzieję, że ktoś lub coś nauczy Was pokory bo już na empatię i kulturę raczej za późno..

Zastanawia mnie jak ona we wplatomacie wpłaciła kasę na rachunek podany przez oszusta. Tak się da?

Przykry jest brak empatii ze strony komentujących. Macie świadomość, że ta kobieta może to czytać? Ulżyło Wam? Ciekawa jestem czy pisalibyście takie rzeczy gdyby to spotkało bliską Wam osobę...

Wojtek, Krzysiek, użyjcie swojego rozumu i po co te zbędne komentarze osoba której artykuł dotyczy może te wasze wypociny przeczytać i wziąć wasze nędzne teksty do serca. Myślę że wystarczająco jest przybita faktem stracenia tej gotówki i kredytem na karku.

Grajewo, konie na balkonie i wszystko jasne.

Dlaczego moje komentarze są usuwane a obraźliwe nie? Rozumiem, że administracja popiera hejt a już odpowiedzi na nie nie ?

Skąd tak naiwna osoba ma tyle pieniędzy na koncie?

Jak w bankomacie 50tys wypłaciła

Obserwatorka: Wytykasz komuś naiwność a nie potrafisz prostego tekstu przeczytać ze zrozumieniem ?

Czy wy się słyszycie? 50 tys.w bankomacie,większej głupoty nie slyszalam

trala lala 50 tysi przez telefon a ja z papierami i nie dostanę bo dochód mały

Meliorant - Uważasz się za takiego cwaniaka? Pamiętaj o tym co mówił klasyk: "Na każdego, nawet wielkiego cwaniaka znajdzie się jeszcze większy cwaniak". Może ty byś się nie nabrał na te stare schematy ale pojawią się nowe i możesz się załapać do, jak to niektórzy mówią, tego "klubu frajerów".

Panuje pandemia głupoty i naiwności ?. Cyrk

Jeżeli ktoś nie ma limitu na karcie, to w bankomacie może wypłacić tyle, ile chce

Przykład idzie z góry. Rządzący codziennie oszukują naród, to obywatele kantują się wzajemnie.

Anon niestety dzisiejsza młodzież jest na tyle inteligentna, że jeśli pokarzesz palcem to nie wiedzą co maja zrobić. Dobrym przykładem jest właśnie ta sytuacja. Ktoś kazała coś zrobić w tym przypadku wziąć kredyt a młoda inteligentna dziewczyna zrobiła co trzeba. Nie chodzi o to aby kogoś palcem wytykać. Mam nadzieje, ze będzie to również przestrogą dla innych. Pozdrawiam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.