czwartek, 30 maja 2024

Wiadomości

  • 47 komentarzy
  • 7278 wyświetleń

Grajewo. Komu mają służyć te inwestycje ?

Inwestycje, czy wszystkie są celowe? Nie w tej kolejności.

Miasto rozwija się powstają nowe bloki, drogi chodniki. Inwestycje widać na każdym kroku, tylko czy wszystkie są trafiane, konieczne już na teraz?

Inwestycje są ważnie, są integralną częścią rozwoju miasta komfortu funkcjonowania mieszkańców.

Każdy z mieszkańców chce aby to one, powstawały w okolicach jego domu. Tylko co się dzieje gdy pierwszeństwo mają jedne przed drugimi. Co takiego się dzieje, że jedne powstają tam, gdzie praktycznie nie ma mieszkańców, szczere pole, a przy osiedlach zero albo może kiedyś będzie.

Oczywiście wiadomo, że pieniądze z budżetu miast mają iść na drogi będące własnością miasta. Zatem dlaczego, te inwestycje z logicznego punku widzenia, które powinny już teraz być zrobione dostają priorytet  może kiedyś, może za rok.

 

Dlatego ten niezrównoważony podział priorytetów niesamowicie drażni mieszkańców. Proszę mi wytłumaczyć dlaczego – mówi mieszkaniec ulicy Krasickiego, dlaczego jedna z bardziej ruchliwszych ulic w Grajewie, jej budowa nie jest priorytetem tylko budowane są ulice w głąb pola.  Rozumiem, że trzeba zadbać o uzbrojenie terenów pod przyszłych inwestorów ale chodniki, ulice w polu? No chyba, że ktoś to robi pod siebie, bo tam ma działki? Ktoś to powinien sprawdzić - dodaje mieszkaniec grajewianin.


Realizowanie, budowa czy remont poszczególnych nawierzchni powinna mieć swój priorytet. Nie partykularne, prywatne przyszłe interesy ze sprzedaży działki po wyższej cenie. Takie rzeczy nie powinny w ogóle mieć miejsca. Osoby, które mają działki w okolicy inwestycji nie powinny brać udział w procesie decyzyjność, finansować pod siebie. Tak nie powinno być, bo to, co najmniej mało etyczne.  Jak jest w Grajewie? Sami odpowiedzcie na to pytanie. Ciekawe jak wtedy układałyby się priorytety inwestycyjne?

 

Mieszkaniec ulicy Krasickiego

 

środa, 29 maja 2024

Latarnik wyborczy 2024

Komentarze (47)

Wiadomo że chodzi o teren za kościołem MBNP. Skrzyżowania i chodniki w szczerym polu. Grajewo Wita!

Podobno za kościołem ma działki pan burmistrz. To by wiele tłumaczyło. Szkoda gadać.

To nie jest normalne żeby pole i łąki uzbrajać.

Dobrze pan pisze . Nie wiem po co jeszcze tam z kościołem oświetlać to całe pole !!! a droga między Grajewem a Koszarówką ciemna jak noc !!!

Decyzyjny w tej materii powinien za taką gospodarność tłumaczyć się przed mieszkańcami.

Takie inwestycje to tylko w Grajewie są możliwe. I znowu TVN miał by co pokazać.

Krasickiego i wiele innych ulic zostało pominiętych na rzecz niezrozumiałej inwestycji za kościołem MBNP.

Oj Dariuszu! Zagalopowałeś się w tej rozbudowie miasta. Aż na łąki i pola wywiało.

Ulicę Krasickiego to do księgi rekordów Guiness powinni zgłosić. 100 dziur na 1m2. Brawo urzędnicy.

Ale jazda z tym polem za miastem. Tam jest wszystko, ale ludzi brak.

Mieszkam na ul. Krasickiego dziura dziurę pogania, cyrk na kółkach przed przedszkolem z powodu braku parkingu. A Pan burmistrz buduje nowe drogi w szczerym polu a w Grajewie mówi się na to Lotnisko. Dlaczego tak jest ? Może dla tego że matka obecnego burmistrza ma tam swoje pole? Teraz wartość poszła kilka razy do góry. Szkoda że nie odbyła się debata w kinie chciałem zadać pytanie Panu Latarowskiemu.
/
Ludzie nie mają drogi dojazdowej do domu, dzieci ulicą idą do szkoły bo nie ma chodnika, całe miasto niedoświetlone strach po przejściu dla pieszych iść. Pan burmistrz to chyba wiedział że do radia trzeba uciekać z debatą bo w kinie to mieszkańcy nie pozwolą mu na te puste gadanie.

Obecny burmistrz pobudował drogi tam gdzie ma działki, a my dalej będziemy jeździć po dziurach.Niech się burmistrz wypowie czy nie posiada działki za nowym kościołem gdzie powstały drogi w polu ?

I bardzo dobrze ze Grajewo sie tam rozbudowało a do starych ulic i chodnikow to pretensje do byłych Burmistrzów za nieróbstwo...szczególnie ten 2 kadencyjny zawalił całkowicie..

Piszecie żeby burmistrz wypowiedział się, nie zrobi tego bo on na niewygodne pytania odpowiada "nie odpowiem na to pytanie" co miało miejsce wielokrotnie w czasie sesji rady miasta

Dziurawe drogi tak jest w wielu miejscach Grajewa. Obecny burmistrz tylko obiecuje. Pozdrawiam z Grunwaldzkiej gdzie burmistrz juz 8 lat robi chodniki i przejscia dla pieszych.

Głowa boli od komentarzy....... Większości przeszkadza wszystko co robi sie na terenie miasta. Makabra!!!!!!! Wszędzie dopatrujecie się czegoś co uważacie za bezsensowne!!!! Ludzie,spójrzcie na to tak po "ludzku". Codziennie mam przyjemność chodzić tą według wielu "bezsensowną" inwestycją za kościołem. Bardzo mila trasa do spacerow,do jazdy rowerem, wielu ludzi tam spaceruje z rodzinami, dziećmi, psami- spokój, zieleń,czas na odpoczynek. To ma być "bezsensowne"- obudźcie się i bądźcie obiektywni, a nie tylko wyżywacie się na kim popadnie.

Zapraszam na ulicę Wilczewo , jedna z najstarszych ulic Grajewa , po dzień dzisiejszy nie ma chodników

A ja się cieszę z tej inwestycji. Doskonałe miejsce na spacer i rower, nawet poźnym wieczorem. Cisza, spokój, świeże powietrze. Ładnie i czysto. Umysł odpoczywa. Polecam wiecznie niezadowololonym.

Sprawa lotniska śmierdzi myślę że warto się tym zająć. Może być konflikt interesów.

Gdy ludzie będą budować domy na tych działkach, wożąc materiały budowlane, zniszczą te piękne ulice I chodniki. Najpierw buduje się domy, a potem ulice

Moja mama też ma pole za Grajewem ale w kierunku Popowa proponuję niech Latarowski również tam buduje drogi chodniki oświetlenie wy będziecie mieli gdzie spacerować a ja dobrą kasę zarobię.

Wspaniała obwodnica od pasmanty do Koszarówki

A czemu nie winicie i pytacie tez zastępcy? On przeciez cały czas mówi ze wszystkie inwestycje to była wspólna praca

Kochani mieszkańcy jeszcze żaden naukowiec nie wymyślił "takich grabi", które by grabiły od siebie wszystkie grabią niestety do siebie. Przykład nie tylko burmistrz ale "świetny" przykład poseł Gwiazdowski i gmina Radziłów i okolica pozdrawiam.

To wszyscy uważacie że pan Bednarko zrobi wszystkie ulice, chodniki, da nowe miejsca pracy? Był tyle lat w UM i był prawą ręką burmistrza. Nic nie zrobił i teraz też nic nie będzie....

Na razie to te ulice służą za prywatne parkingi mimo ustawienia zakazów.Policjia się nie interesuje.

Ciekawe czy te donosy do służb mundurowych których burmistrz nie chce upublicznić to nie dotyczą właśnie tych działek. Burmistrz wybudował drogi na polu mamy mieszkańcy Grajewa będą płacić za utrzymanie, porządkowanie i remontowanie tych dróg. Pewnie ktoś miał już tego dosyć i poszły zawiadomienia gdzie trzeba. Pana posła A.A. nie ma przy Latarowskim w trakcie kampanii. Za rządowe pieniądze wybudowano te drogi. Oj coś czuję że szykuje się ostra afera gruntowa w Grajewie.

Na działki o które bolą 4 litery a nie są wymienione dużo wcześniej była sporzadzana dokumentacja itd dlatego stąd powstały tam nowe nawierzchnie , czemu mieszkaniec nie afiszował się z tymi postulatami przed wyborami tylko w trakcie kampanii ? Więc mieszkańcy zależy Ci na drodze czy na politykowaniu , bo to są dwie różne kwestie

A może ktoś pomyśli , że zrobiono tą drogę też po to żeby osoby jadące z Białegostoku w stronę Rajgrodu nie przejeżdżały przez centrum miasta lub przez ulicę Strzelców Konnych . Swoją drogą tereny piękne do spacerów i rowerów. Ludzie kto Wam dogodzi . Zawsze można zrobić lepiej. Ale całe miasto jest nasze. Brawo Panie Burmistrzu. Chyba ktoś robi hejt w związku z kampanią wyborczą.

Ciekawe czy do CBŚ zglosi

Xyz...właśnie odwrotnie bo najpierw ulice potem budynki..oj ludzie bardzo dobrze ze powstają nowe ulice..brawooo..tak trzymac

Oj nie takie przekrety były i obaj panowie o tym wiedzą, przyznane mieszkanie adm komuś kto pracuje do dzis na wysokim stanowisku w mleczarni ale cóż biedny wojtek dostał mieszkanie w nowym bloku Wasilewskiego boiadto tam dostało chyba ,3-4 mieszkania. I co cisza, i tak samo tu bedzie ze ukrecą łep sprawie.

A ja to proponuję ludziom kanalizację w mieście zrobić a nie tylko siebie patrzeć

Do Malik a z kad wiesz czy pan burmistrz mu nie zabronił ? To że był prawą ręką to nie na wszystko było wolno dla pana Macieja

A kiedy powstaną nowe zakłady pracy? Dość robienia z tego miasta raju dla bezrobotnych. NIE dla wyludniania miasta!

to jest wina i burmistrza , jego zastępcy i radnych którzy ślepo popierali "wolną amerykankę " tych panów a jeszcze teraz zagłosowaliście na nich i ich kandydatów brawo a ci co piszą że to wspaniała inwestycja to powiem tak , fajna sprawa ale nie na teraz w mieście jest co naprawiać a ul. Krasickiego to absolutny priorytet

Dlatego, nie jest obwiniany zastepca bo prawdopodobnie nie ma tam działek

No to jak to Darek jest z tym lotniskiem ?

Drogę zrobiono po to zeby podbić ceny działek które tam sie znajdują a wiemy do kogo należą i tyle w temacie . Odpowiednie służby powinny tym sie zająć

Obok urzędu utworzono plagę. wsrod szkół pozwolono na alkohole ,żeby plaga tam się przeniosła. Park na Strazackiej.zniszczony przez imprezę. Polowa parku zrobiona ,a połowa zostawiona . Stare ulice bez chodników. Na niektórych osiedlach bloto zamiast ulic. Miasto niedoswietlone, niebezpieczne,zaniedbane. Porobiono łąki pięknie oświetlone, chodniki i ktoś pisze ,że ma miejsce do spacerów, kpina. wszedzie w miescie brudno, przepychanka z terenami między spółdzielnia a miastem w wyniku czego zielsko w miescie wszędzie,przy sklepach lokalach.Jest bezprawie, chodniki pozastawiane autami Obok czworki z wózkiem przejść nie można. Elcka,Mickiewicza to samo auta jeżdżą ludziom dosłownie po piętach. W parkach jest niebezpiecznie I brak odpowiedniej pielęgnacji. Na Placu Niepodleglosci caly czas gołębie odchody ze niedobrze się robi.,a po drugiej stronie non stop leżaki na ławkach jako wizytówka Grajewa. problem psów i psich kup powraca ciągle i nic.Brak służb porządkowych,. Koniecznie ograniczyc sklepy z alkoholem.

Obecnemu burmistrzowi czas podziękować, co do działek oświetlonych, po części jest trochę prawdy.

Czepiacie się burmistrza a czemu nie radnych? Każda ulica ma swojego człowieka w radzie miasta. Gdzie są ci mili panowie i panie co po piętrach w blokach latali i z tępym uśmiechem prosili o głos? To są przedstawiciele naszych lokalnych spraw. Jak nie stawiają problemów na radzie/ zarządzie to co się dziwić. Jak radni głosują tak burmistrz wydaje decyzję.

Za kadencji Burmistrza nic nie zrobiono z drogą od ul Kopernika do działek Hanki Sawickiej.Przywioza jedno wywrotkę piachu i naprawiono.Tyle w Grajewie jest ziemi z wykopów,co można przywieść i podwyższyć 30cm potem trochę żwirku i będzie okej.Na mostku niema barierek jaką ma szerokość mostku przez rowek.

Myślę że wszyscy projektanci tego świata powinni się od Ciebie uczyć. Najpierw zbudowana ulica później niszczenie jej i później 20 lat jej nie remontować. Będzie pięknie.

a gdzie radny z tego okręgu? co on dziur nie widział? helikopterem latał?

Tak chwalicie zastępcę to gdzie był 8 lat. Chował się za plecami o to nie ja to on. A teraz za kim się schowa?

...skoro tak źle , to dlaczego druga tura wyborów??????chyba obecny burmistrz ma wielkie szanse a zatem jest dobrze w Grajewie czy źle ????

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.