Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 4080 wyświetleń

Grajewo. Amerykanie z wizytą w LO

Kapitan Cody McLaughlin wraz z siedmioma żołnierzami Armii Stanów Zjednoczonych w poniedziałek 11.06.2024 r. zawitał do I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Grajewie.


Amerykańscy wojskowi odbyli spotkania z uczniami, w trakcie których rozmawiali na różnorodne tematy, zapewniając wysoki stopień interakcji, co umożliwiło uczniom szlifowanie j. angielskiego pod okiem native speakerów. Każdy miał również możliwość przymierzenia kamizelek kuloodpornych oraz zobaczenia na własne oczy niezbędnego ekwipunku, który towarzyszy żołnierzom każdego dnia służby.
Podczas ostatniej lekcji część uczniów miała okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych prowadzonych przez instruktora militarnego obecnego wśród amerykańskich gości. Po wyczerpującej, ale satysfakcjonującej rozgrzewce, odbyła się demonstracja sztuk walki w wykonaniu Pana Radosława Mazurka oraz jednego z żołnierzy.


Zwieńczeniem dnia był mecz siatkówki licealistów z Amerykanami. Choć lepsza okazała się drużyna gości, to już w przyszłym roku szkolnym  zgodnie z obietnicą uczniowie grajewskiego Kopernika będą mieć szansę na rozegranie spotkania rewanżowego.


Szkoła pragnie podziękować amerykańskim żołnierzom za przybycie, a także Panu Karolowi Cwalinie, który był inicjatorem oraz koordynatorem tego wydarzenia z pomocą i w porozumieniu z trzema niezastąpionymi nauczycielkami: Panią Urszulą Partyką, Panią Iwoną Kochanowską oraz Panią Małgorzatą Żurawską, a także Panem dyrektorem Jarosławem Kozikowskim i Panią dyrektor Marzeną Sosnowską nadzorującą spotkanie na sali gimnastycznej. Słowa uznania należą się również Agnieszce Ciukszo za wykonanie większości ze świetnych zdjęć, które mogą Państwo zobaczyć poniżej.

piątek, 19 lipca 2024

Weekend w Rajgrodzie

Komentarze (3)

A Andruszkiewicz krzyczał w Białymstoku żeby nie było amerykańskiego wojska w Polsce. W czyim to było interesie?

Należało zaprosić wszystkie panie korespondujace z amerykanskimi zolnierzami. W koncu mialyby szanse poczuc sie jak na randce, a nie wiecznie zdalny czat.

A wojska radzieckie nie włóczyły się po polskich szkołach tylko po polskich poligonach.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.