środa, 25 maja 2022

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 5262 wyświetleń

Grajewo. 36 nowych przypadków koronawirusa

Badania potwierdziły 53 420 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. To najwyższy dobowy wynik w pandemii. Zmarło 276 osób z COVID-19 - poinformowało w środę (26.01) Ministerstwo Zdrowia.

Ostatniej doby w Grajewie przybyło 36 osób zakażonych wirusem.  

W naszym regionie zmarło dziewięć osób.

 

Każdy pacjent po 60. roku życia, który ma pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa, niezależnie od samopoczucia, będzie musiał w ciągu 48 godzin być zbadany przez lekarza POZ. Badanie może odbyć się w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej albo podczas wizyty domowej u pacjenta. To nowa strategia walki rządu z piątą falą pandemii COVID-19.

Od kilku miesięcy w wybranych aptekach można się zaszczepić. Za każde szczepienie przeciwko COVID-19 apteka otrzyma 61,24 zł. Szczepienie dla pacjentów jest bezpłatne.

 

Komentarze (15)

Po tych badaniach szczeię się chętnie.

Apteki zarabiają na testach, tylko zapraszać chętnych jak do cioci na imieniny

36 osob to duzo ....

Nie rozumiem w jakim celu jest napisane ,że apteka dostanie 61,24 zł za zaszczepienie? Kogo to interesuje? Masakra.

Tzn za zarażony ma iść do przychodzi usiąść Grzecznie w kolejce i czekać? ;) meeega ta strategia ;)

Ja też już lecę, tylko żeby o butach nie zapomnieć ;)

W Danii od 1 lutego znoszą wszystkie ograniczenia związane z kowidem. W kilku innych państwach też rozważają. A u nas jak zwykle: im gorzej tym lepiej ;)

Mój przydział szczepionek proszę wykorzystać i w 10 dawce przypominającej. Nie krępujcie się, śmiało !

Testy z których część może pokazać wynik fałszywie dodatni lub fałszywie ujmny. Szczepionka, która na ostatni wariant wirusa prawie nie działa. Punkty szczepień po kątach, np. w aptekach za regałem. Można by powiedzieć: byle jak, byle czym, byle gdzie.

Do jakiej przychodni wczoraj byłem z dzieckiem o godzinie 10.00 w przychodni było osób 4, więcej to kręciło się pielęgniarek i wyobraźcie sobie, że przyszła osoba zapisac się a one do niego że dziś nie bo jest duże obłożenie i pacjentów dużo myślałem że padnę. Jak już tak robią z nami lekarze rodzinni to myślę że będzie bardzo źle

Do eryk - nie zazdrość i nie jątrz. Przecież apteki są biznesem osób prywatnych a nie instytucją charytatywną więc to zrozumiałe, że dostają pieniądze za szczepienia. Przecież muszą pokryć koszty osób które wykonują te szczepienia, koszty wynajmu powierzchnii itd

Dania lekko eksperymentuje ,covid będzie traktować jako sezonowa grypę ,chcą uzyskać odporność zbiorowa. Może to i dobrze , ktoś musi zaryzykować... zobaczymy za miesiąc jakie będą mieli rezultaty.

Anna: Bardzo dobrze że Dania ekperymentuje inaczej, bo skoro eksperyment ze szczepionkami nie sprawdza się (popatrz te kolejne szczepionki już prawie nie działają na kolejne mutacje a oni nie nadążają modyfikować szczepionek pod te kolejne mutacje), to myślę, że jest to krok w dobrym kierunku.

Aha, od dzisiaj w Anglii też znoszą prawie wszystkie ograniczenia i nakazy. Będą tylko zalecenia.

Do Stachu : też tak sądzę, niech próbują wszystkiego co się da .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.