Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 11898 wyświetleń

Grajewo: Wyniki dużo lepsze!

Pfleiderer Grajewo producent materiałów dla przemysłu meblarskiego zanotował poprawę na poziomie przychodów i zysków. Dobre rezultaty skłoniły inwestorów do realizacji zysków po dynamicznych zwyżkach z poprzednich miesięcy. Podczas czwartkowej sesji akcje spółki traciły nawet 5 proc

Pfleiderer  w trzecim kwartale 2013 roku wypracowało 21,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W takim samym okresie ubiegłego roku spółka była11,4 mln zł na plusie.

Zysk operacyjny zwiększył się do 32,4 mln zł wobec 14,8 mln zł zanotowanych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 380  mln zł i były o 45proc. większe od ubiegłorocznych.

Spółka podała, że w trzecim kwartale nastąpił wzrost wartości produkcji sprzedanej mebli na poziomie 8,5 proc. rok do roku Wzrost ten stymulowany był w głównej mierze dynamicznym rozwojem eksportu. Popyt krajowy pozostał na stabilnym poziomie. - Grupa utrzymała wolumeny sprzedaży przy jednoczesnych zmianach w strukturze przychodów. Ceny sprzedaży w 2013 roku podlegały redukcji, podążając za spadkowym trendem cen podstawowych surowców – poinformował prezes Pfleiderer Grajewo  Wojciech Gątkiewicz.

- Spadające ceny surowców, jak również podjęte przez grupę działania mające na celu poprawę efektywności procesów operacyjnych pozwoliły na zrekompensowanie negatywnego efektu po stronie cen sprzedaży i przyczyniły się do poprawy rentowności przychodów handlowych - dodał prezes spółki.

- Przy poprawiającej się sytuacji rynkowej, widzimy realne możliwości poprawy wyników finansowych z działalności operacyjnej i na poziomie netto, uwzględniając sezonowość popytu i dodatkowe efekty poniesionych do tej pory nakładów inwestycyjnych – poinformował Gątkiewicz.   - za  http://www.parkiet.com/

 

 

piątek, 24 marca 2023

Kiermasz Wielkanocny (01.04)

piątek, 24 marca 2023

Kondolencje p. Turowskim

Komentarze (3)

To było wiadome od razu, lepsze wyniki od pewnego czasu były już zdyskontowane w kursie akcji, no ale to dobrze, że Pfleiderer idzie do przodu :). Myslę, że są jeszcze perspektywy do wzrostu, bo wyniki rok do roku będą też na pewno lepsze.

To może na święta dadzą z 3 tys a nie jak co roku 1,8tys

Moze dzieki temu przeniosa nas wszystkich do zakladu a nie robimy za pol darmo dla APT chociaz czlowiek cieszy sie ze wogule robi

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.