niedziela, 14 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 11809 wyświetleń

Grajewo szuka oszczędności


Miasto Grajewo przekonało gminy: Szczuczyn i Radziłów do grupowego zakupu energii na 2013 r. Dzięki temu w przyszłym roku zaoszczędzimy ok.10 proc. Biorąc pod uwagę potrzeby Miasta i podległych mu jednostek oznacza to nawet 42 tys. zł oszczędności w skali całego 2013 roku!

W listopadzie br. Miasto Grajewo na podstawie otrzymanych od Gminy Szczuczyn i Gminy Radziłów pełnomocnictw przeprowadziło przetarg. W okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 r. szacunkowe zapotrzebowanie na energię na 2013 rok Miasta Grajewo wyniosło 990 tys. kWh oraz podległych mu jednostek 260 tys. 600 kWh.


Oferty w przetargu na grupowy zakup energii dla wspomnianych samorządów oraz podległych im 12 jednostek złożyły trzy spółki. Najtańszą na kwotę ponad 845 tys. zł brutto złożyła - PKP Energetyka S.A. w Warszawie.
Władze samorządowe Grajewa liczą, że w przyszłości uda im się przekonać do wspólnego przetargu także przedstawicieli innych samorządów. Dzięki temu w przyszłości mogą pojawić się jeszcze większe oszczędności budżetowe.

Komentarze (14)

a co to oznacza dla mieszkancow?

to oznacza że cos ujrzysz w przyszłości z a40 tys., które zaoszczędzono - może chodnik przed domem, może rabatkę, może twoje dziecko dostanie stój sportowy jesli jest w jakiejś sekcji lub stypendium za osiągnięcia; po prostu więcej środków do wydania; 40 tysi to wcele nie tak mało - np.gala boksu mniej więcej, czyli zrobił, ale i zaoszczędził nato;

władze powinny szukać oszczędności w organizowaniu imprez przeanalizowaniu kosztów

Ograniczyć imprezy , a jeśli już, to płacić realnie (np.inscenizacje) i zakupy "niby" dla dobra miasta.

niech miasto zgasi co drugą latarnie co się w dzień świeci lub w ledy zainwestuje , wiatraki za unijne dotacje postawi to będą większe oszczędności na lata a nie jeden sezon

Zaoszczędzone pieniążki przydadzą się na balety po oficjalnych imprezach jak gala boksu itp ...

można jednego swojego urzędasa zatrudnić

Farma wiatrakowa za unijne dotacje! I mamy oszczędność na lata.

nie maja na swiatlo a baseny beda budowac

Widzę, Adam i Rufus w każdym komentarzu dołożą jeden kamyczek dla obecnej władzy. Trudno nazwać spotkanie po imprezie jako balety - to tylko obowiązek- nie wypada wyjść i podziękować.

Jaka jest mozliwośc by miasto wspało mieszkańców i małych przedsiebiorców w celu wyłonienia tańszego dostawcy energii. Prosze o podpowiedź.

Myślę, iż samorządy nie mogą się połączyć z przedsiębiorcami, ale jakby tak przedsiębiorcy się zrzeszyli to i bez przetargów by wywalczyli sobie lepsze stawki w innych spólkach energetycznych. Wystarczy się dogadać i wystąpić z wspólnym zapytaniem do kilku spółek, mając oczywiście wysoki pobór, a w takim przypadku można rozwiązać problem na kilka lat, jeżeli chodzi o ceny energii, ale jak dowiodły nasze samorządy im nas więcej tym lepiej...

co tyczy się osób prywatnych, każdy może teraz manipulować dostawcami prądu, oby się nie dał wrolować w wyższe ceny jednostkowe za jedynie ładny uśmiech, gdyż i tak bywa...

Ludzie wiecej optymizmu.co się zrobi to żle.Zamiast krytykować brac sie do roboty

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.